Son Dakika
Çarşamba, 30 Eylül 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Türkiye öyle bir keşif yaptı ki: Tüm dünya peşinde
Çiçek Aşısı’ndan sonra Türk uzmanların gerçekleştirdiği ve "Ankaferd" adı verilen yüzde yüz bitkisel ilaç kanamayı durduruyor. Kanamanın durması demek kanamalı ölümlerin önüne geçilmesi demektir.

Türkiye’de ekonomik krizin etkileri yeni buluşlarla silinecek. Malatyalı Bilim adamı H.Cahit Fırat patentini aldığı Ankaferd Blood Stoper kanama durdurucu ilaçla Türkiye’ye döviz akıtacak. Fason olarak Mefar İlaç Sanayii A.Ş. tesislerinde üretilen Ankaferd’e başta ABD ve AB ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından yoğun talep geliyor. Dünya’nın dört bir tarafından ısrarla istenen ilacı bulan H. Cahit Fırat, devlet tarafından korumaya alındı. Türk Silahlı Kuvvetleri ve dünya orduları ilaca büyük önem veriyor. Malatyalı Cahit Fırat, lösemi, kanser, hepatit ve şeker hastalıklarını iyi eden ilaçları da geliştirdiğini, önümüzdeki yıl lösemi ilacını piyasaya süreceğini açıkladı.

Türkiye, Çiçek aşısından sonra ilaç alanında yüzyılın en büyük buluşunu yapan H.Cahit Fırat’ı korumaya aldı. ABD ve Avrupalı ilaç devlerinin tüm taleplerini geri çevirerek Türkiye’den patent alan H.Cahit Fırat, Lösemi, kanser, hepatit ve şeker hastalıklarıyla ilgili ilaçlar geliştirdiğini söyledi. Fırat, Lösemi ilacının önümüzdeki yıl piyasaya sürüleceğini müjdeledi.

Dünya orduları ilacın peşinde

İlacın pratik etkileri arasında, kullanıldığında trafik kazalarında meydana gelen veya dışsal etkilerle gerçekleşen kanamaları anında durduruyor. Kan kaybından meydana gelebilecek ölümleri asgari seviyeye indiriyor. İlacı Türk Silahlı Kuvvetleri ve dünya orduları da yakın takibe aldı. Silahla yaralanmalar da da ilaç yaralı bölgeye uyguladığında kanamalar anında duruyor.

Kanama kontrolünde yüzyılın buluşu olarak kabul edilen Ankaferd BloodStopper’in, hemostaz düzenleyicisi olarak fonksiyon gören, vücut dışı yaralanmalar, travmatik kesikler, diş operasyonları, spontan ya da cerrahi girişimler sonrası oluşan minör ve majör kanamaların kontrolünde kullanılan ve uygulamada süratle, hemostatik etki elde edilen, standart bitkisel içerikte, stabil ve streril tıbbi bir ürün olduğu belirtiliyor.

Tamamen bitkisel olan Ankaferd BloodStopper ürününün başka bir tarafından içinde bulunan bitkilerin karıştırılmasıyla elde edilmesinin imkansız olduğu belirtiliyor. Akaferd yüksek bilimsel teknoloji, sterilite, stabilite, saflık vb. pek çok nitelik yoğun bilimsel denetimle üretiliyor. 100 ml’lik ürün içerisinde; Urtica dioica (kurutulmuş kök ekstresi) 6 mg, Vitis vinifera (kurutulmuş yaprak ekstresi) 8 mg, Glycrrhiza glabra (kurutulmuş yaprak ekstresi) 9 mg, Alpinia officinarum (kurutulmuş yaprak ekstresi) 7 mg, Thymus vulgaris (kurutulmuş ot ektresi) 5 mg bulunuyor.

İlaç Nasıl Etki ediyor

Ankaferd BloodStopper’ Kanamayı durdurucu preparatlar; plazma ve serum içinde saliseler düzeyinde kısa sürede bir yapı ağı (network) oluşturyor. Yapılan genel hemostatik ve biyokimyasal testler sonucu bu yapı ağının Ankaferd BloodStopper’in kan içindeki proteinler ve asıl olarak da fibrinogen’le kurduğu karşılıklı etkileşim ile birlikte oluştuğu ve kırmızı kürelerin vital aggregasyonunu sağladığı ortaya çıktı. Bu süreçte doku onarımına izin verecek düzeyde kan durdurulması işlemi temel olarak protein eritrosit etkileşimi ile bağlantılıdır. Kan hücreleri de bu ağa eşlik ederler. Ankaferd BloodStopper ağında fizyolojik hemostatik işlem doku faktörü-bağlantılı kan pıhtılaşımı yapısından bağımsız olarak, bu sistemi bozmadan gelişir. Bu nedenle Ankaferd BloodStopper hem normal hemostatik değerlere sahip bireylerde hem de birincil ya da ikincil hemostazı defektif olan bireylerde etkilidir. ‘Ankaferd BloodStopper’ klinik kullanım için yardımcı ürün olarak mukoza çatlakları dahil yoğun dış kanamaları durdurmakta da güvenle kullanılabilir. Ankaferd BloodStopper damar içine ya da kan dolaşım sistemine yerleştirilmemelidir.

İlacın özellikleri

• Türk buluşudur
• Türk sermayeli şirketler tarafından üretilip insanlığın hizmetine sunulmaktadır.
• T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı ilk Türk ürünüdür.
• Yüzde 100 bitkiseldir, Hiç bir inorganik/sentetik katkı içermez.
• İritasyona neden olmaz. Sterildir, steril özelliğini asla kaybetmez.
• İçerisinde ve uygulandığı yerde mikrop barındırmaz.
• Alerjik etkisi yoktur.
• Bilinen yan etkisi yoktur.
İnsan sağlığı açısından risk içermez.
• Likit formdadır, bu sebeple uygulaması çok kolaydır.
• Uyguladıktan sonra bölgeden temizlenmesi gerekli değildir.
• Özel bir saklama koşulu yoktur, soğuk zincir vs. gerektirmez.

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 1 yorum)
  • Zafer Gürel
    Vatanseverler
    İşte bir Vatanseverlik örneği. Kendisini canı gönülden tebrik ediyor ve destekliyorum. Hemen peşine düşmüşler leş kargaları. Bu tip bilim adamlarımıza sahip çıkmalıyız ve onları kotumalıyız. Çünkü dışarıda lanetlenmiş ırkın temsilcileri (bunu ben demiyorum gerçekler ortada) salyalarını akıtarak bunun peşine düşüp insanları köleleştirmek için fırsat kolluyorlar.TBMM bu konuda çok ciddi kararlar almalıdır. Tabi önce onların da birer Vatansever olmaları gerekiyor.
    09.06.2009 14:36:47
12.05.2009 16:43:00 Bu haber 6665 defa okundu
Türkiye öyle bir keşif yaptı ki: Tüm dünya peşinde
Demek ki isteyince ve gayret edince olabiliyormuş.
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri