Son Dakika
Cumartesi, 20 Ocak 2018 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Danimarka’da liseli öğrenciler oldukça basit bir düzenek kurarak elektromanyetiğin canlılar üzerindeki etkilerini deneys
Buğday 'yeşil devrim' adlı 'kara bela'nın hibritleştirmek için üzerinde ilk işlem yapılan daha doğrusu şeyatının ilk müc
Seçkin Güler'den iki şiir: Tohum ve gıda. İşte herşeyi özetleyen şiirler
İktibaslar > Tohum Haberleri
Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) tarafından 'Milli Tarımda Tohumculuğun Rolü ve Geleceği' konulu programında konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Faruk Çelik, '2018'de sertifikalı tohum kullanmayan destek alamayacak” dedi.
 
Genetiği Değiştirilmiş Organizmalı (GDO) tohum üreticisi Monsanto, başta Latin ülkeleri olmak üzere dünya çapında protesto edildi.

ABD'li tohum biyoteknolojileri ve kimyasalları üreticisi Monsanto, İsviçre'li rakini Syngenta'yı satın alarak dünya tohum pazarında tekel olmak istiyor. Bu gerçekleşirse, dünya pazarında sadece genetiği değiştirilmiş tohumlar kalacak
 
Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Yerel Tohum Projesi’ kapsamında yerel tohumlardan elde edilen 30 bin fidenin dağıtımına başlandı. Efeler ilçesinde gerçekleştirilen dağıtımda 5 bin fide üreticiyle buluşurken, üreticiler fidelere büyük ilgi gösterdi.

Aydın’ın Sultanhisar ilçesine bağlı Demirhan Mahallesi’nde yaşayan 66 yaşındaki Muzaffer Batur, çıplak elle hazır tohumlara temas ettiği için ellerini kullanamaz hale geldi.
 
Monsanto'nun Bursa'da yapacağı yatırım tepki toplamaya devam ediyor. Başbakan Erdoğan’ı bu okuya karşı duyarlı olmaya çağıran Gıda Hareketi Lideri, Gıda ve Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın başbakanı ve toplumu yanılttığını belirtti.

Danimarka’da liseli öğrenciler oldukça basit bir düzenek kurarak elektromanyetiğin canlılar üzerindeki etkilerini deneysel olarak gösterip gösteremeyeceklerini merak etmişler. İşte neticeleri…
 
Buğday 'yeşil devrim' adlı 'kara bela'nın hibritleştirmek için üzerinde ilk işlem yapılan daha doğrusu şeyatının ilk mücadale ettiği bitki. İşte yeni 'buyday'ın zararları:

Seçkin Güler'den iki şiir: Tohum ve gıda. İşte herşeyi özetleyen şiirler
 
Türkiye'deki tohum, tarım ve biyoçeşitlilik mücadelesini konu alan 'Dünyayı Kurtarmaya Çalışanlar' adlı kısa film Kore'de ödül aldı.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 2010 yılında İsrail'den yapılan 29 ton 639 kilogramlık ithalatın 2011 yılında yüzde 52 oranında artarak 45 ton 64 kilograma çıktığını belirtti.
 
Kokopelli’nin Avrupa Birliği Adalet Divanı’nda devam eden davası zafere gidiyor! Avrupa Birliği Adalet Divanı’nda Kokopelli dosyasından sorumlu hukuk sözcüsü, 19 Ocak’ta kamuoyuna Kokopelli’yi tamamen haklı çıkaran hükümlerini duyurdu!
Sayfa: 1/3 - 33 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 3 
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri