Son Dakika
Salı, 13 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3
California Üniversitesi'nden uzmanların geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir araştırma, şekerin alkol ve sigara kada
Basın Açıklamaları > Tatlılar Haberleri
British Medical Journal’da yayınlanan bir makalede rafine şekerin tütün kadar tehlikeli, zarar verici ve bağımlılık yapıcı olduğu için uyuşturucu sınıfına sokulması gerektiği belirtiliyor. Sadece rafine şeker değil, aynı zamanda glikoz ve diğer tatlandırıcılarda aynı hatta daha fazla riskli. Türkiye'de Sağlık Bakanlığı ise kamu kurumlarındaki şekerin yarıya indirilmesi için genelge yayınladı.
 
Endüstriyel ürünlere yönelik artan haklı eleştiri ve tüketicilerin geleneksel ürünlere yönelmesi bazı çevreleri rahatsız etti. Gıda ve çevre haberlerine duyarlılığıyla da tanınan NTVMSNBC’de yayınlanan bir haberde geleneksel köy pekmezi düşman ilan edildi.

California Üniversitesi'nden uzmanların geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir araştırma, şekerin alkol ve sigara kadar zehirli olduğunu ortaya çıkardı.
 
Birkaç haftadır dünya Mısır devrimini, Habertürk ise ‘mısır bitkisi’ni tartışıyor. Mısır Devrimi ile pek ilgilenmeyen Habertürk ve özelde ise Yiğit Bulut, mısır şekeri (NBŞ)’ni tahtından edebilecek mi, bunu zaman gösterecek? Peki tartışma doğru zeminde mi yürüyor?
Sayfa: 1/1 - 4 kayıttan 1 - 4 arası
[1] 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri