Son Dakika
Cumartesi, 26 Eylül 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Tarım ve Köyişleri Bakanlığının başarılı balık yok etme planı Mutlu Tömbekici
Türkiye’nin en kudretli bakanlığı olması gereken Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı balığın soyunu kurutmak için kolları sıvadı ve son derece başarılı bir şekilde devam ediyor.

Boğazda yasak olması gereken trol ve gırgır ile balık avcılığını bırak yasaklamayı, söz konusu avcılığın alanını genişletti! Neden? Bilmiyoruz. Başbakanın danışmanı diye ortada dolaşan bir kooperatif başkanının işi deniyor. Kimse de çıkıp “yok öyle bir şey” demiyor.

İşte bu nedenle şu an İstanbul’da ağır bir balık katliamı yaşanıyor.

Güya çinekop ve sarıkanatta bir 14 santim uygulaması var. Fakat vergi ve ceza salmak için milyonlarca adamı olan devletin, Boğazın girişindeki gırgır teknelerinin ufacık bebe balıkları avlamasını engelleyecek adamı yok! Boğazın girişine adeta ağ çekmişler, kim geçiyorsa yakalıyorlar. Ağlar o kadar sık ki iğne bile geçemez durumda..

Kimse bana balıkçının rızkından söz etmesin!

Kusura bakmayın!

Bir “katliamı” rızık bahanesiyle hoş göremem. Benim de rızkım söz konusu! Henüz olmayan çocuğumun balık yemesini istiyorum!

Zire avlanan balıkların hepsinin satıldığını mı sanıyorsunuz?

Hayır. Tonlarca bebe balık ölmüş bir şekilde denize dökülüyor! Yani o kadar balık boşuna avlanıyor. Kimseye rızık olmuyor.

Ama ne oluyor? Balığın soyu kurutuluyor. O bebe balıkların avlanmaması, büyümesi ve yumurta bırakması lazım. Marmara’ya akması lazım. Marmara’nın temiz kalması için de lazım, başka balıkların beslenmesi için de lazım, bizim için de lazım.

Evet her köşecinin bir takıntısı varsa benim de balık takıntım var!

Bu devlet ne işe yarar sorusunu yeniden soruyorum. Evet ne işe yarar?

Çinekop ve sarıkanat lüferin “bebe” halidir, yemeyin, yedirmeyin! Çoğalması için büyümesi gerek.. Devlet uyuyorsa veya birilerine torpil geçiyorsa bari biz bilelim ne yapmamız gerektiğini.

Destekleyen firmaları açıklıyorum: “Zeytin İskelesi”

 

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 1 yorum)
 • melda keskin
  Küçük balık yoksa, büyük balık da yok!
  yazınız için teşekkür ederim. greenpeace'in bu konudaki kampanyasına katılmak için lütfen aşağıdaki adrese girin: http://bit.ly/bddfzM websitesindeki balık cetvelini bilgisayarınıza kaydedip bir çıkış alarak yanınızda bulundurun ve balıkçılarda, lokantalarda tavrınızı ortaya koyun. sağlıklı günler dilerim :)
  11.12.2010 15:52:38
01.12.2010 Bu yazi 3638 defa okundu
  Sonraki:
  Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

   
  • Bir kıyamet silahı: GDO
   Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı ve aynı zamanda Yeni Söz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Özer ile son yılların en tartışmalı konularından biri olan GDO’yu konuştuk. Kemal Özer ile sohbet tadında gerçekleştirdiğimiz Röportajımızda GDO’nun insanlığa ne tür zararlar verdiğini, aşıların neslimiz açısından nasıl büyük tehlikeler saçtığını, modern hayatın getirdiği hastalıklara, Modern Tıp olarak bilinen Rockefeller Tıbbı’nın neler getirdiğine, tohum konusunun önemine, Dünya nüfusunu azaltma planı uygulayan “Şeytani Akıl”ın ne tür tuzaklar kurduğunu ve Türkiye’de Gıda ve Tarım alanının ne durumda olduğunu ele aldık.
  • Etyen Mahçupyan: Modern tıp çok kibirli
   Gazeteci Etyen Mahçupyan tıp dünyasını pek çok hekimden daha iyi tanıyan isimlerden biri. Alternatif yaklaşımları yakından takip eden ve modern tıp yöntemlerini “beyaz mafya”, “Ortodoks tıp”, “modern dünyanın şamanları” gibi iddialı kavramlarla eleştiren Mahçupyan ile dosya konumuz kapsamında SD’nin yeni sayısı için konuştuk.
  • GDO zararsız diyen yalan söylüyor!
   Yeni yönetmelik ile artık yüzde 0,9'a kadar GDO içeren besinler serbest bırakılıyor. Bu besinlere kanunlarca yasaklanmasına rağmen, bebek mamaları da dahil...
  • Gıda politikaları milli güvenlik meselesidir
   “Tohum, su, toprak, aşı, ilaç dünyanın en etkin, en ölümcül, en siyasi ve en tehlikeli sessiz silahlarıdır” bu sözler, gıda ve tarım teması üzerinde Türkiye’nin en çok konuşulan isimlerden biri Gıda Hareketi Lideri Kemal Özer’e ait.
  • Şehirler arası su savaşı çıkacak!
   Prof. Mikdat Kadıoğlu, gelecekte yaşanaca meteorolojik felaketleri anlattı
  • Endüstriyel sütteki gizli tehlike!
   Onkolog Dr. Yavuz Dizdar'dan süt ve süt ürünlerin, kanser ve GDO hakkında çarpıcı tespitler...
  Diğer mülakatlar:
  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6
  Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
  Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
  Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri