Son Dakika
Salı, 11 Ağustos 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Yıllık 15 milyar dolara yakın tarım kimyasalı kullanan Türkiye'de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda geç kalmış is
Gıda Hareketi olarak özellikle küresel baronların sahibi olduğu ve ülkemizdeki de konuşlanmış olan bankaların, 'çiftçi k
AB ülkelerine ve son yıllarda Rusya’ya yapılan taze meyve ve sebze ihracatında karşılaşılan sorunlar, birkaç gün medyada
İktibaslar > Tarım Haberleri
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker,dünyada tarımda üretimi, tüketimi ve stoku şeffaf bir şekilde izleyebilecek etkili bir mekanizma olmadığını belirtti.
 
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, Türkiye'nin 126 ülkeden 133 değişik meyve ve sebze ithal ettiğini belirterek, ''Marul, sivri biber, taze ve kurusoğan bile ithal ediyoruz, bunu anlamakta güçlük çekiyorum'' dedi.

Kuzey Almanya’da ortaya çıkan ve ölümle sonuçlanabilin ağır bağırsak enfeksiyonuna yol açan EHEC bakterisi tehlikesi büyüyor.
 
Almanya’da salatalık, domates ve maruldan bulaşan EHEC virüsü yüzünden ölenlerin sayısı 10’ya yükseldi.

Siz de dikkat ederseniz görürsünüz; baharın gelişini haber veren takvimler değil, her zaman bir çift neşeli, oyuncu kırlangıçtır, durmamacasına ötüşürler: Toprağa dönün!
 
Millet,”Torba Kanunu” adı verilen kanunun getireceği olumsuzluklara karşı direnirken,25 Şubat 2011 tarihli Resmi Gazete’de “Mera Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik” kaşla göz arasında çıkıverdi.

Rocekfeller'in 1940'larda başlattığı Yeşil Devrim, insanlığın başına bela oldu. Bu süreçte genleri ile oynana domates, 50 yılda magnezymun yüzde 24'ünü kalsiyumun yüzde 46'sını, demirin yüzde 27'sini ve bakırın yüzde 76'sını kaybetti. Tarım Bakanı'na ilanen duyurulur.
 
Böbrek ve mesane kanserine yakalanma riskini arttıran endosüflan adlı maddenin zirai üretimde kullanıp kullanılmayacağı tartışılıyor. Dünya tartışıyor ama Türkiye'nin tartışması için 30 yıl lazım.

Domatesin içinden yeni domateslerin çıktığını gören insanlar gözlerine inanamadı.
 
İthalatla da düşmeyen et fiyatı yüzünden Tarım Bakanı Başbakan'dan fırça attı ki: Bakan yerdne yere girdi. Peki Başbakan Erdoğan, Tarım Bakanı Mehdi Eker'e canlı yayında ne dedi.

Türkiye'de elverişiz hava koşulları nedeniyle domates fiyatları yükselirken İsrail'in kendi domates krizini çözmek için umudunu Türkiye'ye bağladığı ortaya çıktı.
 
Türkiye'nin Rusya'ya gönderdiği bir çok gıda ürünü gümrüklerden geri dönüyor. Peki neden?
Sayfa: 3/6 - 61 kayıttan 25 - 36 arası
1 2 [3] 4 5 6 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri