Son Dakika
Pazar, 24 Mart 2019 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Dünya devi Apple'ın Asya'daki fabrikalarında işçilere kötü muamele edildiği ortaya çıktı. Başta Çin ve Endonezya olmak ü
Milupa Aktamil mamada GDO tespit edilmesi Kıbrıs'ta da tedirginliğe neden oldu. Öte yandan Tarım Bakanlığı'nın Şubat 201
Hatırlatma haber: Almanya'da küçük çocuklara biberon içeceği olarak hazırlanmak üzere "çocuk sütü" adıyla satılan sıvı v
İktibaslar > Şirketler Haberleri
Son günlerde tüketiciyi cezbetmek için ^şirinlik numaraları' çekmeye çalışan Migros'un numarası ortaya çıktı. Migros'un 'şeker içermez' ibaresiyle sattığı Bonherba markalı Private Label şekerlemelerinin şeker içerdiği ortaya çıktı.
 
Tarım Bakanlığı'nın internet sitesinde teşhir ettiği ürünler arasında bulunan Beşler'in ürettiği Uludağ sosis, aynı zamanda BİM'in de private label ürünü. Ama Bakanlık BİM'in adını gizledi. Peki neden?

Yıllardır toplum sağlığını tehdit eden firmaların adlarını açıklamamak için direnen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, temsilcisi Mehdi Eker AHaber'de katılacağı program öncesinde toplum sağlığını tehdit iddiasıyla günah keçisi olarak seçtiği 6 firmanın adını teşhir etti.
 
İşte böcekten elde edilen 'Karmin' isimli renklendiriciyi en çok kullanan markalar ve ürünler...

Çalıştığı fastfood zincirinin hamburgerini öğlen yemeği olarak yemediği ve arkadaşına verdiği için işten atılan Eyüp Kaya, 4 yıl süren hukuk mücadelesini kazandı. Kaya, açtığı dava ile 5 bin 600 lira tazminat aldı.
 
Asya'nın en büyük pazarında devlet televizyonu McDonald's ve Fransız perakende zinciri Carrefour'u bozulmuş tavuk ve tavuk ürünleri satmakla suçladı.

ABD’de eski bir McDonald’s çalışanının yayınladığı görüntüler büyük tartışmalara yol açtı. Ünlü fast food zincirinin ABD’deki bir şubesinde çekildiği iddia edilen şok videoda açılmamış ekmek poşeti içinde dolaşan fare görülüyor.
 
Pepsi'nin cips markası Fritos paketinden "haç" çıktı. Hatasını kabul eden firma ambalajlarını yenileyecek

Bakteri taşıyan 160 bin hamburgeri piyasaya sürdüğü iddia edilen Burger King ile dağıtım firması Fasdat Gıda hakkında açılan davada önemli bir gelişme yaşandı.
 
Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir'den alkışlanacak çağrı. Sanayicilere Artık çay boyu, yol boyu fabrika kurdurmayın çağrısı yapan Özdebir, “Fabrika yapmak için her yerde arazi üretebilirsiniz ama domates üretemezsiniz. Domates fidesi ekilen toprak, Hz. Adem’den daha yaşlı. Bu toprağı yok ederseniz, bir daha yerine koyamazsınız” dedi.

Burger King'in (maret) 'salmonella ve listeria Bakterili et' davası Ağır Ceza'da Bakteri taşıyan 160 bin hamburgeri piyasaya sürdüğü iddia edilen Burger King ile dağıtım firması Fasdat Gıda hakkında açılan davada önemli bir gelişme yaşandı. Gebze 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya artık Ağır Ceza Mahkemesi bakacak. Son duruşmada iki ilçe tarım görevlisi de bakterili etlerin kendi kontrollerinde imha edilmediğini itiraf etti.
 
İngiltere'de son kullanma tarihi geçen gıdaların "yenilebilir" olduğunu tespit eden uzmanlar yeni standartlar üzerinde çalışıyor. Türk uzmanlara "Standartlar nasıl olmalı" diye sorduk.
Sayfa: 3/4 - 47 kayıttan 25 - 36 arası
1 2 [3] 4 
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri