Son Dakika
Cumartesi, 23 Mart 2019 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Dünya devi Apple'ın Asya'daki fabrikalarında işçilere kötü muamele edildiği ortaya çıktı. Başta Çin ve Endonezya olmak ü
Milupa Aktamil mamada GDO tespit edilmesi Kıbrıs'ta da tedirginliğe neden oldu. Öte yandan Tarım Bakanlığı'nın Şubat 201
Hatırlatma haber: Almanya'da küçük çocuklara biberon içeceği olarak hazırlanmak üzere "çocuk sütü" adıyla satılan sıvı v
İktibaslar > Şirketler Haberleri
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü, 22 firmanın sattığı okul çantası, ayakkabı ve kalem gibi ürünlerde, sağlığa zararlı kimyasal madde miktarının limitlerin üzerinde olduğunu belirledi.
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, bu yıl içinde 9 ürün için toplatma kararı verdi

Vatan yazarı Selahattin Duman tükettiği bir ürünle ilgili deneyimlerini köşesine taşıdı. İşte o ürün ve markası
 
Dünyaca ünlü fast-food zinciri McDonald's'da hamburgerin içinden fare kuyruğu çıktı.

Sağlık Bakanlığı, insan sağlığına zararlı metanol içerdiği tespit edilen kolonyanın bazı serilerinin toplatılmasına karar verdi.
 
Gıda Kontrol Genel Müdürü İrfan Erol'un GAV üyesi olduğu anlaşılması herkesi kızdırdı. Peki GAV ne?

Ürünlerine GDO’lu soya eklediği açıklanan firmalarla kendilerini savunmaya çalışıyorlar. Bunlardan biri de Konya Şeker’e ait olan Torku firması.
 
Tarım Bakanlığı, bal, peynir ve sucuktan sonra fındık kreması ve ezmesinde de hileli üretim tespit etti. Farklı illerde yapılan denetimlerde krema numunelerinde fındık yerine genetiği değiştirilmiş (GDO) soya kullanıldığı ortaya çıktı.

Tuborg ve DYO boya grubuna ait Pınar Et'in Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın teşhirine yönelik yaptığı açıklama bakanlığı kızdırdı. Bakanlık, ‘tağşiş’ ve ‘taklit’ konusunda ikinci yaparak Pınar'a yalan söylediğini dedi.
 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yaptığı denetimlerde aralarında köklü firmaların da yer aldığı bazı markaların ürünlerinde hileler tespit edildi.

Migros 'İsrail malı' diye satılan ve "İşgal Altındaki Filistin Toprakları"ndan gelen tüm ürünleri özel etiketlerle piyasaya sunacağını duyurdu.
 
Bakanlar Kurulu NBŞ olarak bilinen nişasta kökenli şekerler kotasını yüzde 35 oranında yine arttı. Kim bu Cargill yoksa devlet mi?
Sayfa: 2/4 - 47 kayıttan 13 - 24 arası
1 [2] 3 4 
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri