Son Dakika
Pazar, 23 Ocak 2022 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi'nin çalışmalarını dikkatle takip eden ve sitemizi ziyaret eden dostlarımız ile basın mensupları bazı sorular yönelmektedirler.
Burada mümkün oldukça şahsa özel olmayan soruların cevaplarını yayınlayacağız.
Gösterdiğiniz teveccühe teşkkür ederiz.

Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi

1- Konferansa davet etsek katılır mısınız?
Davet nereden gelirse gelsin zaman açısından uygun olunması durumunda memnununiyetle davetlere icabet ederiz.

2- Programımıza konuk olur musunuz?
Radyo televizyon gibi yayın organlarınca yapılan her türlü davete, zaman açısından uygun olmak şartı ile memnuniyetle katılırız.

3- Demeç verir ve mülakat yapar mısınız?
Her türlü basılı, sesli ve görüntülü yayın organından gelecek benzer talep ve davetleri olumlu olarak karşılamaktayız.

4- Analiz yaptırmak istiyoruz?
Bazı kimseler bazı ürünlerle analizler yaptırmak istediklerini belirterek nereye yaptırabileceklerini sormaktadırlar. Bazen kişisel bir amaçla analiz yaptırmak gerektiğinde yurtiçinden yahut yurtdışından konusunda uzman  bir laboratuara analiz yaptırılabilir. Ancak bazı laboratuarlar bazı alanlar da analiz yapabildiklerini söyleseler de çalışmalarının güven vermediğini belirtmekte yarar var. Konunun toplum sağlığı yahut inançla ilgili olması durumunda çalışmayı bireysel götürmek yerine kurumsal götürmekte yarar vardır. Bu bağlamda Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi  her türlü işbirliğine açıktır.

5- Sağlık ve Gıda Güvenliği'ne üye olabilir miyiz?
Elbette üyelik müracaatında bulunabilirsiniz.

6- Sağlık ve Gıda Güvenliği'nin şubesini açmak istiyoruz. Mümkün mü?
Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi, kemmiyetçi değil keyfiyetçidir. Bu nedenle talep sahiplerini yakından tanımak arzusundadır. Tüzüğümüz gereği, şubeleşmeden önce temsilcilik açılması ve tarafların memnuniyetinin hasıl olması durumunda ise şubeleşmek mümkündür.

7- Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi'nde görev almak istiyorum?
Kuşkusuz hemen her alanın en önemli sorunu, insan kaynağıdır. Bu durum Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi içinde geçerlidir. Bu nedenle Hareketimizin, varlık nedeni, amacı, ve hizmet hedefi ile tüzüğünde yer alan ilkeleri benimseyen kimselerin katılımları arzulanmaktadır. Ancak katılım aktif görev alabilmeyi gerektirir.

8- Bağış yapabilir miyim?
Faaliyetlerimizin sürdürülebilmesi için kuşkusuz maddi kaynağa ihtiyacımız var. Bu nedenle resmi banka hesaplarımıza bir amaca matuf yahut serbest bağışta bulunabilirsiniz. Bağışlarınız için şimdiden teşekkür ederiz. Bağışınız sonra makbuzunuz tarafınıza ulaştırılacaktır.

9- Ortak plaformlarda yer alır mısınız?
Kâr amacı gütmeyen örgütlerin oluşturacağı ortak platformun amacının ilkelerimizle uyumlu olması durumunda elbette yer alabiliriz. Benzer amaçlarla yayınlanacak bildiri ve etkinliklerde de yer alıp destekleyebiliriz.

10- Bazı kimseler tavuk tüketmeyin diyorlar doğru mu?
Günümüzde tavuk yetiştiriciliği önemli sorunları da beraberinde getirmiştir. Artık tavuklar tavuk gibi değil bir makine gibi çalıştırılmakta. Yemlerine kan dahil hayvansal atıklar ile birlikte antibiyorikler eklenmekte. Yemlerin bir kısmı GDO'lu ürünlerden elde edilmekte. Kuş gribi adlı laboratuar virüsü de bu tür yemlerle yaygınlaştırılmıştır. Bu virüs bahane edilerek doğal tavuklar büyük oranda ortadan kaldırılmıştır. İlaç ve yemlerle tavuklara geçen antibotikler insanlara geçmekte ve bu sayesede toplum sağlığı büyük oranda bozulmaktadır. Öte yandan tavukların kesim yöntemleri de İslam Hukukçuları açısından tartışmalıdır. (Bakınız: Hayvan Yemlerinin Temizliği ve Hangi etler sağlıklı hangileri sağlıksız)

Gıdalara Radyasyon Verilmesi ve Toplum Sağlığına Etkileri Raporu

26.07.2009 17:52:00 Bu sayfa 56815 defa okundu
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri