Son Dakika
Pazar, 27 Eylül 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Şeytan, bildik bir tuzağını daha anons etti
Geçtiğimiz hafat Rockefeller Vakfı'nın bir raporundaki yüz milyonlarca kişiyş öldüreceğini iddia ettiği bir virüsten söz etmiştik. Dünya Sağlık Örgütü domuz gribinin sona erdiğini anons ederken öyle bir şey söyledi ki...

Dünya Sağlık Örgütü'nün dün Domuz gribi tehditinin bittiğini resmen açıklamasının ardından İngiltere'de yeni bir virüs ortaya çıktı. Uzmanlar, en güçlü antibiyotiklere karşı bile dirençli olan yeni bir süpermikrobun hastanelere girdiği uyarısında bulundu.

NDM-1 olarak adlandırılan bir enzim üreten bakterinin, Hindistan ve Pakistan'a estetik ameliyatlar için seyahat eden hastalarca İngiltere'ye taşındığı ve hastanelere girdiği açıklandı. NDM-1 enzimi, içine girdiği bakteriyi antibiyotiklere karşı tamamen dirençli kılıyor.

BBC Türkçe servisinin haberine göre İngiltere'de şu ana kadar sadece 50 vaka tespit edildi. Yetkililer, mikrobun küresel düzeyde yayılmasından endişe ediyor.

Saygın tıp dergisi Lancet'te yayımlanan makalede NDM-1 enzimi yayan mikrobun daha yakından izlenmesi tavsiyesinde bulunuluyor ve yeni tip ilaçların gerektiğinin altı çiziliyor.

NDM-1 aralarında E.coli'nin de bulunduğu farklı bakterilerin içine yerleşip bu bakterileri de en güçlü antibiyotik gruplarına karşı dirençli hale getiriyor. Bu antibiyotik gruplar, zaten acil müdahalelerde ve dirençli bakterilere karşı tedavilerde kullanılıyor.

Uzmanlar, NDM-1'in zaten dirençli olan bakterilere bulaşmasından da endişe ediliyor. Bu durumda daha da güçlenecek olan bakteriler insandan insana geçebilir ve tedavisi neredeyse imkansız yeni bir salgın türü ortaya çıkabilir.

Araştırmacıların inceledikleri NDM-1 enfeksiyonlarının en az birinde bakterinin bilinen bütün antibiyotiklere dirençli olduğu saptandı.

Benzer vakaların ABD, Kanada ve Avustralya ile Hollanda'da da görüldüğü, uluslararası araştırmacıların sorunun büyük bir küresel sağlık sorununa dönüşmesinin olası olduğunu söylüyor. (NTV)

Rockefeller'dan yeni katliam/virüs planı

11.08.2010 19:03:00 Bu haber 4466 defa okundu
Şeytan, bildik bir tuzağını daha anons etti
Kuş ve domuz gribi gibi palavrasından ders çıkarmamışsa insanlık bu palavrayı da yiyecektir.
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri