Son Dakika
Pazartesi, 12 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
kanser Etiketli İçerikler

Avustralyalı bilim insanları bal arılarından alınan zehrin laboratuvar ortamında bazı agresif meme kanseri hücrelerini yok ettiğini gözlemledi.

Karpuzun içindeki çatlaklar çok büyük bir tehlikenin habercisi olabilir. Bu çatlaklar, forchlorfenuron adındaki büyümeyi artırıcı kimyasalın sonucunda oluşuyor.

Fransız bilim adamlarının yaptığı araştırma, günde fazladan 100 mililitre şekerli içeceğin, kansere yakalanma riskini yüzde 18 artırdığını gösterdi.

Sağlık Bakanlığı, 2011-2016 yılları arasında kanserden ölümlerin dünya ortalamasının üstünde olduğu Antalya, Ergene ve Dilovası’nda geniş çaplı bir araştırma yaptı. Kanser vakalarında çevre kirliliğinin rolüne ışık tutan çalışmanın sonuçları gizlenen gerç.ekleri gözler önüne serdi. Henüz komuoyuna açıklanmayan raporda insan sağlığını tehdit eden pestisitin taze fasulye, biber, hıyar, marul, maydanoz, çilek, erik ve elmada maksimum kalıntı limitlerini çok aştığı ortaya çıktı. Sularda ise yine kanserojen etkisi bilinen hidrokarbon kalıntıları tespit edildi.

Aşağıda okuyacağınız, haber herkes gibi sizinde yüreğinizi yakacak. Buraya kadar kısmı normal ama şimdi durun ve üç bebeğin birden kanser olmasına ne yol açtı diye sorun lütfen. "Tüh, keşke..." demeden önce dayatılan ve zevkinden bebeklerinizi bile kanser yatıran bu hastalığa karşı ne yapmamız gerektiğini düşünün. Düşünün ki geleceğinize zulmetmeyin. Zira başımıza gelenler yapıp ettiklerimiz yüzünden...

Robert N. Proctor'un Paradigma Yayınlarından çıkan "Siyaset Kanser Hakkında Bildiklerimizi ve Bilmediklerimizi Nasıl Şekillendiriyor" alt başlıklı "Kanser Savaşları" eseri kanser hakkında bilmediğiniz sayısız gerçeği ifşa ediyor.

Dünyanın en büyük ağız sağlığı ürünleri firmalarından Amerikan Colgate'in 'Colgate Total' adıyla 1992 yılından beri 100 ülkede satışını yaptığı diş macunu ile ilgili 'kanserojen' iddiası dün ABD'nin en önemli medya organlarından Bloomberg tarafından dile getirildi.

Vatandaşlarını uyaran Alman hükümeti, WiFi yerine kablolu ağları tercih etmesi istendi.

Kolaya rengini veren 4MEI adlı madde yani Türkiye'de bilinen adıyla KARAMEL kanserojen olduğu gerekçesiyle yasaklandı. Kansorejen karamel (E150) Türkiye'de esmer ekmek, pasta, çikolata, şeker, gazlı içecekler, alkollü içecekler, sirke, kahvaltılık tahıllar, jöleler, dondurmalar ve hatta organik ürünlere bile eklenmesine izin veriliyor.

Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı, erken teşhis masalıyla tüm kadınların rahimlerini kontrol edecek. İnsanları hasta eden hiçbir şeye engel olmayanlar, tedavi adı altında akla ziyan ticari uygulamalara imza atmaktan geri durmuyor.

Tüm dünyada yankı uyandıran Seralini araştırması ve araştırma sonrası ortaya çıkan tabloyu Ayşe Bereket'in tüm yönleriyle ele alan bir yazı kaleme aldı. İşte o çalışma:

Gıda Hareketi Başkanı, gazeteci Kemal Özer, 9 Kasım Cumartesi 14'de TÜYAP Kitap Fuarı'nda kitaplarını imzalıyor.

Gazetelerin haber başlığı şöyle: "4 yaşındaki ada kansere yenildi!" Hiç kimse "4 yaşında bir çocuk nasıl olurda kansere yenilir" diye soran yok? Hiç kimse "bu çocuğun 'katili' kim" diye de sormuyor? Sahi bu sabinni ölümün kim yol açtı?

Sık sık dile getirdiğimiz uyalarıdan biri de et kesiminde kullanılan plastikler malzemelerdi. Bir takipçimizin aldığı ette rastladığı plastik parçalarını resmedip gönderdi. İşte eleştirilerimizde ne denli haklı olduğumuzu gösteren görüntü.

Kaliforniya mahkemesi Coca-Cola'nın içindeki kanserojen karamel boya miktarını düşürdü. Bunun üzerine içecek devi sadece Kaliforniya'ya özel bir kola üretti. - See more at: http://www.retailnews.com.tr/kola-da-kanserojen-madde-iddiasi.html#sthash.uH50VeQi.dpuf

Bu ambalajlar içerdiği fatalatın örtrojen hormonu gbi davranması nedeniyle erkekliğe zarar verdiği Obama'ya sunulan akademik bir raporla ispat edilmişti.

Çok az uzak durabildiği illet cep telefonları insanlığın başına bela. Brezilyalı akademisyenler Brezilya’nın Belo Horizonte şehrindeki ölümle sonuçlanan kanser vakalarını cep telefonu baz istasyonlarına bağlamış, bir diğer deyişle bunu ispatlamış.

Dünya Sağlık Örgütü araştırmalarına göre cep telefonları, muhtemel kanser sebepleri arasında değerlendiriyor. Ayrıca, günde 30 dakika cep telefonu kullanan kişide beyin tümörü riski artıyor.

ABD karşıtı söylemleri olan liderlerin veya seçkinlerin çok büyük bir kısmını kanser olması yeni bir tartışmaya neden oldu.

Küresel GDO'cularla organik ilişkileri olduğu bilinen Avrupa Birliği Gıda Ajansı EFSA bile 'GDO kanser yapıyor' dedi.

Yiyip içtiğiniz ürünlerin etiketini okuyor musunuz? Okuyunca anlıyor musunuz? Mesela 'doğala özdeş' ne demektir? İşte masal ülkesinin raflarını süsleyen ürünleri anlatan ancak müellifi bilinemeyen ilginç makale

GDO'nun kısırlık ve kanser yaptığının bilimsel olarak ispat edilmesinni ardında Kaliforniya Eyalet Meclisi’ne GDO'lu ürünlerin etiketlenmesi için yasa teklifi verildi. Teklif Monsanto, Dupont ve CocaCola'yı tedirgin ederken kendilerine “37. Madde etiketleme hareketi” ismini veren bir kitle ise tasarınnı yasalaşması için yüyük bir kampanya başlattı. Gelişmeler Türkiye'deki GDO'cuları da tedirgin ediyor.

Bazı ekmeklerin kansere yol açtığı tespit edildi. Hangi yöntemle üretilen ekmekler neden kanser yaparlar? İşte ilginç bulgular...

Bu hafta yayınlanan bir araştırma, dünyanın en çok satan zararlı bitki öldürücüsü ve ona dirençli genetiği değiştirilmiş mısır’ın tümöre, çoklu organ tahribatına ve erken ölümlere yol açtığını gösterdi.

Rus bilimadamlarından sonra şimdi de Fransız bilimadamları GDO'nun bilinen risklerini birkez daha ispat etti. Fransız bilimadamları genetiği değiştirilmiş (GDO'lu) mısırla beslenen farelerin çoğunun kansere yakalandığı açıkladılar.

Coca Cola, kanser yaptığı gerekçesiyle içeceğe kattığı boya malzemesini ABD'de azalttı ama diğer ülkelerdeki üretimlerinde herhangi bir değişiklik yapmadı. Uzmanlar aynı maddenin tüm kolalarda, çikolatalarda ve kahverengi ekmeklerde de yer aldığını belirterek tümüyle yasaklanmasını öneriyorlar.

İngiliz gazetesi Dailymail, Coca-Cola'nın içinde bulunan bir boya maddesinin kanser yapıcı özelliğinin klinik deneylerde ortaya çıktığını yazdı.

A Haber’de yayınlanan Mehmet Ali Önel Yönetimindeki Deşifre Programı”nda günümüzde üzerinde en çok tartışılan sağlık sorunlarından kanser ve tedavisi masaya yatırıldı.

Gün geçmiyor ki gıda konusunda yeni bir felaket haberi çıkmasın. Bütün bu olup bitene rağmen hem bakanlık, hem de üretici temsilcileri hâlâ çıkıp konuşabiliyor. İşte son skaldalın ürküten sonucu:

ABD Ulusal Kanser Enstitüsü Uluslararası Programlar sorumlusu Dr. Ben Prickril gıda kanser ilişkisi hakkında açıklamalarda bulundu.

Kanserde yaş ortalamasının 30’a kadar düştüğünü belirten uzmanlar, gelecek neslin üreme sağlığını tehlikede görüyor. Çünkü kemoterapi ve radyoterapi üreme organlarını da olumsuz etkiliyor.

Hz Ali'nin haftada bir defadan az yiyen veya haftadan bir defadan fazla yiyeni "ahmak" olarak nitelediği etin erken ölüm riskini artırdığı şimdi anlaşılmış.

Bebeklere bile makyaj yapılan günümüz Türkiye'sinde kadınların yüzde 31'nin kozmetik tuzağına düşmediği yüzde 53’nün ise hiç doğum günü kutlamayarak doğduğuna her gün şükretmiş.

Çay-kahve keyfiniz kabusa dönüşmesin. Prof. Dr. Selma Çivi, kahve ve çay gibi sıcak içecekler için kullanılan plastikten üretilen bardakların, kanserojen bir madde olarak bilinen benzenden üretildiğini ve bu bardakların özellikle erkeklerdeki testosteron hormonunu etkileyerek, erkeklerde kısırlık ve güçsüzlüğe neden olduğunu söyledi.

Kanser nedir, nasıl oluşur, çevresel mi kalıtsal faktörler mi tetikleyicidir, günlük yaşamdaki hangi yanlışlar kansere ortam hazırlar, neden öldürücüdür, kemoterapi-radyoterapi iyileştirir mi, kanserde erken teşhis olur mu, mamografi ne zaman çektirmek gerek, prostat kanserini gösteren test var mı, kanserden korunmak mümkün mü, neden artıyor ve şekeri sever mi?

Tarım Bakanı, sütte kanser ve siroza yol açabilen antibiyotik kalıntılarına rastlandığını açıkladı. Sütünde kalıntı çıkanlar, teşhir edilecek.

Gaziantep Üniversitesi’nde fareler üzerinde yapılan araştırmada kına, kanser hücresinin büyümesini durdurdu. Yanı sıra kanserle mücadelede önemli rol oynayan enzimlerin ve antioksidan aktivite kapasitesinin de arttığı gözlendi.

Özellikle meme ve kolon kanserindeki artışları beslenme düzeni ve yaşam şekline bağlayan kanser uzmanları, “Amerikan mutfağı moda oldu! Böylelikle kanserlerimiz de batılı… Kendi mutfağımıza dönelim. Akdeniz mutfağı bizi kanserlerden korur” diyor.

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Isparta S. D. Üniversitesi'nde yapılan bir deneyle kablosuz haberleşme cihazlarının kansere neden olduğu ispatlandı.

Aleıveriş merkezlerine, iş merkezlerine, kamu binalarına, hava limanlarına şeklinde uzayıp giden binaların girişlerine yerleştirilen bu alet herkesi kanser yapıyor.

Özel yetkili gıda kontrol laboratuvarlarının piyasa analizleri Türkiye'nin gıda fotografını gözler önüne serdi. İşte Türkiye'nin belki de dünyanın gerçek fotografı:

İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı, kurbanlıklara verilen hormonun insanlarda kansere varan tehlikeli sonuçlarına dikkat çekti. Bu arada Bu yıl kurbanlık satışlarının 4,5 milyar lirayı bulması bekleniyor. Girdi ve nakliye maliyetlerindeki artış kurbanlık fiyatlarını geçen seneye oranla az da olsa artırırken, geçen seneki sayıda kurban kesilmesi halinde, kurban satışı 4,5 milyar lirayı bulacak.

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine kanserin dünyaya yıllık maliyeti 1 trilyon dolar olurken Sağlık Bakanlığı'na göre ise Türkiye'ye maliyeti 2.3 milyar Euro. Türkiye'nin kanser bütçesi, Avrupa'daki 6. büyük bütçeye denk geliyor.

Gazete Haberturk Yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşesinde hiç de hoşunuza gitmeyecek bir yazy kaleme aldı.

Nöroloji uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, iş hayatında takım elbise ve kravat zorunluluğu olan erkeklerin farkında olmadan ciddi bir tehlike altında yaşadığını belirterek, özellikle sıkı bağlanan kravatların, baş ağrısından damar sertliğine, kireçlenmeden gırtlak kanserine kadar birçok ciddi rahatsızlığa neden olabildiğini dile getirdi.

Amerikan Sağlık Bakanlığı, bazı şampuanlarda bulunan 'formaldehit'in lösemi ve geniz kanserine, plastikte bulunan 'stiren'in idrar yolu kanserine sebeb olabileceğini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü'nün kanser araştırma kurumu cep telefonlarının 'kanserojen olabileceğini' açıkladı.

10 yıldan fazla masabaşında oturanlarda kansere yakalanma riski 12 kat artıyor...

Bir şeker hastası artık neredeyse her evde var. Henüz kalıcı kurtuluş için bir tedavisi bilinmese de bu hastalıktan korunmanın bir çok yolu var. Şeker, beyaz ekmek, kola gibi içeceklerden uzak durmanın yanısıra şeker hastası olmuş olanların dengesi için bu üç yiyecek mutleke düzenli tüketilmeli. İşte onlar...

BBC'nin haberine göre Avrupa çapında yapılan bir çalışma, alkolün kanser türlerine yakalanma riskini ciddi oranda arttırdığını ortaya koydu.

İnsanalrın kullanma yarışına girdiği bu alet yaydığı dalgalarla insan vücudunda üreme, psikolojik rahatsızlıklar, kalp ve kanser gibi hastalıklara sebep oluyor!

Son dönemdeki salgınları tetiklediği öne sürülen ama asıl kanserin davetçisi olduğu bilinen 'yalancı şeker'e bakanlık el koydu.

Birkaç haftadır dünya Mısır devrimini, Habertürk ise ‘mısır bitkisi’ni tartışıyor. Mısır Devrimi ile pek ilgilenmeyen Habertürk ve özelde ise Yiğit Bulut, mısır şekeri (NBŞ)’ni tahtından edebilecek mi, bunu zaman gösterecek? Peki tartışma doğru zeminde mi yürüyor?

Bu test adamı paranoyak yapar! Tıp endüstrisi buyurdu: Mucize, mucize, mucize... Milyarlarca sağlıklı hücre arasındaki tek bir kanserli hücreyi dahi bulabilecek hassaslıktaki kan testi... Peki bu kadar hassas olmak iyi mi? İşin altında bir bit yeniği olmasın!

Prof. Dr Necla Aran, "Kimyasal gıdalar cinsine, sayısına ve kişinin bağışıklık sistemine bağlı olarak ölümcül sonuçlar ortaya çıkarır" dedi. Prof. Dr. Ali Esat Karakaya ise "üretiminden tüketime kadar olan süreçte bini aşkın kimyasalın gıdalara bulaşma riski var" dedi.

Hem itiraf etti hem de kendini yine pazarlamaya devam etti. "Cerrahi kibirli bir iştir. Bu başka pek çok iş için geçerli olabilir. Ama biz cerrahlar, fazladan kendine güvenli olma durumundayız. Kibirden alçakgönüllülüğe geçişimi anlatacaktım. Ve sonunda, benim de sıradan bir insan olduğumu anladım" diyen bu adam kim?

Kanser dünya çapında ölüm nedenlerinin en başında gelmektedir. 2004 yılında tüm dünyadaki ölümlerin 7,4 milyonu (yaklaşık %13) kanser nedeniyle gerçekleşmiştir. Ancak Yunanistan, İtalya gibi ülkelerde kanser oranı çok düşük Peki neden?

Hayykitap yine bir ilke imza attı. Alanında ülkemizdeki en kapsamlı, en özgün, en güncel ‘referans kitabını’ yayınlayarak önemli bir boşluğu doldurdu.

Antalya'da toplanan 7. Hepato Gastroenteroloji Kongresinde, karaciğer kanserine yol açan aflatoksin içerdiği için, bayat ve küflü kuruyemişlerle baharatlardan uzak durulması uyarısı dile getirildi.

Prof. Dr. Sema Akman, Annelere seslenen Akman, evde mayalanan yoğurdun hastalıklara ve kansere karşı daha koruyucu olduğunu söyledi.

Pek çok işlenmiş et ürünlerine kırmızı rengi veriyor. Sosis, salam, sucuk, hazır et yemeklerinde var. Nitratlar hayvanlarda yapılan incelemelerde düşük, cenin ölümlerine neden olmuş...

MES adlı bir kozmetik ürünler firması, Macaristan'dan ithal ettiği sıradan içme suyunu "kanseri önleyen ilaç" diye 20 katı fiyatına sattı. Sağlık Bakanlığı şirketin yöneticilerine dolandırıcılıktan suç duyurusu yaptı

Tabii ürünlerden uzaklaştıran endüstriyel gıdalar sağlığı tehdit etmeye devam ediyor. Tehlikeli ürünlere şimdide meyve suyu diye satılan kanserojen katkılı ürünler eklendi. Hazır meyve sularında 2,5 ile 10 katı arasında miktarında kanserojen maddeye rastlandı.

GQ Dergisi'ne göre 1992’den bu yana ABD ve dünyanın finans kalbi Wall Street’in saatlerce cep telefonuyla konuşan çalışanlarında beyin tümörü patlaması yaşanıyor.

"Kozmetikler; kanser, alerji, tahriş ve enfeksiyona direncin bozulması dışında da sağlık sakıncaları taşımaktadır." Prof. Dr. Yusuf Şahin anlatıyor...

Uluslararası Biyolojik Bilimler Dergisi tarafından yayınlanan ve genetiği değiştirilmiş yiyeceklerin memeli sağlığı üzerindeki etkileri üzerine yapılan bir çalışmanın sonuçlarına göre tahıl devi Monsanto'nun genetiği değiştirilmiş mısırı farelerde organ yetmezliğine sebep oldu.

Çağımızın uzun ve zorlu bir sürece rağmen kesin tedavisi olmayan kanser hastalığı araştırmalarına göre Köri baharatında bulunan bir maddenin kanser hücrelerini öldürdüğü bildiriliyor.

"Hayvanların gebelik veya gebelik sonrası sütlerinde yüksek derecede östrojen hormonu bulunmakta ve bu sütlerin devamlı ve aşırı içilmesi ile 'hormona bağlı' denilen meme, yumurtalık, rahim, prostat, testis, kanserlerine yol açılabilmektedir."

Hergün zevkle tükettiğimiz bazı yiyeceklerin kansere sebep olduğu öğrenseniz hâlâ yemeye devam eder misiniz? İşte kanser yapan 5 yiyecek...

Meme kanserine, modern toplumlarda oldukça sık rastlanılıyor. Modern yaşam, sosyo–ekonomik ve teknolojik gelişim, meme kanseri görülme sıklığında son 10 yılda belirgin bir artış ortaya çıkartmıştır.

Alınacak bazı küçük önlemlerle, evlerdeki elektronik cihazların yaydığı radyasyondan korunmanın mümkün. İşte bazı korunma yöntemleri:

Kadınlar kullandığı temizlik maddeleri sebebiyle 55 binin üzerinde zararlı kimyasala maruz kalıyor. İçlerinde kanser yapan da var, sinir sistemini bozan da. Artık deterjanları evde yapma zamanı! İşte sağlıklı, doğal, çok ekonomik ve etkili temizlik maddesi tarifleri...

Bugün yaklaşık 4 milyar insanın kullandığı cep teflonları ve baz istasyon sayılarının artması ile insan sağlığının tehdit ediyor. Bu alanların etkisine ilişkin yapılan çalışmalarda, "çeşitli kanser türleri, lösemi, lenfoma, kan beyin bariyeri geçirgenliğinin artması, beyin sıcaklığının, hücre ve DNA sentezinin artması, üremede azalma, kromozomal bozulmalar, beyin elektriksel aktivitesinin (EEG), kan basıncının artması, davranış bozukluğu, çocuklarda öğrenme güçlüğü gibi pek çok risk bizleri bekliyor.

Kanser tedavisinde yeni umut keneler. Kenelerin salyasındaki bir protein, kanserli hücreleri küçültüyor, hatta yok ediyor.

Diyet kola, hazır kahveler, şekersiz diyet gıda olarak adlandırılan bir üründe kullanılan ve kanserojen olduğu belgelenen tatlandırıcıların yeni bir zararı daha ortaya çıktı. Kilo vermek için de kullanılan yapay tatlandırıcıların, kilo verdirmediği gibi alınmasına yol açaktığı tespit edildi.

ABC televizyonunda konuşan araştırmacılar, halıların altına yerleştirilen kaydırmaz kaplamalar gibi öldürücü amyant içeren ürünlerle temas edenlerde şifası olmayan mezotelyom kanseri riskinin yüksek olduğunu vurguladı.

Eleştirilere 'komplo teorisi' diyenlere duyurulur. Bilim dünyası şokta! Harvard üniversitesi uzmanları tarafından yapılan bir araştırmaya göre, C ve E vitaminleri, Beta Karoten gibi güçlü antioksidanlar kanserin yayılmasına neden oduğu tespit edildi.

Soğuk çay içmem diyenler aman dikkat. Sıcak çayın göre gırtlak kanserine yakalanma riski 5 kat artırdığı tespit edildi.

Malatya Meyvecilik Araştırma Enstitüsü ve Atatürk Üniversitesinin ortak bir araştırma yürüttüğünü, bu çalışma sonunda kızılcık meyvesinin antioksidan özelliğinin çok yüksek olduğu hücreleri kansere karşı koruduğu tespit edildi.

basdın kuruluşları bu haberi "Türkiye'den kansere büyük darbe..." gibi başlıklarla sundular okura. "Türkiye, genetik bozukluk, kanser ve ölüme neden olduğu için 'kirli düzine' olarak bilinen 12 kalıcı organik kirleticiyi doğasından silecek" denildi. Ama bunun için 16 yıl beklemek zorunda olduğumuzu gözardı ettiler...

Tekstil ürünlerinde Azo boyar tehlikesi: Bazı kumaşlara dokunmak bile çok riskli! Kanser yapıyor! En çok Hint şallarında çıktı. Peki, bu kumaşlar başka hangi ürünlerde kullanıldı?

Her derdin doğa bir dermanı var. Üstelik bu öncemleri ilaçtan çok daha etkili. Hipertiroid, böbrek iltihabı , eklem ağrıları hatta doğal antibotik... Hepsi de evde yapabileceğiniz kolay tarifler...

Önümüzdeki 10-15 yılda bu cihazdan dolayı ölen insan sayısında olağanüstü artışlar kaydedileceğini ileri süren Krurana; cep telefonunun sağlığı sigara, hatta asbestten dahi fazla zarara uğrattığını ifade ediyor.

Böğürtlenin sayısız faydası olduğunu ya da kansere karşı en etkili meyve olduğunu biliyor musunuz? Prof. Dr. Erkan Topuz, böğürtlenin kanser ve tümör hücrelerinin gelişimini engellediğini söylüyor. Çünkü böğürtlen dut gibi bakım gerektirmeyen, kolay yetişen sayısız hastalığı engelleyen bir nimet.

Kanser konusunda insanları bilinçlendirmeyi amaçlayan ABD'deki bir kuruluş, sosisli sandviçlerin, sigarada olduğu gibi bir uyarı yazısıyla satılması için mahkemeye başvurdu.

Ter kokusunu giderirken kanser olmayın! Stickler, deodorantlar ve roll-on'ların bilimsel olarak kanıtlanmış ciddi zararları var.

Tüm kanserler içerisinde dünyada 12. sırada olan ağız kanserleri de en az diğer kanser türleri kadar tehlikeli. Ağız ve diş sağlığına azami özenin gösterilmesi gerekiyor

Kanserden korudupu, damarları açtığı ve kalbi koruduğu belirtilen zeytinyağının bütün bunların yanısıra ömrün uzatığı belirtiliyor. İşte bilinmeyen yönleri ile zeytinyağı.

Konya Ovası’nda Kanola ekimi projesini değerlendiren Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Genel Başkanı Kemal Özer; “Çiftçimiz toprağını kaybetmek istemiyor ve yakın bir zamanda aç kalmak istemiyorsa ilaç, gübre ve tohum pazarlamacılarının vahşi pazarlama yöntemlerine aldanmamalı ve asla GDO’lu tohumlar ve Kanola ekimi yapmamalı” dedi.

İsveç Karolinska Enstitüsü'nde yapılan araştırma, sezaryen yönteminin neden olduğu genetik yapıdaki değişimin şeker, kanser ve astım hastalıklarının görülme riskini artırdığını ortaya koydu.

Kanola`nın tüketici için bir takım zararlarına işaret etti. Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz, "Bu yıl elde edilen tohum gelecek dönemde tekrar ekilebiliyor. Bu durum tohumda asitik oranın yükselmesine ve ürünün kanserojen madde içermesine yol açıyor" dedi

Hergün yüzlerce insan havalimanlarında, alışveriş merkezlerinde güvenlik gerekçesiyle x-ray cihazlarından geçiyor. Özellikle hamileler ve çocuklar için etkili bu cihazlar sağlığı olumsuz etkiliyor. Kanser yapan bu cihazlar tehlike saçıyor!

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mahmut Bülbül, kanser vakalarında ciddi bir artış yaşandığını belirtti. Bülbül, Kanser vakası ve kanser tipi açısından son 30 yıllık sürede 3 kat artış meydana geldiğini belirten Bülbül, hastalığın görülme yaşının artık 30'un altına kadar indiğini söyledi.

Bilimsel bir araştırma sonucu çamaşır suyu içeren temizlik ürünlerinin "kanser" yaptığı belirlendi. Araştırmanın bilimsel sonuçları “Environmental Science & Technology” isimli uluslararası bilimsel dergide de yayınlandı.

Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Kaynaş, üzüm çekirdeğinin içerdiği Omega 3 ve Omega 6 yağ asitlerinin kanser oluşumunu önlediğini söyledi. Kaynaş, ayrıca üzüm çekirdeğinin kalp damar ve şeker hastalarına şifa olduğunu, bu nedenle bu meyvenin çekirdeğiyle birlikte tüketilmesi gerektiğini söyledi.

Günümüz dünyasında genetiği değiştirilmiş yaklaşık 1600 gıda maddesi var. Hemen her godaya eklenen mısır ve soyaya dikkat. (GDO) olarak tanımlanan bu ürünlerin başta bağışıklık sistemi olmak üzere insan vücudunda alerjilere sebep olduğunu, romatizmal hastalıklar ile kansere yol açıyor!

Çukurova'da, çiftçilerin büyük bir bölümünün rekolteyi artırmak için 'kabak aşılı' karpuzları tercih etmesi, karpuzun tadını kaçırdı. Kanserden koruyan doğal karpuzlar yerine artık sağlığımızı bozan çekirdeksiz genetiği değiştirilmiş karpuzlar...

Tasarruflu ampullerin böyle bir zararı olduğunu biliyor muydunuz? Tasarruf ampülleri cep telefonunda daha tehlikeli çıktı. Elektrikten tasarruf ederken sağlığınızdan olmayın.

Cipsin zararlarında herkes hem fikir. Küçük bir cips paketindeki yağ miktarı ve türü bile ürkütücü boyutlarda. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın çocuklara "cips satışının yasaklanması" için daha ne kadar bekleyeceği merak ediliyor...

Karpuz bol miktarda potasyum ve likopen içerir ve vücudu kansere karşı korur. Güçlü bir antioksidan olan laykopen, A vitamininden 2, E vitamininden ise 10 kat daha fazla kansere karşı vücudu korur.

En güçlü anti oksidanlardan biri olan Zencefil, yeniden keşfedildi. Geçtiğimiz aylarda kanser tedavisinde ekili olduğu tespit edilen Zencefille ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. İşte Kur'an-ı Kerim'de övdüğü Zencefil'in yararları ve yeni Zencefil haberleri:

"Türkiye'de 1970'li yıllarda hastalıklara bağlı ölümlerde dördüncü sırada yer alan kanserin, şimdi ikinci sıraya yükseldi. Böyle giderse korkarım ki birinci sıraya çıkacak”

Ceviz yemek kanser olma riskini azalttığı tespit edildi. Özellikle kadınların ceviz yiyerek meme kanseri riskini azaltabileceklerini bildirdiler.

Türkiye’de bazı sağlık kuruluşlarında medikal görüntüleme cihazları, bilgisayarlı tomografi, anjiyografi ve mamografilerde radyasyonun uluslararası standartların üzerinde kullanıldığını tespit edildi.

Para kazanırken paralanıyoruz. Paramızla nasıl hastalık satın alıyoruz? Kansere sebep olan etkenler arasında en büyük risk hangi ürünlerde? İşte almak için can attığımız ama kullandığımızda canımızı alan o ürünler!

Kanser, dünyadaki ölümlerin yüzde 12,5`ini oluştururken dünyada her yıl 160 bin çocuk kansere yakalanıyor. İşte dünyadan kanser rakamları ve kanserin muhtemel nedenleri:

Taze demlenmiş çaydan ilk yudumunuzu almak için yanıp tutuşuyor olabilirsiniz. Ancak sadece 5 dakika sabretmek hayatınızı kurtarabilir.

Sağlık ürünleri konusunda ABD merkezli dünyaca ünlü Johnson&Johnson'ın bebek şampuanlarında kansere neden olan formaldehit tespit edildi. Çin ürünü raflarından indiriliyor.

1948 yılında kurulduğundan bu yana Ortadoğu’ya kan kusturan İsrail’in, kamuoyunda ‘katil tohumlar’ olarak bilinen GDO’lu (Genetiği değiştirilmiş Organizmalar) ürün ihracatı hız kesmeden devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığı kanser riskini azaltan besinleri bir broşürde topladı. Broşürde kanser riskini arttıran faktörlere de yer verildi.

Her yıl dünya çapında 10 milyon insan kansere yakalanıyor. Dünya Sağlık Örgütü, 2020 yılında bu sayının 15 milyon olacağını tahmin ediyor. Birçok kanser bir gecede oluşmuyor.

Akciğer kanserinden ölen bir kişinin karısına tarihi bir tazminat ödemeye mahkum edildi. Halen boykot kapsamındaki Philips Morris firmasının aldığı bu büyük ceza şirketi zora sokabilir.

Modern dünyanın en ürkütücü hastalığı olan kanser gittikçe yayılıyor. Ancak uzmanlar kanserden korunmanın mümkün olduğunu belirtiyor. İşte kanser gerçeği ve kanserden korunmanın reçetesi...

Çok fazla patates ve mısır cipsi tüketenlerin kanında "akrilamid" adlı kanserojen madde birikiyor. Uzmanlar özellikle aileleri uyarıyor: Çocuklarınızı seviyorsanız sakındırın!

Magnesol XL ile kullanılmış kızartma yağlarının renginin yeniden sapsarı yapıldığı ve tekrar tekrar kullanıldığı ortaya çıktı.

Dünya Kanser Araştırmaları Merkezi tarafından yapılan bir araştırma paket halinde satılan hazır çorbaların gırtlak kanseri olma riskini artırdığını ortaya koydu.

İnönü Üniversitesinde yapılan araştırma, kayısının kanseri, karaciğer yetmezliğini ve kalp krizin iönlediğini, alkolün olumsuz etkilerini ortadan kaldırdığı ortaya çıkardı.

10 yıldır kanser tedavisinde alternatif ve tamamlayıcı yöntemler üzerine çalışmalar yapan Prof.Dr. Erkan Topuz, kanserden korunmak için "üç kara" formülü önerdi. İşte Prof.Topuz`un önerileri...

Son zamanlarda yeni bir yağ ile tanıştık; adı kanola. Genetik yapısı değiştirilmiş kolza bitkisinin yağı. Aslında bu yağ çok da yeni değil. Gıda sanayicileri kanolanın zeytinyağına benzeyen özellikleri ile çok sağlıklı, mucizevi bir yağ olduğunu söylüyorlar.

'Gerçekleri açıklarsam Türkiye sarsılır" diyen Prof. Topuz, öyle şeyler söyledi ki; göz göre göre kanser oluyoruz...

Bilim adamları, ölümcül meme kanserlerinde önemli rol oynadığını düşündükleri bir gen keşfetti.

İnsanın biyolojik saatini düzenlemekte önemli rol oynayan melatonin hormonu gece çalışan insanlarda çok fazla üretiliyor.

Biyodizele çevrilmek için toplanan atık yağlar damıtılarak piyasaya sürülüyor!

C vitamininin birçok kanser tedavisinin etkisini azaltabileceği bildiriliyor.

Otizm son senelerde inanılmaz bir artış gösteriyor.

Batı yahut özelde Amerikan hegemonyasının sembolüne dönüşen CocaCola, John Stith Pemberton adlı bir kimyacı tarafından 1886'da üretilir.

Beşeriyetin beslenmesinde en önemli ve en kıymetli bitkiler kuşkusuz tahıllardır. Bunlardan biri olan buğday, tüm tahıllar arasında en belirleyici olanı. Sonra ise pirinç... Elbette artık mısır ve soya gibi ciddi rakipleri varsa da, bunlar buğday ve pirincin ikamesi tahıl değiller.

“Rahim ağzı kanseri aşısı” olarak bilinen HPV aşısının tamamen “ticari” bir aşı olduğunu uygulamaya çıktığı “ilk günlerden” itibaren yazıp anlatıyorum.

20’inci yüzyılın insanları, kıtlık, yokluk, varlık ve israfın her çeşidini birlikte yaşadılar. Bu çağdaki iç içe geçmiş tezatlar ve yaşananlar, belki de insanlık tarihinin en karmaşık ve şizofrenik dönemi olsa gerek.

Rus Gen Güvenliği Ulusal Birliği ile Ekolojik ve Gelişimsel Problemler Enstitüsü bilim adamları, fareye benzeyen bir cins kemirgen memeli hayvan olan hamsterler üzerinde deney yaparlar. Sonuçları iki hafta önce açıklanan deneyde, hayvanlardan bir bölümü normal, diğer bölümü ise GDO'lu ürünlerle beslenir.

Amerika’ da ve gelişmiş ülkelerde meme kanserine bağlı ölümlerin giderek azalmasının erken teşhisten mi, daha iyi tedaviden mi yoksa sağlık hizmetlerindeki ilerlemelerden mi kaynaklandığını ortaya koyan araştırmalardan bahsetmek istiyorum.

Geçtiğimiz ay Star Gazetesi’nde, “Kanserle savaşta zorunlu tarama dönemi” başlıklı ilginç bir haber yer almıştı.

Türkiye'de insanların günlük 20-25 lira karşılığından ilaç firmalarına kobaylık yapıyor.

1928’de West Virginia senatörü Matthew Neely, ‘insanlığın en büyük derdi’ diyerek başladığı kongredeki meşhur konuşmasına şöyle devam ediyor:

Birkaç haftadır dünya Mısır devrimini, Habertürk ise ‘mısır bitkisi’ni tartışıyor.

"Eğer bilinen bir genetik riskiniz söz konusu değilse ya da belirli bir yönde özel bir sağlık taraması yapılmıyorsa kanser tarama testlerini doğrudan yaptırmanın pek faydası yok."

- İki hafta önce, tüm dünyada bisfenol A (BPA) ihtiva eden sert plastikten yapılmış biberon, bardak, şişe ve yiyecek saklama kaplarının yasaklanması konusunda yoğun çalışmalar olduğunu yazmıştım.

Kanser haslalarının yorulmaması gerektiği konusunda toplumda yaygın bir kanı ve uygulama vardır. Peki bu uygulama ne kadar doğru?

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre GlaxoSmithKline firması halk arasında rahim ağzı kanseri aşısı olarak bilinen HPV aşısının fiyatını 250 liradan 130 liraya indirmiş. Aşı üç doz yapıldığına göre firma kişi başına 360 liradan vazgeçmiş oluyor.

Tıpta teknolojideki gelişmelerden en fazla yararlanan tıp dallarının başında radyoloji geliyor. Tomografi, manyetik rezonans, sintigrafi, PET gibi görüntüleme yöntemleri doktorların da hastaların da işlerini inanılmaz derecede kolaylaştırdı.

Kadınlar vücutlarında ortaya çıkan bazı belirtilere karşı uyanık olmalı. Pek çok jinekolojik kanser, başarılı bir tedavi uygulanmasına şans tanıyacak kadar erken evrede belirti veriyor.

Anneler, babalar, dedeler, ağabeyler, ablalar; çocuklarını, torunlarını, yeğenlerini sevindirmek için bakkal ve market raflarından küçücük ürünleri büyük bedellere satın alıp, ikram ederler.

“Şifa deposu pekmez yemeden büyüyen nesil olmak” başlıklı yazımızı gençleri kola müptelası olmaktan kurtarıp doğal gıdalara yönlendirme çağrısı ve ‘üzüm bağlar hâlâ hayatta mı?’ sorusu ile bitirmiştik.
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri