Son Dakika
Pazartesi, 12 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
kısırlık Etiketli İçerikler

İngiliz gazetesi Independent’da yayınlanan bir araştırmaya göre haftada 20 saatten fazla televizyon seyreden erkeklerde sperm sayısında %50 azalma oluyormuş.

Monsanto ve Bill Gates Vakfı Genetiği değiştirilmiş ekinleri teşvik ediyor. Sonuç: gastroıntestmal bo¬zukluklar, obezite, diyabet, kalp hastalıkları, depres¬yon otizm, kısırlık, kanser ve Alzheimer hastalığı.

Bu ambalajlar içerdiği fatalatın örtrojen hormonu gbi davranması nedeniyle erkekliğe zarar verdiği Obama'ya sunulan akademik bir raporla ispat edilmişti.

Çok az uzak durabildiği illet cep telefonları insanlığın başına bela. Brezilyalı akademisyenler Brezilya’nın Belo Horizonte şehrindeki ölümle sonuçlanan kanser vakalarını cep telefonu baz istasyonlarına bağlamış, bir diğer deyişle bunu ispatlamış.

Küresel şeytanların yeni yüzü seçilen ve eşi ile kurduğu vakıf için çalışan Bill Gates, şimdi de yeni nesil prezervatifi yaratacak mucidi arıyor. Gates, kolay kullanılır bir prezervatif istiyor. Peki neden acaba?

Doç. Dr. Kemal Karakaya, reflüye karşı dar elbiseler giyilmemesi ve kemerin sıkılmaması gerektiğini söylüyor.

GDO'nun kısırlık ve kanser yaptığının bilimsel olarak ispat edilmesinni ardında Kaliforniya Eyalet Meclisi’ne GDO'lu ürünlerin etiketlenmesi için yasa teklifi verildi. Teklif Monsanto, Dupont ve CocaCola'yı tedirgin ederken kendilerine “37. Madde etiketleme hareketi” ismini veren bir kitle ise tasarınnı yasalaşması için yüyük bir kampanya başlattı. Gelişmeler Türkiye'deki GDO'cuları da tedirgin ediyor.

Rus bilimadamlarından sonra şimdi de Fransız bilimadamları GDO'nun bilinen risklerini birkez daha ispat etti. Fransız bilimadamları genetiği değiştirilmiş (GDO'lu) mısırla beslenen farelerin çoğunun kansere yakalandığı açıkladılar.

Yıllardır bir şehir efsanesi gibi konuşulan, WİFİ (kablosuz bağlantı) kullanan dizüstü bilgisayarların erkek kısırlığı ile olan ilişkisi, yapılan araştırmalar sonucu kanıtlandı.

İnsanalrın kullanma yarışına girdiği bu alet yaydığı dalgalarla insan vücudunda üreme, psikolojik rahatsızlıklar, kalp ve kanser gibi hastalıklara sebep oluyor!

Sperm sayısı azalıyor. Tüp bebek merkezleri, kısırlık tedavileri yoğun talep görüyor. Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu’na göre durum gittikçe kötüye gidiyor: Bundan 50 yıl sonra doğal yolla çocuk sahibi olanları parmakla göstereceğiz.

"Doğum kontrol hapları kısır bırakır: Yanlış Doğum kontrol hapları bırakıldıktan sonra gebe kalma oranı, kullanmayanlarla aynıdır. Doğum kontrol hapı kullanmış olmak gebe kalma şansını azaltmaz. Hap bırakıldıktan hemen sonra gebe kalınabilir."

Bilim adamları, genital bölgeye deodorant sıkılmasında ve kokulu pedler kullanılmasında sakıncalar olduğunu belirtiyor. En büyük tehlikelerden biri kısırlık.

Kıbrıs'ta görev yapan askerlerle ilgili korkunç bir iddia ortaya atıldı. 1960’lı yıllarda ölü doğan 300 bebeğin sırrı çözülüyor.

Bazı meveler var ki bazı ihtiyaçları giderdiği gibi bazı sorunları da önlüyor. Adına sure inen bu meyve folik asit ve mineraller yönünden zengin olmanın yanısıra kısırlığı engelliyor...

İsveçli bir bilim adamı dizüstünü kucağına alıp bir saat çalıştıktan sonra, üstündeki pantolona ve iç çamaşıra rağmen cinsel organı su toplayacak şekilde yandı.

"Sevgi, saygı, güven, sadakat, paylaşma, bağlılık duygularımıza ve inançlarımıza saldırdılar önce… Ardından ruhlar ve kalpler kısırlaştı!" Ya sonra? İşte kısırlık denizine düşenlerin sarıldığı yılan!

Birkaç jenerasyon sonra erkekler tamamen verimsiz hale gelebilir! Danimarkalı uzmanların araştırmalarına göre, 1940’larda her mililitrede 100 milyon sperm bulunurken günümüzde bu sayı 60 milyona düşmüş durumda!

Türkiye'de, her 100 çiftten 15'inin kısırlık (infertilite) sorunu yaşadığı bildirildi. Toplumu kim neden ve nasıl kısırlaştırdı? Çocuklarımız tümüyle kısır olursa ne olacak? Kısırlık sorunundan nasıl korunabiliriz?

Caen Üniversitesi ve Dijon Üniversitesi’nde yapılan çalışmalar gösteriyor ki GDO’lar cinsel hormonların hareketini daha anne karnındayken etkiliyorlar.

İlaç, aşı ve gıdaların kısırlaştırma aracı olduğu bir kez daha kanıtlandı. Romen kadınların zorla kısırlaştırıldığının ortaya çıkması üzerine bakan ne dedi? Kısırlaştırmaya hangi gerekçeler sunuldu?

Resmi Gazete’nin bugünkü nüshasında yayınlanan yönetmelikle Tarım Bakanlığı GDO’lu ürünlerin Türkiye’de kullanımına vize verdi.

Rockefeller'in 1952'de başlattığı doğum kontrolü ve kısırlaştırma çabaları sonuçlar bariz bir şekilde ortaya çıkmaya başladı. Bazı toplumlar yüzde 50-60'lara varan oranda kısırlaşırken dünya nüfusu ise yaşlandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, katıldığı nikâh törenlerinde çiftlere ısrarla 'üç çocuk yapın' demesinin sırrı çözüldü. Aile başına düşen ortalama çocuk sayısı 2.

Kısır olan erkekleri baba yapacak yeni bir tedavi yöntemi bulundu.Baba olmak isteyen ancak spermlerindeki DNA yapısının bozukluğu nedeniyle çocuk sahibi olamayan erkeklere müjde!

Yedi,den yetmişse herkesin sahip olduğu ve çoğu kimsenin pantolon cebinde taşıdığı cep cep telefonları spermlerin canlılık ve hareket kabiliyetinde ciddi olumsuz etki yaptığı ve kısırlaştırıcı bir etkiye sahip olduğu isbatlandı.

Hollanda'da yapılan araştırma, kozmetik ürünlerin erkeklerde sperm kalitesini önemli ölçüde düşürdüğünü gösterdi. Araştırma ekibinin başkanı Nel Roeleveld, kozmetik ürünlerin spermlere zarar verdiğini çok açık ve kesin olarak belirlediklerini söyledi.

Bu haberde iki video birde makale izleyeceksiniz. Video’nun biri 4 yıl öncesine ait bir haber diğeri ise Batılıların büyük bir korku ile hazırladıkları dünya nüfusundaki değişimi gösteren veriler.

basdın kuruluşları bu haberi "Türkiye'den kansere büyük darbe..." gibi başlıklarla sundular okura. "Türkiye, genetik bozukluk, kanser ve ölüme neden olduğu için 'kirli düzine' olarak bilinen 12 kalıcı organik kirleticiyi doğasından silecek" denildi. Ama bunun için 16 yıl beklemek zorunda olduğumuzu gözardı ettiler...

Hergün yüzlerce insan havalimanlarında, alışveriş merkezlerinde güvenlik gerekçesiyle x-ray cihazlarından geçiyor. Özellikle hamileler ve çocuklar için etkili bu cihazlar sağlığı olumsuz etkiliyor. Kanser yapan bu cihazlar tehlike saçıyor!

Hemen her hazır gıdaya eklenen soya son yıllarda sağlıklı bir beslenmenin vazgeçilmezi diye sunulan ve yüzde yüze yakın oranda genetiği değiştirilen soyanın erkek neslini tehdit ettiği ortaya çıktı.

GDO tohumlar ve sözde su istemeyen yeni tohumlar olarak pazarlanan sağlıksız ölüm tohumları değerlendiren Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Genel Başkanı Kemal Özer; “Tohumlarımızın özel mülkiyete geçirilmesinin yanı sıra önlem alınmazsa 2030’larda Türkiye kadının doğurganlığı sıfırlarlara kadar inecek Türkiye erkeklerinin spermleri tümüyle yok olmakla yüzyüze kalabilecektir. Bunun sorumlusu ebter tohum üreticileri kadar buna izin veren siyasetçiler ile gerçeği toplumdan gizleyen bilim çevreleri olacaktır” dedi.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ)'nde yapılan araştırmada, içme sularındaki yüksek dozlu flor elementinin üreme sistemini ciddi tahrip ettiği belirlendi.

Hamilelik sırasında fazla miktarda parasetamol (ağrı kesici) kullanılmasının erkek çocuklarda kısırlığa yol açabileceği bildirildi.

Rus Gen Güvenliği Ulusal Birliği ile Ekolojik ve Gelişimsel Problemler Enstitüsü bilim adamları, fareye benzeyen bir cins kemirgen memeli hayvan olan hamsterler üzerinde deney yaparlar. Sonuçları iki hafta önce açıklanan deneyde, hayvanlardan bir bölümü normal, diğer bölümü ise GDO'lu ürünlerle beslenir.

1928’de West Virginia senatörü Matthew Neely, ‘insanlığın en büyük derdi’ diyerek başladığı kongredeki meşhur konuşmasına şöyle devam ediyor:

Bush, 2002 yılına ait BM'nin Araplar arasında beşeri kalkınma ve gelişme seviyesiyle alakalı raporundaki verilerin düşüklüğünü istismar ederek ve suret-i haktan görünerek Arap dünyasına yönelik Napolyon ve Churchill'den sonraki en büyük askeri hamlesini yapmıştı.

Araştırmanın çocuklarında otizm olan annelerle yapılan bir ankete dayalı olması ve araştırmanın detaylarının henüz yayınlanmamış olmasına rağmen, kısırlık ilaçları ve otizm arasındaki bu ilişki birçok uzmanın ilgini çekti.

Başbakan Erdoğan, üç dört yıldır sık sık ‘en az üç çocuk’ vurgusu yapıyor.

Doğurganlık yaşında olan kadınlar her ay adet görürler ve bir kısmı regl (kanama) öncesi duygusal çalkantılar geçirir: Daha gergin ve sıkıntılı olurlar, hissi dalgalanma içindedirler.

Dünya nüfusu azalıyor. Yanlış okumadınız hakikaten dünya nüfusu azal(tıl)ıyor. Bununla beraber Türkiye’nin nüfusu da...
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri