Son Dakika
Pazartesi, 12 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
abd Etiketli İçerikler

Küresel şirketlerin istilası altındaki ABD'de, Kanserojen madde içeren GDO'lu ürünlerin paket üzerinde belirtilmemesi ile ilgili kanun Temsilciler Meclisi'nde onaylandı.

Diğer ülkelerde yapılan aşı kampanyalarının casusluk ve DNA hırsızlığı için yapıldığını kabul eden CIA ve Beyaz Saray, aşı programlarını casusluk faaliyetleri çerçevesinde kullanmaya son verdiklerini iddia etti. Beyaz Saray, yaptığı açıklamada bu programlar aracılığıyla elde edilen genetik verileri de kullanmama sözü verdiği belirtildi.

Alman gazetesi Süddeutsche Zeitung’un bir iddiasına göre tüm dünyada GDO karşıtlarını ve bağımsız bilim adamlarını susturmak için ABD devleti, ABD ordusu ve Monsanto firması birlikte çalışıyor.

Reuters’in bir haberine göre ABD’nin önemli buğday ithalatçılarından olan Japonya, GDO’lu buğday riskinden dolayı ABD’den buğday ithalatını durdurdu.

ABD’de musluk sularından anti-depresan akıyor, erkek sperminin dna’sı değişiyor.

Ankara nihayet derin uykusundan 'uyandı' mı?

Süper böcek tehlikesi ABD’de 10’a yakın eyalette ortaya çıktı. Çevre örgütü EPA, gen sahibi şirket Monsanto’ya uyarı gönderdi: “Süper böcek olmayacak diyordun. Başaramadın. Koruma yöntemi geliştir. Ya da izinleri gözden geçireceğim.”

ağlığına önem veren toplumlar önce ABD’den uzak durmalılar. Zira GDO pazarının dünya lideri bu ülkedir. Üretim hacmi bakımından arkasından gelen Arjantin, Kanada ve Brezilya ile birlikte bu sağlıksız ürünlere verdikleri destek ve AB ülkeleri ile yasal düzenlemeler açısından önemli farkları izlenmeye değerdir.

Alman Bayer, şirkete ait genetiği değiştirilmiş bir pirinç türünün gıda zincirine karıştığı gerekçesiyle ABD'li çiftçilere 750 milyon dolar ödeyecek.

ABD’de, engelli çocuğunun kullanması gerektiği bildirilen ilaçları içirmeyi reddeden annenin kapısına özel tim dayandı.

Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'e İntiltere Kraliçe'sinin elinden ödül verdiler. Bu ödül, medyaya İngiltere tarafından verilen "yılın devlet başkanı" ödülü gibi yansıdı. Bu ödülü gerçekten İngiltere mi verdi? Bu ödülü arkasında kimler var? Siz olsaydınzı bu ödülü alır mıydınız? İşte cevapları

Üçüncüsü gerçekleştirilen Clinton Küresel Girişimi (CGI-Clinton Global Initiative)'ne toplantısına katılan ABD Tarım Bakanı Tom Vilsack'dan ilginç açıklama...

YÖK Başkanı Özcan, ABD ve İsrail'in domatese yerleştirilecek bir genle Türk milletini 20 yıl içinde yok edebileceğini söyledi.

Amerika first lady'si Michelle Obama, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünisa Gül'ü organik tarım çiftliğinde ağırladı. Michelle Obama, Hayrünisa Gül'ü çiftlikteki şifalı bitkiler bahçesine götürdü ve oradaki bitkilerden ikram etti.

Amerikan ordusu, askerlerini her daim dinç ve zinde tutmak için robot askerler oluşturma peşine düşen Pentagon kelimenin tam anlamıyla kafayı yemiş durumda.

Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer tarafından kaleme alınan 'Deccal Tabakta' isimli eserle ilgili etkinlik yapıldı. Etkiliğe Kemal Özer'in yanısıra Gazeteci Abdurrahman Dilipak ile Prof Dr Kenan Demirkol'da katıldılar. Etkinlikten ayrıntılar...

İsrail ve ABD şimdi de sadece Türkiye'de yetişen bu balığın peşinde...

Çin'de düşen ve CIA ajanlarını taşıyan bir uçağın havadan serpilmek üzere mutasyona uğramış A gribi virüsü taşıdığı iddiaları, virüsün biyolojik silah olduğu şüphesini yeniden gündeme taşıdı.

Dünyadaki açlığa çözüm olacağı iddiasıyla geliştirdikleri teknoloji ABD'nin sahte yüzünü bir kez daha ortaya çıkardı. İşte ABD'nin yalanını ortaya çıkaran haber

Yayın hayatına yeni atılan haftalık Özgün Duruş'un yeni sayısının konuğu Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer'di. Özer, Abdülaziz Tantik'in GDO'dan, domuz gribine, tarım politikalarından, ilaç endüstrisine kadar birçok sorusunu cevapladı.

Bir zamanlar kuş gribinin kurtarıcısı şimdiler de ise domuz gribini tedavi ediyor dedikleri Tamiflu'nun çocuklar ve gençlerde birçok yan etkisi olduğunu ortaya çıktı.

Dünyanın bir bölümünde gıda sıkıntısı baş göstermişken, insan Reagan döneminde çıkarılan ve ‘savaştaki bir dünyada gıda silahtır’ ifadesini içeren Santa Fe belgesini hatırlıyor. ABD, Nikaragua, Küba ve Irak’a uzanan bir bölgede aç bırakmayı savaş stratejisi olanak kullandı.

Kanser konusunda insanları bilinçlendirmeyi amaçlayan ABD'deki bir kuruluş, sosisli sandviçlerin, sigarada olduğu gibi bir uyarı yazısıyla satılması için mahkemeye başvurdu.

ABD, Dünya Ticaret Örgütü'nü bir silah olarak kullanarak tüm dünyayı kıskacı altına almakta. Türkiye'nin de alnına dayalı bu silah nedeniyle Türkiye de pes etmek üzere. Yasak olmasına rağmen Monsanto tarafından Türkiye’de ücretsiz GDO'lu tohum dağıtıyor. Bu sözde yasağa rağmen ülkemizde tohhumlarda market raflarında ürünler de maalesef büyük oranda GDO'lu...

ABD Tarım Bakanlığı’nın, TBMM milletvekillerini, GDO’ların önünü açacak Biyogüvenlik Yasası’na onay vermesi için ABD’de ağırlamalarıyla ortaya çıkan lobi faaliyetinin tek olmadığı anlaşıldı. GDO tohumları serbest bırakacak yasa için ABD’nin ikna listesinde kimler yok ki…

GDO'lu ürünlerin riskinde kendini, ailesini ve çalışanlarını korumak isteyen Obama, Beyaz Saray'ın bahçesinde organik tarıma başlamıştı. Obama'dan etkilenen Kraliçe Elizabeth de ilk kez Buckingham Sarayı bahçesine sebze ektirdi. Çankaya ne mi yapıyor? Çankaya'yı bilmiyoruz ancak Ankara, Dünya Ticaret Örgütü, DB ve IMF'nin dayatması olan GDO yasasının çıkarmak çanhıraç çalışıyor...

GDO tohumları serbest bırakacak yasanın kabulü için ABD uzun zamandır çaba harcıyor. Öğretim üyelerinin, bürokratların, çiftçilerin, hükümet üyelerinin ikna edilmesi diye başlıyor liste...

"Virüsü ABD üretip ihraç mı ediyor?" sorusu Vakit Gazetesi'nin dünkü manşeti idi. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi olarak bu virüslerin dünyaya empoze edildiği gibi olmayıp, laboratuvarlarda üretilmiş olma ihtimalinden söz etmiştik. Benzer bir iddia Rusya tarafından da dile getirildi.

ABD, domuz gribine karşı, kendi sınırlarındaki girişleri kontrol ederken, virüs taşıdığını tespit ettiği kişilerin seyahatine izin veriyor ve Türk yetkilileri bilgilendirmiyor.

Geçtiğimiz hafta TBMM ve Tübitak üyelerinin ABD'de ikna odasına alınması büyük tepki toplamıştı. TBMM üyeleri ve ABD'ye GDO ve tohum gezisine giderken İskoçya Hükümeti GDO karşıtı olduğunu açıkladı.

Hemen her taşın altından o çıkıyor. Kanserojen tatlandırıcıları üreten, petrol devi şirketleri patronlarından eski ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld'den söz ediyoruz. Kuş gribi, domuz gribi gibi hastalıklar için dünyanın stokladığı ilaçta onunmuş...

Geçtiğimiz hafta TBMM heyetinin ABD sponsorluğunda GDO ve tohum gezisi düzenlediğini hatırlatan Sağlık ve Gıda Güvenliği Genel Başkanı Kemal Özer; “TBMM heyetinin yaptığı ziyaret oldukça düşündürücüdür” dedi.

ABD'den Avrupa'da yasak olan genetiğiyle oynanmış ürün üretiminin yasalaşması için TBMM hamlesi. TBMM ve Tübitak üyeleri ABD sponsorluğunda ağırlandı ve ikna edilmeye çalışıldı.

Bugün gelişmiş ülkelerde olan ama henüz hiçbir İslam ülkesinde olmayan, Abdulhamid döneminde varolduğu bilinen "Hastane Gemileri"nin fotoğrafları ortaya çıktı.

Koçu kurban etmek kolay, ya İsmail’i? Sahi var mı, Müslümanların arasında İsmail’ini kurban edebilecek yiğitler?

ABD'de ciddi sağlık sorunları görülse dahi mahkemeler artık GDO'lu ürün üreten ve tohum satan şirketlerin ticari faaliyetlerini durduramayacak.

Son yıllarda gıda katkı maddeleri; bazen sağlık, bazen de inanç açısından eleştirilerek tüm dünyada yoğun bir şekilde tartışılıyor.

Kapitalizm'in yaklaşık 200 yıldır, hemen her elli yılda bir yeni bir türeviyle halkın tepesine tepesine vurduğu ABD'de gelinen noktaya bakın!...

Erol Sabancı dış basını yakından izler. “This crazy wold” başlığını taşıyan bir yazı ilgisini çekmiş. Kailash Sati isimli bir Hintlinin yazdığı yazıyı Türkçe’ye çevirdim. Bakalım hoşunuza gidecek mi?

Türkiye basınının son günlerdeki tohum sevgisi göz yaşartıcı boyutlara ulaştı. Bazı resmi verileri beklediğim için önümüzdeki günlerde kaleme almayı planladığım bu yazı serisini, Milli Gazete’nin dün yayınladığı “Çiftçinin sesi: Bereket” adlı sözde ekini görünce, sıcağı sıcağına kalem almak gerekti.

Önceki gece sahurda, bir dostum bir video linki gönderdi. E-postada videonun mahrem olduğu ve özel izlemem gerektiği notu vardı.

1 Nisan şakası yapmıyorum. Sessiz sedasız kozmik odaya girildi.. Ankara’daki kozmik odadan söz etmiyorum. Bazan kibriti o kadar çok gözümüze yaklaştırıyoruz ki, arkasında kocaman bir ormanı kaybediyoruz..

İddia doğru ise yüzyılın tıp skandalına hazırlıklı olun.. Avrupa Konseyi Aile ve Sağlık Komisyonu Başkanı Wolfgang Wodarg, “Domuz gribi, ilaç firmalarının başlattığı sahte bir salgındır. Bu olay yüzyılın en büyük tıp skandallarından biridir” diyor.

Soğuk Savaş Mikhail Gorbaçev’in gittikçe artan ve şiddet içermeyen hükümet karşıtı mumlu muhalefet hareketini durdurması için Kasım 1989’da Sovyet tanklarının Doğu Almanya’ya girme emri vermemesi ve Doğu ile Batı Avrupa’yı bölen ‘Demir Perde’nin’ simgesi olan Berlin Duvarı’nın yıkılmasına izin vermesi kararıyla görünürde sona erdi. SSCB iktisadi, askerî ve siyasi açıdan iflas etmişti.

Demokratik açılımları tartışırken birden bire gündem değişti. Artık Türkiye’nin ana gündemi; domuz gribi ve GDO yönetmeliği.

Michigan Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Enstitüsü tarafından yapılan ve dün yayınlanan bir araştırmaya göre 1929’ da Amerika’ da Kara Salı olarak bilinen ve borsanın çökmesine, milyonlarca insanın işsiz kalmasına yol açan ekonomik kriz meğerse Amerika’ lıların sağlığına adeta ‘ ilaç’ gibi gelmiş.

Dünya nüfusu azalıyor. Yanlış okumadınız hakikaten dünya nüfusu azal(tıl)ıyor. Bununla beraber Türkiye’nin nüfusu da...

Stratejik ortağımız olduğu ileri sürülen ABD’nin Irak’tan çekilecekmiş gibi yaptığında (aslında gerçekten çekilmeyecek) tarım veya tohum da önemli rol oynayacak.

Her biri gıda mühendisi, ziraat mühendisi, doktor, veteriner, biyolog ve kimyager gibi mesleklerden oluşan; Amerikalı, AB’li, Arap, İsrailli, Çinli ve Türklerden oluşan gruplar bir adaya bırakılırlar.

Gıda, yaşamın vazgeçilemez unsurlarından biri. Obaman’ın beyin takımından olan özelliklede eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissenger’in “Petrolü kontrol edersen ulusları, yiyeceği kontrol edersen insanları kontrol edersin. Yiyecek bir silahtır ve bizim müzakere çantamızdaki araçlardan biridir!” cümlesiyle özetlediği 1974 tarihli raporu ABD için yeni yol haritası niteliğinde.

“Herkes filanca aşıdan alıp depolasın; Olur da grip sizin ülkenizi de vurur.” “Grip size kadar gelmezse yatırdığınız paralar boşa mı gider?” “Oturup halinize şükredin, esas boşa giden parayı virüs size ulaşırsa görürsünüz.”

Geçenlerde dünyaca ünlü bir gıda şirketinin Türkiye yöneticileriyle sohbet ettik. Konu, şirketleriyle ilgili kamuoyunda tepkiler olmasıydı. Tepkinin yanı sıra, internette e-postalarla akılalmaz saçmalıklar dolaşıyordu.

Türkiye, 2005 yılında aralarında domuz kılının da bulunduğu fırça yapımında kullanılan kıllardan 525,3 ton ithal edildi. Son 5 yılda ithal edilen kıl toplamı yaklaşık 2 bin 500 ton. Bunlar için ödenen para ise 4 milyon dolar. Türkiye, son 5 yıl içinde bir kez de canlı domuz ithalatı yapmış.

Think Tank RAND’ın Pentagon’a ekonomiyi kurtarmak için büyük bir güçle savaş çıkarmasını önerdiği iddia edildi. Çin, Rusya ve Japonya’nın adı hedefler arasında...
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri