Son Dakika
Pazartesi, 12 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
aşı Etiketli İçerikler

Size birazdan herkesi aşılamaya çalışan, üstelik virüsü tüm dünyaya yayıp, sonra yaslanıp sırıtarak dünya ile alay eden Çin’den üretilmemiş ve onay almamış aşı bağlantısı yapan Sağlık Bakanlığı bürokrasisinin ciddiyetini ortaya koyan bazı belgeler neşredeceğiz.

Propaganda kokan bu uygulamaya yönelik hiç bir eleştiri yapılmadan TRT'nin haber sitesinde "İsveç’te deri altına çip enjekte teknolojisine ilgi artıyor" başlıklı bir haber yer aldı. Peki neden? İşte o haber:

Aşı geliştirici bir doktordan çok acıklı itiraflar

asihakkinda.com sitesi, geçtiğimiz hafta yayınlanan sahte bilimsel çalışmanın ipliğini pazara çıkardı. İşte aşı teröristlerine anladıkları dilden cevap:

MHP'li Sefer Aycan, TBMM Başkanlığı'na sunduğu kanun teklifinde zorunlu aşıların yapılmasını istedi ve çocuğuna aşı yaptırmayan ebeveynlere 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası verilmesini talep etti. Çığ gibi tepkiye Devlet Bahçeli'nin nasıl bir karşılık vereceği merak konusu oldu.

Akkalemler.com sitesi Hürriyet'in aşı pazalamacılarının oyununa gelişini deşifre etti. Maalesef Hürriyet'in bu maksatlı haberi pek çok sitede gerçekmiş gibi iktibas edildi.

Sosyal medyada tozu dumana katan, sürekli bağıran, en çok sahne komedyenleri/sihirbazlardan hoşlanıp hep karikatürize bilgilerle aşıların müthiş faydalarını halkın eğitim seviyesi en düşük kesimine belletme görevini ifa eden Pharma Trolleri'ni bilirsiniz… Bunların onca bağırış-çığırış arasında yapmadığı TEK şey nedir, dikkatinizi çekmiştir?

Fazla söze gerek yok. Aşı yalanıyla insanlığın nasıl soyulduğu ve hasta edildiğini görmek için gerçek hikayeleri ve düzenbazlıkları doktorlardan dileyin.

İnsanlık düşmanı İsrail'i kuduz köpeğe benzetmesiyle dikkatleri üzerine çeken ABD'nin tanınmış aktörlerinden Robert De Niro, tartışmalı çocuk aşılarıyla ilgili "gerçeği yazacak" gazetecilere 100 bin dolar ödül teklifinde bulundu.

Sağlık ve Aile Bakanlıklarının çocuklara yönelik zorla aşı uygulamasına Anayasa Mahkemesi ‘dur’ dedi. Yüksek Mahkeme, anne-baba rızası olmadan çocuğa zorunlu aşı yaptırılmasını Anayasa’ya aykırı buldu. Zorla aşı kararını hak ihlali olarak değerlendiren Anayasa Mahkemesi,  kararında rıza yahut kanuni zorunluluk gerektiğine işaret etti.

"12 yıl aradan sonra kızamıktan ilk ölüm vak'ası" diye haber yapan "AP" ile aşıyı üreten firma Rockefeller'e ait. Bu ve benzer haberleri ballandıra baldıra yayan medya da bu firmaların reklamları ile ayakta duruyor. Her şey ortada iken daha fazla yoruma gerek yok.

Aşıların yoğun tartışıldığı bugünlerde Prof Dr Ahmet Rasim Küçükusta, aşı firmalarının kendi belgeleriyle vurdu. İşte Hepatit B ile ile o yazı ve belge

Geçtiğimiz hafta medyada yer alan bir haberde Kanada’dan yapılan 39 bin ton mercimeğin GDO'lu olduğu iddia edilmişti. Haberde ithalatçı firmanın personelinin ihbarı üzerine, alınan numuneler de mercimeğin GDO'lu olduğunun doğrulandığı ancak raporun bir aydır yazılamadığı iddia ediliyordu. Haberin ardında açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, iddiayı doğrulamış ve bulunan GDO'lu genin KANOLA geni olduğunu iddia ederek aklamaya girişmişti.

Beşli karma aşı yapılan küçük Erman'ın başına gelmedik kalmadı. Aşı sonrası rahatsızlanan bebeğe yapılanlar propblemi büyüttü ve Erman'ın vücut fonksiyonlarını artık yüzde 84'ü yok. "Aşılarımız zararsız" diye Sağlık Bakanlığı ve aşı firmaları gelişmelere karşı duyarsız.

İsviçreli ilaç üreticisi Novartis'in bir grip aşısını kullandıktan birkaç gün sonra şüpheli biçimde hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e çıktı. Yetkililer aşıyı yaptıran 60 bin kişinin risk altında olduğunu açıkladı.

Amerika'da garip hastalık daha ortaya çıktı. 1.116 çocukta görülen ve 12'sinin ölümüne yol açan hastalığın bir labaratuar virusu olma ihtimali tartışılıyor. Bu henüz adı konulmamış hastalığın bir biyolojik silah olma ihtimalini şaşırtıcı bir şekilde CNN ortaya atıyor.

Gıda Harketi Lideri Kemal Özer'in soykırım aracı ve biyo-silah olarak nitelendirdiği EBOLA, hakkında ABD’li profesör tarafındanda ilginç bir benzetme geldi: "EBOLA biyo-terörizmdir."

Birleşmiş Milletler'in aşıları 15 dakikada Suriye'de onlarca çocuğun ölümüne yol açtı. Aşı hayranı propagandacılar kına yakabilir.

Amerikalı Protein Sciences Corporation firmasının ürettiği böceklerin genetik yapısı değiştirilerek elde edilen grip aşısı test uygulanan iki deneği öldürdü.

Diğer ülkelerde yapılan aşı kampanyalarının casusluk ve DNA hırsızlığı için yapıldığını kabul eden CIA ve Beyaz Saray, aşı programlarını casusluk faaliyetleri çerçevesinde kullanmaya son verdiklerini iddia etti. Beyaz Saray, yaptığı açıklamada bu programlar aracılığıyla elde edilen genetik verileri de kullanmama sözü verdiği belirtildi.

Birçok gelişmiş ülkenin aksine, çocuklara zorla aşı yapma yolunu tercih eden Türkiye’nin bu kararının hukuksuz olduğu, Yargıtay tarafından tescil edildi.

Dört nesil aşısız bir ailenin öyküsü bu. Bu ailenin ölmüş olması gerekmiyor muydu? Jennifer Z. Vaughn’den dinliyoruz…

Aylardır dile getirdiğimiz üzere aşılarla ilgili korkunç bir gerçek daha ortaya çıktı. Çin'de Hepatit-B aşısı nedeniyle bir çok bebek öldü. Bu nedenle de aşı üretim ve uygulaması durduruldu.

Aşıların denetlenmediğini belirten beyin ve sinir cerrahı Dr. Russell Blaylock, "Ani Bebek Olumlerinin yüzde 70′i Difteri Tetanoz Bogmaca aşısının takip eden 3 hafta içinde gerçekleşiyor. Havaleler aşılarla bağlantılı, aşı olduktan hemen sonra olması gerekmiyor. Haftalar, aylar, hatta bir yil sonra bile gerçeklesebilir" dedi

Bakan değişti ama domuz gribi aşısı yine sahneye sürüldü. Anadolu Ajansında yer alan habere göre Bakanlık, hamileler başta olmak üzere bazı gruplara domuz gribi aşısı yapacak. Öte yandan eczanelerde gribi aşısı olarak satılan aşıların domuz gribi aşısı olduğu öğrenildi.

Gazetelerin haber başlığı şöyle: "4 yaşındaki ada kansere yenildi!" Hiç kimse "4 yaşında bir çocuk nasıl olurda kansere yenilir" diye soran yok? Hiç kimse "bu çocuğun 'katili' kim" diye de sormuyor? Sahi bu sabinni ölümün kim yol açtı?

Hemen her çocuk, modern çağın satılık hastalıklarından biri olan otizm tehlikesiyle karşı karşıya. Modernizmin getirdiği bu büyük felafetler, ne yazık ki insanoğlunun kendi yapıp ettikleri yüzünden başına geliyor. Üstelik bunun en büyük faili küresel çetenin araçlarından biri olan aşı ve aşıcılarla iş tutan devlet. Bir başka deyişle Sağlık Bakanlığı ve doktorlar körlük ve umursamazlığı. Neden mi söz ediyoruz? o halde buyurun

Gıda Hareketi'nin Geleneksel Garanti Markası'na ait tebliğler yayınlanmaya devam ediyor. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ise Kurban Tebliği yayınlandı.

Dünya yeni bir açmazla karşı karşıya. Aşı ve ilaçlarla yok edildiği düşünülen sıtma, kızamık, verem, tüberküloz gibi bulaşıcı hastalıkların ani bir şekilde çok daha güçlü olarak ortaya çıkması 'aşı ve ilaçlar mutasyona mı yol açtı' sorusunu gündeme getirdi.

Alman gazetesi Süddeutsche Zeitung’un bir iddiasına göre tüm dünyada GDO karşıtlarını ve bağımsız bilim adamlarını susturmak için ABD devleti, ABD ordusu ve Monsanto firması birlikte çalışıyor.

Yararı olup olmadığı tam olarak bilinmediği hatta birçok zararı tespit edilen aşıları kendi halkına zorla yaptıran Türkiye, aşılar konusunda halkına zulmeden bir ülke. Aşıların içerikleri tam olarak bilinmediği gibi, aşısız bir hayat mümkün değilmiş gibi haksız dayatma yapılıyor.

Dış görüşünden tuzun doğallığı konusunda şüpheniz var ise, tuzun rafine veya doğal olduğunu test etmek aslında çok kolay: Yarım çay bardağı üzüm sirkesi içine 1 tatlı kaşığı tuz atın. 5-10 dakika kadar bekleyin. Sirke yeni açılmış gazlı içecekler gibi aşağıdan yukarı doğru köpürmeye başlıyor ve bir süre sonra da bulanıklaşıyorsa o tuz doğal değildir.

Aşı ve ilaç cennetine dönüştürülen Türkiye, aynı zamanda dünyanın sağlığı en çok bozulan ülkeler listelemesinde en üstlerde. Türkiye, Yunanistan'dan sonra Avrupa'da en çok antibiyotik tüketen ülke olma acziyetinin de sahibi...

Alkan ailesinin çocuklarına aşı yaptırmak istememesi üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aile hakkında dava açmıştı. Manyas Aile Hukuk Mahkemesi verdiği kararda aşının zorunlu olmadığına hükmetmişti. Bakanlık mahkeme kararını temyiz etti ancak sonuç alamadı.

Az sonra çocuğunuzu ve sizi korumayı amaçlamış vicdanından başka kimseye minneti olmayan doktor, hemşire ve bilim adamlarının çalışmasını okuyacaksınız. Darısı bizimkilerin başına. Bu vesileyle http://www.asihakkinda.com/ sitesini hazırlayan değerli anneye müteşekkiriz.

Bazı aşıların içinde bulunan cıvanın (timerosal) otizme neden olup olmadığı tıp dünyasında önemli bir tartışma konusu.

Recep Akdağ'ın bakanlığına kadar 14 çeşit aşı uygulanan Türkiye, Akdağ'la birlikte aşı sayısı 24'e çıkarıldı. Ölümlere neden olduğu için Japonya'nın yasakladığı aşılar Türkiye'de ikisi hariç kaç çocuğun ölümüne yol açtığı tam olarak bilinmiyor. İşte çarpıcı ayrıntılar

Üyeleri arasında doktorların da bulunduğu ABD’li sivil toplum kuruluşu vactruth.com, ABD’nin salgın hastalıklar ile mücadele merkezinin derlediği bir raporu inceleyip kamuoyuna sunmuş.

1.Dünya Aşı haftası kutlanırken, Kocaeli çocuk mahkemesinin verdiği kararla gündeme gelen zorla aşı kararlarına aktivist ve hukukçulardan tepki geldi…

İzmit'te babasının, "içerisinde güvenmediği maddelerin bulunması" nedeniyle aşılatmadığı çocuğa, mahkemenin verdiği sağlık tedbirleri alınması kararına aşı tartışmasını büyüttü. Sağlık Bakanlığı'nın aşı olmak zorunlu değil dedi ve ekledi: "ABD ve Avrupa'da aşı karşıtlığı çok yüksek."

Domuz gribi aşısı skandalı, zaten tartışmalı olan aşılara olan tepkiyi büyüttü. Bir çok veli çocuklarına aşı yaptırmak istemiyor. Ancak bazı aile hekimleri ailelere baskı uyguluyor hatta tehdit edenler bile var. Ancak mahkeme bu 'tehdite' dur diyerek yeni bir süreç başlattı.

ABD’nin National Vaccine Information Center kurumunun, yani ulusal aşı bilgi merkezinin yayınladığı bir rapora göre günümüzde çocuklar 1940′lardaki çocuklara oranla 12 kat daha fazla aşı oluyor.

Sağlık Bakanlığı'na yönelttiğimiz ancak cevap alamadığımız bu sorular dava konusu oluyor.

İsveç'te yapılan araştırma sonucunda, domuz gribi aşısı olan çocuk ve gençlerde gündüz aşırı uyku halinin (Narkolopsi) daha fazla görüldüğünün kanıtlandığı açıklandı.

Küresel şeytanların yeni yüzü seçilen ve eşi ile kurduğu vakıf için çalışan Bill Gates, şimdi de yeni nesil prezervatifi yaratacak mucidi arıyor. Gates, kolay kullanılır bir prezervatif istiyor. Peki neden acaba?

Ülkemizde batı tarzı tıp eğitimi, 14 Mart 1827 de Tıbhaneyi Amire’nin kuruluşu ile başlar ve bu, her yıl 14 Mart tarihinde bir bayramla kutlanır. İlk kutlama işgal altında ki İstanbul’da Haydarpaşa Tıbbiyesi'nin İşgalcilere yiğitçe bir cevabıdır. Bu cevap ikinci defa 14 Mart 1921 de tekrarlanmıştır. 1935’ten sonra gelenekselleşen 14 Mart Tıp Bayramı'nın derinliğinde yurtseverliğin, cesaretin, direnişin ve teşkilatçılığın hikayesi vardır.

Tüm dünyaya bilgisayar işletim sistemleri satmayı bırakıp birden bire dünyaya aşı satma derdine düşen Bill Gates bu seferde yaptığı çalışmaların zararlarından bahsedenleri susturmak için medyalara sponsor olmaya başladı.

Sabık Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın dayatmasıyla ülkemizde de uygulanan ancak Gıda Hareketi'nin ciddi itirazları neticesinde önemli değişiklikler yapılan domuz gribi aşısı politikasının yeni riskleri ortaya çıktı.

İkinci kez aynı aşının yapıldığı iddia edilen öğrenciler rahatsızlanınca veliler ayaklandı. Okula akın eden veliler, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün makam aracının önünü kesti.

ABD’de bir ilaç, aşı veya gıda piyasaya sürülmeden önce FDA'dan izin almak zorunda. Kısa adı FDA olan Food and Drug Administration yani Gıda ve İlaç Dairesi, Amerikan devletinin ktirik güçlerindendir. Öteyandan FDA, tüm dünyada referans kabul edilen kurumlardan biridir. Ancak kurumun karanlık ilişkileri ve güven vermeyen kararları kuruma olan inancı her geçen azaltıyor.

Küresel şeytanların taşeronu olan Bill & Melinda Gates Vakfı'nın yaptığı aşılar Afrikalı ve Asyalı çocukların hayatını karartıyor. Bu aşılar nedeniyle sadece bir köyde 50 çocuk felç oldu.

Aşılar son yılların en çok tartışılan uygulaması. Aşı bazı ülkelerde zorla yapılırken bazı ülkelerde yasal zorunluluk yok. Türkiye'de yasal zorunluluk yok ama fiili olarak aileler tehdit edilerek zorla uygulama yapıyor. Bazı vak'alar ise yargıya intikal etmiş durumda. İşte aşılarla ilgili önemli bir haber:

Pakistan'da, El Kaide lideri Usame bin Ladin'in yerinin bulduğu iddia edilen Dr. Şekil Afridi'nin CIA için çalıştığı anlaşıldı. "Aşı kampanyası" adı altında Pakistanlıların kan örneklerini ABD'ye verdiği anlaşılan doktor, vatana ihanetten yargıladı ve 33 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Çocuk Esirgeme Kurumu aile mahkemesine müracaat ederek, çocuklara aşı yaptırılması için tedbir kararı verilmesini istedi. Mahkeme, kurumun talebini yerinde bularak polis zoru ile çocuklara aşı yaptırılmasına karar verdi. Aile ise, davayı Yargıtay'a taşıdı.

GDO’lu gıda hayatımızın her köşesine yavaş yavaş nüfuz ettirilmeye çalışılıyor. Kamuyounun bu konuda net bir karşı çıkışı olduğu bilinmesine rağmen GDO’lu gıdalara ithalat izinleri hızla ve eksiksiz veriliyor. Halk sağlığı ve bizden sonraki kuşakların “temiz ve doğal gıda” hakları yerine şirketlerin kazanacağı paraların hesapları yapılıyor. Yine de toplumun GDO konusuna olan tepkisi giderek büyüyor. Çocuğuna “ne idüğü belirsiz”, “canavar” gıda yedirmek istemeyen anneler, tehlikenin büyüklüğünün farkında olan tüketiciler, doğanın ya da “Yaradan’ın işine” karışılmaması gerektiğini savunanlar, doğal tarım ve gıdanın “sürdürülebilir bir gelecek” için tek yol olduğunu bilenler örgütleniyor, GDO’ya karşı seslerini yükseltiyor.

Kıtlığın hakim olduğu yeni bir çağda gıda jeopolitiği acaba neye benzeyecek? Açlık sınırında yaşayan halklar, hububatla yüklü kamyonların liman kentlerine buradan da zengin ülkelere götürülmesine göz yumabilirler mi? Tarımbilimci olan Lester Brown'dan çapıcı analiz.

10 yıldan fazla masabaşında oturanlarda kansere yakalanma riski 12 kat artıyor...

Türkiye'de domuz gribi masalını ilk deşifre eden Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi'ydi. Bu girişimimize çok sinerlenen Sağlık Bakanı basın yoluyla hakkımızda dava açacağı tehitidinde bulunmuştu. Haklılığımız sayısız kez ortaya çıktı. Şimdi ise Eski Sağlık Bakanı MHP'li Osman Durmuş 'domuz gribi' aşılarının sağlık açısından zararlarını raporlarla ortaya koydu.

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birlik Başkanı Cahit Çetin, üçüncü dünya savaşlarının tarlada çıktığını ve silahının da üretim olduğunu söyledi.

Çoğunuz doğduğu anda haberiniz bile olmadan aşı yapıldığını biliyor musunuz? Ya buna hakları olmadığını? Ya daha sonra hergün birileri kapınızı çalıp içeriğini bilmediğiniz ve hangi çıkar için bedaya çocuklarınızı aşıkladıklarından hiç haberdâr oldığınız birileri kapınızı tekmelerse ne yaparsınız?

Guardian'a göre, Wikileaks'in sızdırdığı, Amerikan Dışişleri Bakanlığı'na ait gizli bir yazışma, dünyanın en büyük ilaç şirketi Pfizer'in, hakkındaki davayı geri çekmesi için Nijerya Başsavcısı üzerinde baskı kurmaya çalıştığına işaret ediyor.

Kıbrıs'ta görev yapan askerlerle ilgili korkunç bir iddia ortaya atıldı. 1960’lı yıllarda ölü doğan 300 bebeğin sırrı çözülüyor.

Aşıların faydalı olup olmadığı gündemde tartışılıyorken MHP'li Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş zamanında Kürtlerin yoğun yaşadığı bölglere bozuk Kızamık Aşısı gönderildiği iddiası bu tartışmalara yeni bir boyut getirdi.

Avrupa ülkelerinde Pandemrix adlı domuz gribi aşısını yaptıranlarda çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkmaya başladı. Milyonlarca insanı nasıl bir akıbet beklediği bilinmiyor. Ancak aşı olanları büyük bir tedirginlik sarmış durumda.

Amerikan ordusu, askerlerini her daim dinç ve zinde tutmak için robot askerler oluşturma peşine düşen Pentagon kelimenin tam anlamıyla kafayı yemiş durumda.

Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar yani GDO ile ilgili yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen Willİam Engdahl dün verdiği bir konferansta önemli açıklamalar yaptı.

Japon bilim adamları, genetik değişime uğrattıkları sivrisinekleri, "uçan aşılara" çevirdiler.

Sağlık, güzellik ve temizlik alanında sirkenin faydaları saymakla bitmiyor! Bu yazıda okuyacağınız bilgilerle "hakiki sirke" hayatınızın vazgeçilmezi olacak...

Yeni domuz giribi aşıları için geliştirme çalıştırmaları devam ederken Iowa Üniversitesi deki bilim adamları domuz gribi aşısını GDO’lu mısıra aktarmak için yollar arıyor.

Domuz gribi aşısı üretimi için 4 milyar ruble harcayan Rusya, Dünya Sağlık Örgütü'nü (DSÖ) ilaç firmalarının lobiciliğini yapmakla suçladı. Rusya DSÖ'den çıkabilir.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kendilerini diğer ülkeler gibi yapmadıklarını teslim alınmayan aşıları almama haklarını olduğunu belirtmişti. Ancak Gerçek böyle değilmiş...

Domuz gribi salgından skandala dönüştü. Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Konseyi arasındaki domuz gribi polemiği büyüyor. Avrupa Konseyi'nin "sahte bir salgın" olarak nitelendirdiği grip, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı da zor duruma soktu. Küresel domuz gribi polemiğinde gelinen nokta, skandalın boyutlarını ele verebilir.

Soğuk algınlığına yakalanan genç kıza yanlış teşhis konularak domuz gribi olduğu söylendi. Aldığı domuz gribi ilacı nedeniyle şimdi kör olma tehlikesiyle karşı karşıya.

"Domuz gribi salgını dünya çapındaki panikten faydalanmak isteyen ilaç firmalarının başlattığı sahte bir salgın.” Bu iddia Avrupa Konseyi Sağlık Birimi Şefi Wolfgand Wogard'a ait.

Prof. Dr. Recep Akdur, domuz gribinin korkulan bir virüs olmadığının anlaşılmasına rağmen DSÖ'nün durumu abarttığını belirterek bunun insanlığa çok pahalıya mal olacağını söyledi.

'Milyonlarca insan domuz gribinden ölecek' kehanetinde bulunarak paniğe neden olan Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Margaret Chan, domuz gribi aşısı olmayı neden reddetti. DSÖ başkanı açığa düştüğü an...

Dünya Sağlık Örgütü'nün danışma kurulunda yer alan 4 profesörün, aşı üreten ilaç firmalarına para karşılığı danışmanlık yaptıkları ortaya çıktı. İşte iddialar...

Finlandiya Eski Sağlık Müdürüı Dr. Rauni Kilde’den domuz gribi hakkında çok çarpıcı itiraf. Kilde; “Dünya nüfusunun yarısını öldürmek istiyorlar” dedi dünya karıştı...

Çin'de düşen ve CIA ajanlarını taşıyan bir uçağın havadan serpilmek üzere mutasyona uğramış A gribi virüsü taşıdığı iddiaları, virüsün biyolojik silah olduğu şüphesini yeniden gündeme taşıdı.

Okullarda öğrencilere yapılacak aşılamayla ilgili velilere gönderilen aşı izin belgelerini velilerin imzalamadığı ortaya çıktı.

İlaç, aşı ve gıdaların kısırlaştırma aracı olduğu bir kez daha kanıtlandı. Romen kadınların zorla kısırlaştırıldığının ortaya çıkması üzerine bakan ne dedi? Kısırlaştırmaya hangi gerekçeler sunuldu?

Hem oğlu hem de kızının domuz gribine yakalandığını ama iyileştiklerini açıklayan Bakan Akdağ, "kızımı aşılatmaya fırsat bulamadım. Eşim de ilaç kullandığı için aşılanmadı" dedi.

Başbakan Erdoğan, domuz gribi ile ilgili kafaları karıştıracak açıklamalar yaptı. Erdoğan'a göre bize gelen aşılar ile ABD'de kullanılanlarda farklı şeyler var...

Domuz gribi aşısının gripten daha tehlikeli olduğu ispatlandı. İngiltere ve ABD Sağlık Bakanlığı’na konuyla ilgili sunulan raporu TIMETÜRK ele geçirdi.

Domuz gribi aşısı yapılan iki sağlık görevlisi hastane kaldırıldı. AŞı olanlardan birinni sağlık durumunun ciddiyetini korudu belirtiliyor. Peki kullanılması için baskı oluşturulan aşılar hakkındaki gerçekleri öğrenmek ister misiniz?

Başbakan Erdoğan grup toplantısında, kendi talimatıyla domuz gribi aşısı vurul ması gerektiğini açıklayan Sağlık Bakanı Akdağ'ı dönerek hem yalanladı hem de fırçaladı.

Son yılların en popüler konularından biri de deli dana, kene, kuş gribi ve domuz gribi medyatik hastalıklar. Bunlara medyatik hastalıklar diyoruz çünkü çok daha tehlikeli ve öldürücü hastalık türleri hemen hiç gündeme gelmezken daha ilk vak’a ortaya çıkar çıkmaz, Dünya Sağlık Örgütü yönetiminin “6 ayda dünya 2 milyar insan bu hastalığa yakalanacak 100 milyon insan ölecek” şeklindeki kehanet cümlesi birden bu hastalığı dünyanın gir numaralı gündem maddesi haline getirdi.

Polanya'da altı evsizin kuş gribi aşısı testine tabi tutarak ölümüne sebebiyet verdiği suçlamasıyla üç Polonyalı doktor ve hemşire hakkında soruşturma açıldı.

Domuz gribine veya griplere yakalanmaktan korkuyorsanız elinizi, bulaşık ve çamaşırlarınızı sirke ile dezenfekte edin ve bu besinleri tüketmeye dikkat edin...

Türkiye paranoyaklaşıyor: "Gripli herkes domuz gribi kabul edilecek..." Domuz gribi endişesi, hastalığın kendisinden daha hızlı yayılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye genelinde bütün okulları cuma günü tatil etti.

İnternet ansiklopedisi Wikipedia'da 'Domuz Gribi'ni araştırdık ve oldukça ilginç tarihi detaylara rastladık. İşte tarihi domuz gribi fiyaskosu:

Türkiye'de her 3 kişiden biri domuz gribine yakalanacak 5000 kişi ise ölecek kehanetinde bulunan Sağlık Bakanı Prof Dr Akdağ, zorla aşı konusunda dün geri adım attı bugünse tehdit etti. Bakan kimileri neden tehdit etti.

Yayın hayatına yeni atılan haftalık Özgün Duruş'un yeni sayısının konuğu Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer'di. Özer, Abdülaziz Tantik'in GDO'dan, domuz gribine, tarım politikalarından, ilaç endüstrisine kadar birçok sorusunu cevapladı.

Tüm dünyada ilaç firmalarının yıllık cirosu yaklaşık 500 milyar dolar olduğu düşünülürse domuz gribi aşısından elde edilecek kâr tüm ilaç firmalarının iştahını kabartmaya yetiyor.

Sağlık Eski Bakanlarından MHP Milletvekili Osman Durmuş, Domuz Gribi aşısıyla ilgili ilginç iddialarda bulundu. Durmuş, Türk insanının kobay olarak kullanılacağını, aşı Türkiye'de üretilebilecekken rant için dışarıdan alındığını iddia etti.

ABD’nin New York kentinde domuz gribi (A/H1N1) aşısı yaptırmaları zorunlu kılınan sağlık görevlileri, aşıların yeterince test edilmediğini belirterek aşı kampanyasını durdurmak için dava açtı.

Araştırmalar gösteriyor ki, koroner baypas geçiren her yüz kişiden on ile yirmisinin aslında böyle bir ameliyata ihtiyacı yoktur. Dünyadaki sayılara bakacak olursak, gereksiz histeroktomi, yani rahim aldırma oranı daha da yüksektir: Yüzde 16 ile 80 arasında.

Sağlıklı bir yaşamın anahtarı doğru beslenme. Doğru beslenmenin sırrı ise endüstriyel kirleticilerden uzak kalarak doğal ürünler tüketmekte. Doğal ürünler içinse toprağı korumak gerek.

Prof. Ahmet Rasim Küçükusta "Domuz gribi aşısından 20 milyon doz sipariş edildi" dedi. Küçükusta, Türkiye'nin sipariş ettiği domuz gribi aşılarıyla ilgili şok iddia iddialarda bulundu.

Artık hiçbirimiz anneannelerimiz gibi evi süpürmüyor, çamaşırı küllü sularla yıkayıp güneşte kurutmuyor, yerleri Arap Sabunu’yla fırçalamıyoruz. Buna vaktimiz yok. Temizlik için "hoş kokulu", "beyazdan daha beyaz yapan", "iz bırakmadan pırıl pırıl yıkayan", "mikroplardan arındıran" yardımcılarımız var. Sahi bunlar yardıcı mı yoksa düşmen mı?

Bilim adamları, Afrika'da Ebola virüsü gibi kanamalı ve öldürücü yeni bir virüs keşfederek, bu virüse "Lujo" adını verdi.

ABD'li gazeteci Norveç'teki küresel tohum deposuyla amaçlanan arî üstün ırk yaratmak ve istenmeyen ırkları yiyeceklerle kısırlaştırmak. Dehşet verici söyleşi.

Bursa'da halk sağlığı uzmanları tarafından yapılan araştırmada, belediye otobüslerindeki tutacaklar, cep telefonları, hamam terliği gibi nesnelerde bakteri araştırması yapıldı.

Farkında olmadan evlerimizde ne tür kimyasal tehlikelerle iç içe olduğumuzu biliyor musunuz? İşte araştırmacıların "tehlikeli" dediği kimyasallardan korunmanın yolları...

Çok ağlayanlara halk arasında “sulugöz” denir. Oysa sulugöz olmanın bir taraftan da iyi bir şey olduğunu biliyor muydunuz?Korona yeni adıyla ‘Covid19’ konusunda her gün yeni bir yalan yahut gerçekle karşı karşıya kalıyoruz.

Davos’un Türkçe propagandisti Cüneyt Zapsu’nun Bloomberg’e verdiği mülakatın sosyal medyadaki dolaşımını siz de görmüşsünüzdür. “Filmlerde gördüğünüz şeylerin hepsi gerçek olacak” diyen Zapsu’nun büyük bir heyecanla Türklere anlattığı yahut pazarladığı şey, işte gerçek oldu.

Her şey Sağlık Bakanlığının eski bir müsteşarının milletvekili olmasıyla başladı.

Günümüzde reklam yapmanın yolu medya haberlerinden geçiyor.

Dünya nüfusunu fazla bulan 'Derin Amerika'nın, çeşitli ilaçlarla erkekleri kısırlaştırdığını tespit etmişler. Örneğin Amerikan yapısı grip aşıları, erkekleri en az iki ay eşlerinden uzak tutuyormuş...

2011 yılında 61.hükümetin görev süresi içinde Türkiye'de yeni bir bakanlık hükümette yerini aldı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı.

Yaşadığınız doğruların aslında yalan olduğunu fark etmeye başladığınız bazı zamanlar vardır. Başınıza dank eden bazı doğruları görmek için yaşınızın kaç olduğu, mesleğinizin hangi konumunda bulunduğunuz da önemli değildir. Bir gazete yazısı, hiç bir zaman yemeyeceği bir besinle beslenmeye çalışan bir kuşu, kediyi görmeniz belki de sizi koca bir kayaya çarpmaktan alıkoyacaktır.

Otizm son senelerde inanılmaz bir artış gösteriyor.

Hastalarımıza teşhis koyabilmek için önce sorular sorarız, genetik hastalığın ipucu anne baba arasında akrabalık olup olmadığıdır. Akraba değiliz diyenlere de ayrıca “aynı köyden olup olmadıklarını” sorarız, çünkü aynı köyden olanlar genetik yatkınlık taşırlar.

Kemal Özer'in Yeni Söz Gazetesi'nin 1 Temmuz 2015 tarihli nüshasındaki köşe yazısı

Kemal Özer'in Yeni Söz Gazetesi'nin 26 Haziran 2015 tarihli nüshasındaki köşe yazısı

Hz. Peygamber bir gün dualarımız neden kabul edilmiyor sorusuna şöyle bir cevap veriyor: “Ey insanlar! Allah tayyib’dir (temiz ve hoş) ve sadece tayyib olanı kabul eder. Allah peygamberlere neyi emretmişse, müminlere de onu emretmiştir.

Çok önce başlayan biyolojik savaşta yeni bir aşamaya geçildi...

Bu yılın soykırım aracı EBOLA… Sık aralıklarla karşı karşıya kaldığımız bu salgınlarda neyin nesi? İddia edildiği gibi ‘gerçek’ bir salgınla mı karşı karşıyayız, yoksa işin içinde başka oyunlar mı var?

Eurosurveillance’ da yayınlanan üç araştırma grip aşılarının gerçek yüzünü ortaya koyuyor.

Kızına yapılması gereken rutin aşıların yapılmasını kabul etmeyen aileye karşı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Asliye Hukuk Mahkemesine müracaatla Çocuk Koruma Kanunu (ÇKK) çerçevesinde sağlık tedbiri uygulanması istenir ve mahkeme bu talebi kabul ederek sağlık tedbiri uygulanmasına karar verir. Bu karara itiraz edilmişse de Aile Mahkemesi 07.01.2013 tarihinde itirazın reddine karar vermiştir. Bunun üzerine aile iç hukuk yollarını tükettiğinden, Anayasa Mahkemesine başvurur.

Amerika’da bağımsız medyada, günlerdir meşhur CDC (Center for Disease Control and Prevention=Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi) tarafından çocukluk çağında mecburi olarak uygulanan MMR (KKK=Kızamık-Kızamıkçık-Kabakulak) aşısının, çocuklarda otizm görülme sıklığını kat kat arttırdığı yazılıyor (1).

Grip aşılarının koruyuculuğunu “Nasrettin Hoca’ nın göle maya çalmasına” benzetirdim hep.

Grip aşılarının ‘ticari aşılar’ olduğunu söylemekten, yazmaktan dilimde de kalemimde de tüy bitti.

Aşı yapılan yerde kısa zamanda geçen kızarma, şişme ve ağrı dışında hiçbir yan etkisi olmadığı ileri sürülen ‘domuz gribi aşısının Guillain-Barre sendromu (GBS) adı verilen felç riskini de artırdığı’ ortaya çıktı.

American College of Allergy, Asthma and Immunology (ACAAI) tarafından yapılan basın açıklamasında “jelatin” ihtiva eden grip aşılarının alerjik tepkilere yol açabileceği uyarısı yapıldı (1).

İnsan bedenini koruduğu iddiasıyla çeşitli yöntemlerle vücuda zerk edilen, mikroorganizmalar veya mikroorganizmalardan elde edilen çeşitli karışımlara ‘aşı’ deniliyor.

“Rahim ağzı kanseri aşısı” olarak bilinen HPV aşısının tamamen “ticari” bir aşı olduğunu uygulamaya çıktığı “ilk günlerden” itibaren yazıp anlatıyorum.

Böbrek taşı önemli bir sağlık sorunu. Toplumun yaklaşık %10-15’inde var. Son yıllarda erişkinde böbrek taşı sıklığında bir bariz artma oldu ama çocuklardaki artış ise çok daha fazla. Bizce bunun temel nedeni modern diyetler, rafine gıdalar. Bültenimizin bu sayısında böbrek taşı ve beslenme arasındaki ilişkileri irdeleyeceğiz.

Grip aşısı hayranı bir okuyucumun mektubunu yayınlıyorum:

Yeni grip aşılarının piyasaya verildiği şu günlerde insanların kafaları hayli karışık! Hele de 'Grip aşısı alarmı' başlıklı yazıları okuyup da heyecanlanmamak mümkün değil.

Hürriyet gazetesinde Mesude Erşan imzalı “Zeynep Casallini’ nin çocuğuna aşı yaptırmama kararı tartışılıyor” başlıklı haber şöyle başlıyor:

Bu hafta Anadolu Ajansı tarafından geçilen ve medyada “Grip virüslerine tek tip aşı” başlığı ile yer alan ilginç bir haber vardı(1):

Günümüzde tüm gıdaları değil, yenilebilir olanlarını işaretlemek gerekiyor. E-postama gelen Tarım Bakanlığı’na ait resmi bir yazıda, ünlü bir firmanın, peynirlerine margarin karıştırdığı için üretim izin belgesinin iptal edildiği yazıyordu.

Gazetelerde yer alan haberlere göre yeni grip aşıları eczanelerde 11 lira 84 kuruştan satışa sunuldu. Bu aşı içinde geçen sene üzerinde günlerce konuşulan H1N1’ den başka bir adet A ve bir adet de B tipi grip virüsüne ait antijenler de var.

Domuz gribinde bir sene geride kalırken aşılar ve Tamiflu'lar da elde kaldı

İddia doğru ise yüzyılın tıp skandalına hazırlıklı olun.. Avrupa Konseyi Aile ve Sağlık Komisyonu Başkanı Wolfgang Wodarg, “Domuz gribi, ilaç firmalarının başlattığı sahte bir salgındır. Bu olay yüzyılın en büyük tıp skandallarından biridir” diyor.

Medenileştiği empoze edilen insanoğlu kendi iddiası farklı olsa bile, eskiye oranla belki de daha barbar, saldırgan, açgözlü ve şiddet salmalı altında. Çoğu insan farkında olmasa bile, işgal edilen tek şeyi toprağı değil. Başta zihni olmak üzere işgal edilmeyen hiçbir şeyi kalmamış adeta.

Tamiflu, domuz gribi tedavisinde elimizdeki en önemli iki antiviral ilaçtan biri. Antiviral ilaçlar temelde iki amaçla kullanılıyor. Birincisi profilaktik olarak, yani hasta bir kişi ile temas etmiş olan ama henüz hastalık belirtisi göstermeyen kişileri korumak için. İkincisi ise, virüs bulaşan kişilerde gribe bağlı zatürree ve diğer komplikasyonları önlenmek için.

Hatırlarsanız, bundan birkaç ay önce domuz gribinin hac ibadeti için Suudi Arabistan’ a gidecek Müslümanlar arasında büyük bir salgına yol açmasından ciddi endişe duyuluyordu. On binlerce hacının domuz gribine yakalanması, binlercesinin ölümü ihtimalinden söz ediliyordu.

Medyada genellikle domuz gribi aşısı konusunda ‘kafa karışıklığı' var. Milliyet’ ten Abbas Güçlü’ nün yazısının başlığı durumu apaçık ortaya koyuyor: Aşı konusunda kafalar karışıktı, daha da karıştı’. Gene aynı gazetede Güngör Uras da ‘Halkımız evini ilaçlarla doldurdu’ başlıklı yazısında şunları diyor:

Domuz gribinde ‘korkutma kampanyası’ tüm hızıyla sürüyor. DSÖ Avrupa Bölgesi Danışmanı Van Tam ‘’Salgın şu anda Türkiye'de tam hızlanma aşamasında. Henüz daha en kötü durumla karşılaşılmadı. Vaka, hastaneye yatış ve ölümlerde artış bekliyoruz.’’ diyerek yürek hoplatıyor.

MHP"li Sağlık eski Bakanı, domuz gribi aşısı ile ilgili ilginç iddialarda bulunuyor... Kimine göre, bu aşı kampanyaları ile dünya soyuluyor...

Halkı domuz gribi aşısı olun çağrısı yapan Dr Mehmet Öz'ün hanımı ise aşı olmayacağını olunmamasını önermişti. Mehmet Öz'le ilgili çok çarpıcı bir iddia geldi Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül'den işte o makale:

Farkında mısınız, domuz gribiyle ilgili aşı tartışması bir itikat meselesine dönüşmüş vaziyette. Aşı olup olmamayı değil de, “Allah bir midir, yoksa teslis mi iyidir?”i tartışıyoruz sanki, öyle bir önem atsetme, öyle bir hararet hali.

Domuz gribi ve GDO tartışmalarında gelinen nokta oldukça sevindirici. Çünkü toplum tedirgin! Kimilerine göre bu tedirginlik iyi değil. Kesinlikle yanılıyorlar! Bir toplum, tedirgin olmuş ve bir konuda endişe taşıyorsa artık o toplum kolay kolay aldatılamaz.

Başbakan “Domuz gribi aşısı olmam” diyor. Tarım Bakanı Mehdi Eker de “Ben genetiği değiştirilmiş gıda yemem” diyor. Ama Başbakan’ın Sağlık Bakanı 40 küsur milyon adet domuz gribi aşısı ithal ediyor.

Virüs ve bakterilerin sebep olduğu bulaşıcı hastalıklara karşı tıbbın elindeki en önemli silah aşılamadır.

Domuz gribinden daha kalıcı ve gelecek nesilleri de etkileyecek asıl potansiyel tehlike GDO (Genetiği Değiştirilmiş Organizma) yönetmeliğidir. Toz duman arasında kaynamasın...

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Hürriyet’ ten Eyüp Can’ ı arayarak domuz gribi ve aşısı ile ilgili bilgiler vermiş.

Türkiye'nin her yanından ölüm haberleri geliyor. Korku haritası günden güne genişliyor. Gazeteler, televizyonlar, internet siteleri, kitle iletişim araçlarının tamamı bir korkuyu büyütmek, bir kampanyayı yaygınlaştırmak için seferber edilmiş durumda.

‘Domuz gribi’ etrafında yapılan fırtınalı tartışmalara ve oluşturulan panik atmosferine şaşmamak elde değil. Alanında genel olarak son derece önemli işler yapan, ‘reformist yönetici’ profili çizen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bu defa kantarın topuzunu epey kaçırmışa benziyor.

Domuz gribi ülkemizde de pek çok insanı hasta etmeye başladı. Sağlık Bakanlığı’ nın açıklamalarına göre bizde de binden fazla insanda H1N1 virüsü saptandı. Havaların daha da soğumasıyla, güneşin giderek etkisini yitirmesiyle ve insanların kapalı mekânlarda daha çok bulunmasıyla hasta sayısının bundan sonra katlanarak hızla artması bekleniyor.

Evet, panik başladı!.. İstanbul'da, Ankara'-da, Diyarbakır'da okullar tatil ediliyor, öğrenciler evlerine gönderiliyor, tedavi altına alınıyor, dersler televizyondan takip ediliyor. Domuz Gribi Türkiye genelinde yayılıyor. Beklenen salgın başladı! Panik her geçen gün büyüyor.

Önceki yazımızda kuş gribinin arka planı özetlemeye çalışmıştık. Hem ülkemizde hem de dünyada gripler öldürücü bir hastalık. Lakin ‘domuz gribi’ gibi laboratuar virüsleri, iddia edildiği gibi diğer virüsler kadar tehlikeli değil.

Kuş gribini anlamadan domuz gribi anlamak mümkün olamaz.

Dünya Sağlık Örgütü’nün basın açıklamasını okuyunca korkuya kapılmamak ve ‘Eyvah insanlığın sonu geldi galiba’ dememek mümkün değil:

Doğurganlık yaşında olan kadınlar her ay adet görürler ve bir kısmı regl (kanama) öncesi duygusal çalkantılar geçirir: Daha gergin ve sıkıntılı olurlar, hissi dalgalanma içindedirler.

İngiltere’ de bin 500 hemşire ile yapılan bir araştırmada hemşirelerin üçte birinin domuz gribi yaptırmak istemediği, yüzde 33’ ünün kararsız oldukları ve yüzde 37’ sinin ise aşıyı yaptırmak istedikleri ortaya çıktı.

İnsanoğlu dünyaya ‘mal’ muamelesi yapıyor. Bu muameleyi yapanlara ‘insan’ demek ne kadar da doğru, bu ayrı bir tartışma konusu.

Amacımız elbette bir paniğe yol açmak değil. Felaket tellallığı yapmam değil. Ancak bazı gerçekleri, ihtimalleri tartışmak, en azından kafalardaki soru işaretlerini dile getirmek, bu ihtimaller insan yaşamını ilgilendiriyorsa, kitlesel ölümlerle bağlantılı görülüyorsa, felaket tellallığı değil bir sorumlu tavırdır aynı zamanda.

Sirke, yemek ve salatalarımıza çeşni veren, ayrıca turşu yapımında kullanılan ekşi (asitli) bir maddedir.

Nisan ayında Meksika’ dan başlayan domuz gribi salgını iki buçuk ay içinde dünyanın 74 ülkesinde 30 bine yakın insanın hastalanmasına ve 140 kadarının da ölmesine yol açtı.

Geçtiğimiz yıllarda domuzlardan alınan bir maddenin Menenjit aşısında kullanıldığı ortaya çıkmıştı...
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri