Son Dakika
Pazartesi, 12 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
şifa Etiketli İçerikler

Sağlık Bakanlığı, insanlığın ilk gününden bu yana bir çok hastalığa iyi geldiği bilinen bitkilere bile akıl almaz bir şekilde savaş açtı. Bakanlığın at kestanesinden sarımsağa kırmızı biberden sinamekiye kadar bir çok bitkiyi yasaklamak istemesi "küresel ilaç mafyasının isteklerine boyun eğiyor" yorumlarına yol açtı.

Bilim adamları, içinde bulundurduğu yararlı bakteriler ile yoğurdun kış aylarında yaygın olarak görülen soğuk algınlığına karşı savaşmaya yardım ettiğini belirlediler.

Zeytin yaprağı, doğal bitkisel, antibiyotik ve antioksidan olması nedeniyle hastalıklardan korunma ve hastalıkların tedavisinde önemli rol oynuyor...

Çağımızın uzun ve zorlu bir sürece rağmen kesin tedavisi olmayan kanser hastalığı araştırmalarına göre Köri baharatında bulunan bir maddenin kanser hücrelerini öldürdüğü bildiriliyor.

Her derdin doğa bir dermanı var. Üstelik bu öncemleri ilaçtan çok daha etkili. Hipertiroid, böbrek iltihabı , eklem ağrıları hatta doğal antibotik... Hepsi de evde yapabileceğiniz kolay tarifler...

Böğürtlenin sayısız faydası olduğunu ya da kansere karşı en etkili meyve olduğunu biliyor musunuz? Prof. Dr. Erkan Topuz, böğürtlenin kanser ve tümör hücrelerinin gelişimini engellediğini söylüyor. Çünkü böğürtlen dut gibi bakım gerektirmeyen, kolay yetişen sayısız hastalığı engelleyen bir nimet.

'İncir', neredeyse unuttuğumuz nimetlerden biri. 'Yemiş' de denilen İncir adına sûre inmiş nadir nimetlerden biri. Türkiye bir İncir ülkesi. Ne yazık ki bu ülkede bu şifa deposunun bir kğ'ı için (kuru incir) için bir gün çalışmak zorunda.

Son yılların en popüler meyvelerden biri nardır. Yeni bilimsel çalışmalar Nar suyunun prostat kanserini yavaşlattığı ortaya koyuyor. Peki zarif nar taneleri hakkında 14 asır önce Hz Muhammed s.a.v ne buyurmuş.

Kanuni Sultan Süleyman'ın annesi Ayşe Hafsa Sultan'ın iyileştirilmesi için dönemin ünlü hekimi Merkez Efendi tarafından 41 çeşit baharat karıştırılarak elde edilen "Mesir Macunu" 469 yıldır üretiliyor.

Elma sirkesinin bileşiminde kalsiyum, potasyum, magnezyum, sodyum, fosfor, silisyum, A vitamini, Beta caroten, B1, B2, ve B6 vitaminleri, C vitamini, sirke asitleri, meyve asitleri, pektin ve doğal aroma maddeleri bulunur.

Tıbbu’n Nebevî Hz Peygamber s.a.v.’in sağlık ve tıpla ilgili verdiği bilgiler ve tavsiyelerdir. Bu tavsiye ve bilgiler birer tedavi aracıdır ve tıbbın en pratik ve yararlı metotları olduğu gibi, ilacın en ektilisi ve en üstünü, tedavi yöntemlerinin en gelişmişi ve de kapsamlısıdır.

Bilim adamları, inananlarla inanmayanların beyinleri arasında bariz farklar olduğunu ortaya çıkardı. Araştırmaya göre inananlar, daha az hata yapıp daha az strese kapılıyor.

Mide bulantısı, iltihaplanma ve vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olduğu bilinen zencefilin, kanser tedavisinde de etkili olduğu belirtiliyor.


Çörek otunun tohumunda doymamış yağ asiti, eterli yağ, vitaminler ve organizma için zaruri olan ve çok az miktarda tüketilmesi gereken değerli maddeler bulunur. Bu maddelerin karışımı, hasta kişinin iyileşmesine vesile olur.

Kumkapı'da Ermeni Patrikhanesi'nin yakınından geçerken, küçük bir masa üzerinde yiyecek maddeleri satan Ermenistanlı bir hanımdan iki çeşit peynir ile üzerinde Rusça yazılar, içinde İngilizce buckwheat, Fransızca sarrassin, Türkçe kara buğday bulunan bir gıda maddesi satın aldım.

“Şifa deposu pekmez yemeden büyüyen nesil olmak” başlıklı yazımızı gençleri kola müptelası olmaktan kurtarıp doğal gıdalara yönlendirme çağrısı ve ‘üzüm bağlar hâlâ hayatta mı?’ sorusu ile bitirmiştik.

Siz hiç pekmez yediniz/içtiniz mi? Yoksa pekmez yemeyi köylülük olarak görenlerden misiniz? Gelin iç seçim, yolsuzluklar, ilaç vurgunları gibi can sıkıcı konulardan uzaklaşıp pekmez nasıl yapılır, hangi hastalıklara şifa? Onlara bakıp unuttuğumuz bir nimetle yeniden tanışalım…
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri