Son Dakika
Pazar, 26 Mayıs 2019 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Obama: Monsanto, insanlıktan daha üstündür
NaturalNews’ün haberine göre tüm dünyada genetiği değiştirilmiş gıdaların ve tohumların pazarlayıcısı olarak biline Monsanto firması için özel bir yasa tasarısını Obama imzalamış.

İnanması güç ama bu yasa tasarısı sayesinde Monsanto “yasalar üstü” bir şirket konumuna giriyor ve bütün ABD arazileri artık gdo’lu tarım için bir deney alanı oluyor.

ibtimes.com bu olayı “Bu yasa sayesinde, zararlı olduğu ispatlansa bile hiç bir federal mahkeme gdo’lu ürünlerin ve tohumların yetiştirilip ekilmesini durdurma kararı alamayacak” diye duyuruyor.

Gerçekten inanmakta güçlük çekilen bir haber bu ama google’a “Obama signss Monsanto Protection Act into law” yazınca yüzlerce sonuç çıkıyor, RussiaToday’ ve NewYorkDailyNews’un yorumuna göre zaten bu HR 933 kodlu yasa teklifini veren senatör Roy Blunt, Monsanto yetkilileri ile birlikte oturup bu yasa teklifini hazırlamış.

ABD’li sivil toplum kuruluşu “Center for Food Safety”, gıda güvenliği merkezi bu olay hakkında şöyle diyor “bu sadece ABD yargı sistemine değil aynı zamanda kuvvetler ayrılığı ilkesine yapılmış en büyük saldırı”

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

30.03.2013 12:50:00 Bu haber 3303 defa okundu
Obama: Monsanto, insanlıktan daha üstündür
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri