Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin kurucusu ve öncüsü Kemal Özer beyin son kitabı Müslüman’ın Diyeti ‘nin (Hayykitap, 2012) hakikaten çok faydalı ve etkileyici olduğunu belirteyim.

Kitabı elinize alınca bırakamıyor, bir solukta okuyorsunuz. Konusuna çok hakim olduğunu görüyor, yazdıklarını yaşayan soylu bir kalemden çıktığını anlıyorsunuz.

Kemal Özer’in kitabı, kapakta anons edildiği gibi, “Şişmanlığa, Harama ve Hastalıklara Elveda! “ diyeceğimiz bir eser.

Beslenme bilimi günümüzde çelişkilerle yalpalarken Allah’ın ve Resulünün düsturları tazeliğini ve geçerliliğini 14 asırdır koruyor. Günümüzde beslenme kurallarının da giderek bu düsturları doğruladığını görüyoruz.

Müslüman’ın Diyeti, beslenme ve diyeti her yönüyle ele alan bir eser. Nelerle beslenelim? Çocuklarımızı sağlıklı beslenmeye nasıl alıştıralım? Doğru beslenme prensipleri nelerdir? Yemekleri hangi sırayla yemeli? Sofra nasıl olmalı?

Kemal Özer beyefendi sadece 14 asır öncesinden gelen ilkeleri değil günümüz bilgilerini de katarak açıklıyor ve sonucunda bu harika eser ortaya çıkıyor.

Herkesin muhakkak okuması ve tatbik etmesi gereken böyle mükemmel bir kitabı kazandıran Gıda Hareketi’mizin liderine çok teşekkürler.

Ülkemizin sağlıklı beslenmesinde bu kitabın katkısının büyük olacağına inanıyorum. Şahsen benim hep başucu kitabım olacak, sık göz atacağım.

Zihnine, emeğine sağlık Kemal Özer…