Ulusal Bio Güvenlik Yasa Tasarısı'nın hazırlık çalışmalarına dünya tohum devi Monsanto yetkililerinin davet edildiği ve katıldıkları halde sivil toplum örgütü temsilcilerinin davet edilmediği ortaya çıktı.

Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissenger: "Yiyeceği kontrol edersen insanları kontrol edersin."

Halen Bakanlar Kurulu’nda olan Ulusal Bio Güvenlik Yasa Tasarısı'nın hazırlıkları 2004 yılında başlamıştı. 5 Ocak 2005 tarihinde Tarım Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü TAGEM'de yapılan hazırlık toplantısına, sivil toplum örgütlerinden özelliklede yüzden fazla sivil toplum örgütünden oluşan “GDO’ya Hayır Platformu” davet edilmezken yasanın koyacağı hukuki düzenlemelerin doğrudan muhatabı olan şirketlerden birisi olan ve adı “şeytan şirket”e çıkan Monsanto yetkililerini davet edildiği ve toplantıya katıldığı ortaya çıktı.

 

Monsanto'nun temsilcilerinin sürekli söz konusu yasa tasarısının hazırlık toplantılarına katıldığı belirtildi.

 

Bu durum ‘yasalarımızın hazırlanmasında ne zamandan beridir çok uluslu şirketler rol oynamaktadır?’ sorularını akla getiriyor.

 

TÜRKİYE GDO’LU ÜRÜN CENNETİ

 

GDO’yu serbest bırakan bir düzenleme olmadığı halde GDO’lu ürünlerin 1996 yılından bu yana ülkemize hukuk dışı bir şekilde girdiğini belirten Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi yetkilileri, Ulusal Bio Güvenlik Yasa Tasarısı’nın TBMM’de kabul edilmesi durumunda Türkiye bir cehenneme döneceğini Türkiye halkının fakir ülkeler gibi açlıkla ve önü alınamaz hastalıkların pençerine düşüleceğini belirtiyorlar.
 

Deccalî güç ve işbirlikçileri insana “şah” dedi

ABD'li gazeteciden dehşet verici iddialar


Verilerle GDO gerçeği