Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birlik Başkanı Cahit Çetin, üçüncü dünya savaşlarının tarlada çıktığını ve silahının da üretim olduğunu söyledi.

Tariş Başkanı Çetin, oda üyelerine, babalarından kalma doğal tohumları varsa saklamalarını ve onlardan ürün elde etmeleri gerektiğini belirtti.

ORGANİK LAFI YANLIŞ KULLANILIYOR BUNA TABİÎ DEMEK LAZIM

Edremit Ziraat Odası genel kurulunda konuşan TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birlik Başkanı Cahit Çetin, üyelere seslenerek, "Hibrit tohumdan yerli tohumu kaybettik. Evinizde varsa, eğer babanızdan kalan tohumu lütfen saklayın ve onları üretin. Yarın onlara ihtiyacımız olacak. Şimdi organik, organik tarım diyorlar ya organik tarım hikaye. Dünyada iki tane element vardır. Organik elementler, inorganik elementler vardır. Organik elementler et, süt, yumurta. İnorganik elementler ise şişe kapağı inorganiktir. Organik lafı yanlış kullanılıyor esasında, buna tabiî demek lazım.

HİBRİT TOHUM İNSANIN GENETİĞİNİ DE BOZAR

Eski mısırların lezzetini arıyorum, kestiğin zaman mis gibi suyu akan, mis gibi kokan domatesin tadını arıyorum. Lütfen varsa kendi değerlerinizi saklayın ve üretin. Üretin, çünkü bu hibrit tohum ne kadar doğal yaparsan yap, hibrit tohum esasında insanın genetiğini dahi bozacak maddeler içeriyor." şeklinde konuştu.

TARİŞ BAŞKANINI KUTLARIZ

Tarih Başkanı Cahit Çetin'in açıklamasılarını son derece isabetli olduğunu söyleyen Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer, Başkan Çetin'i alkışlıyoruz. Ancak bu açıklama ile yetinilmemeli ve kendi sektörlerinde hibrit tohumların kullanımını engellemek için tüm imkanlarını da sefer etmeliler. Kendilerine yakışan budur" dedi. Organik ürünün masal olduğunu belirten Kemal Özer, "organik ürün demek GDO'suz demek değildir. Bu tür masallar yağmurdan kaçarken ki yakalandığınız başka sorunlara benzer bir sorun" dedi.

HİBRİT TOHUM DA GENETİK TOHUMDUR

Hibrit tohumların da genetiğiyle oynandığını belirten Gıda Hareketi Başkanı Özer; "Hibrit tohum güvenlidir, GDO'lu değildir masalına inanayın" dedi. Genetiği ile oynanmamışsa tohum nasıl kısır hale getirildiği ve nasıl ilaca bağımlı hale getirildiği " diye soran Özer, "Tüm insanlığı kandırıyorlar" dedi.

ORGANİK SERTİFİKASI SOYGUNDUR

Organik sertifikası adıyla üreticilerin soyulduğunu iddia eden Gıda Hareketi Başkanı, organik, naturel, doğal, gibi kelimelerle toplum aldatılıyor. Organik, naturel, doğal, hibrit, GDO, antibiyotik, pestisit, hormon bunlar hepsi yaratılışa ve tabiata savaş açmadır. Biz tabiî ürün istiyoruz" dedi.

TARIM BAKANI TOPLUMDAN DEĞİL ENDÜSTRİDEN TARAF

Tarım Bakanı'nın sürekli tohumcuların destekleyten açıklamalr yaparak tüketiciden değil endüstireden yana olduğunu gösterdiğini söyleyen Özer, tüketiciden taraf olması gerekenler yanlış tarafı seçerek hata yapmatalar. Yıllardır bize randevu vermeyen Bakan hergün tohumcularla birlikte. Bu davranış siyasi etikle bağdaşmaz. Bunun hesabını Allah'a veremezler. Kendi geleceklerini de insanlığın geleceğini mahvediyorlar. Vicdanlarına sesleniyoruz. Yaptığınız hatadır ve gittiğiniz yol yol değildir" dedi.