Son Dakika
Pazar, 17 Ekim 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Müslüman'ın Diyeti Prof Dr Sefa Saygılı
Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin kurucusu ve öncüsü Kemal Özer beyin son kitabı Müslüman’ın Diyeti ‘nin (Hayykitap, 2012) hakikaten çok faydalı ve etkileyici olduğunu belirteyim.

Kitabı elinize alınca bırakamıyor, bir solukta okuyorsunuz. Konusuna çok hakim olduğunu görüyor, yazdıklarını yaşayan soylu bir kalemden çıktığını anlıyorsunuz.

Kemal Özer’in kitabı, kapakta anons edildiği gibi, “Şişmanlığa, Harama ve Hastalıklara Elveda! “ diyeceğimiz bir eser.

Beslenme bilimi günümüzde çelişkilerle yalpalarken Allah’ın ve Resulünün düsturları tazeliğini ve geçerliliğini 14 asırdır koruyor. Günümüzde beslenme kurallarının da giderek bu düsturları doğruladığını görüyoruz.

Müslüman’ın Diyeti, beslenme ve diyeti her yönüyle ele alan bir eser. Nelerle beslenelim? Çocuklarımızı sağlıklı beslenmeye nasıl alıştıralım? Doğru beslenme prensipleri nelerdir? Yemekleri hangi sırayla yemeli? Sofra nasıl olmalı?

Kemal Özer beyefendi sadece 14 asır öncesinden gelen ilkeleri değil günümüz bilgilerini de katarak açıklıyor ve sonucunda bu harika eser ortaya çıkıyor.

Herkesin muhakkak okuması ve tatbik etmesi gereken böyle mükemmel bir kitabı kazandıran Gıda Hareketi’mizin liderine çok teşekkürler.

Ülkemizin sağlıklı beslenmesinde bu kitabın katkısının büyük olacağına inanıyorum. Şahsen benim hep başucu kitabım olacak, sık göz atacağım.

Zihnine, emeğine sağlık Kemal Özer…
 

27.07.2012 Bu yazi 5939 defa okundu
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
 • Bir kıyamet silahı: GDO
  Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı ve aynı zamanda Yeni Söz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Özer ile son yılların en tartışmalı konularından biri olan GDO’yu konuştuk. Kemal Özer ile sohbet tadında gerçekleştirdiğimiz Röportajımızda GDO’nun insanlığa ne tür zararlar verdiğini, aşıların neslimiz açısından nasıl büyük tehlikeler saçtığını, modern hayatın getirdiği hastalıklara, Modern Tıp olarak bilinen Rockefeller Tıbbı’nın neler getirdiğine, tohum konusunun önemine, Dünya nüfusunu azaltma planı uygulayan “Şeytani Akıl”ın ne tür tuzaklar kurduğunu ve Türkiye’de Gıda ve Tarım alanının ne durumda olduğunu ele aldık.
 • Etyen Mahçupyan: Modern tıp çok kibirli
  Gazeteci Etyen Mahçupyan tıp dünyasını pek çok hekimden daha iyi tanıyan isimlerden biri. Alternatif yaklaşımları yakından takip eden ve modern tıp yöntemlerini “beyaz mafya”, “Ortodoks tıp”, “modern dünyanın şamanları” gibi iddialı kavramlarla eleştiren Mahçupyan ile dosya konumuz kapsamında SD’nin yeni sayısı için konuştuk.
 • GDO zararsız diyen yalan söylüyor!
  Yeni yönetmelik ile artık yüzde 0,9'a kadar GDO içeren besinler serbest bırakılıyor. Bu besinlere kanunlarca yasaklanmasına rağmen, bebek mamaları da dahil...
 • Gıda politikaları milli güvenlik meselesidir
  “Tohum, su, toprak, aşı, ilaç dünyanın en etkin, en ölümcül, en siyasi ve en tehlikeli sessiz silahlarıdır” bu sözler, gıda ve tarım teması üzerinde Türkiye’nin en çok konuşulan isimlerden biri Gıda Hareketi Lideri Kemal Özer’e ait.
 • Şehirler arası su savaşı çıkacak!
  Prof. Mikdat Kadıoğlu, gelecekte yaşanaca meteorolojik felaketleri anlattı
 • Endüstriyel sütteki gizli tehlike!
  Onkolog Dr. Yavuz Dizdar'dan süt ve süt ürünlerin, kanser ve GDO hakkında çarpıcı tespitler...
Diğer mülakatlar:
1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri