Son Dakika
Cuma, 27 Kasım 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Musevi ve Müslümanlardan ortak fetva
İslam Alimi Yusuf Daradavi'nin ardından Lübnanlı Alim Fadlullah İsrail mallarını almanın haram olduğunu açıklamışlardı. Şimdi ise İranlı Yahudilerin dini lideri Haham Maşaallah Gülistaninejad, "Tevrat'ın öğretilerine aykırı hareket ettiği gerekçesiyle İsrail ile her türlü alışverişi" yasakladı.

KARARAVİ "GAZZE YARDIM İSRAİLİ BOTKOT FARZ"

İslam dünyasının tanınmış alimlerinden Yusuf el Karadavi: “Gazze’ye yardım etmek Cakarta’dan Rabat’a kadar bütün ümmete farzdır” diyen Karadavi, İsrail ve işbirlikçilerin mallarının botkotununda farz olduğunu belirtmişti.
http://arabic.bayynat.org.lb/marjaa/PhotoGalerie/%D8%B4%D8%AE%D8%B5%D9%8A%D8%A9%20%D8%A3%D9%84%D8%A8%D9%88%D9%85/images/5EDB0075.jpg

Hamas liderleri ve Gazzelilere seslenen Karadavi “Gösterdiğiniz sabırdan dolayı ümmetin kalbi sizinle atıyor. Kuşatma, ambargo ve baskılara rağmen siz; kahramanlık timsali insanlarsınız. Adam gibi adamlarsınız. Kesinlikle ye’se kapılmayın. Üzülmeyin ve gevşemeyin. Ye’s, küfrün uzantısıdır. Hakkınıza sahip çıktıkça kesinlikle kaybetmeyecek ve mağlup olmayacaksınız. Daha önce haçlılara, ardından Tatarlara ve ondan sonra da sömürge ülkelerine galip gelen bir ümmete korsan çete devletinin galip gelmesi mümkün değildir. Bu ümmet değerlerine ve hakkına sahip çıktığı müddetçe Allah’ın izniyle Siyonist çete devletine de galip gelecektir.” dedi.

FADLALLAH “İSRAİL MALLARI HARAM”

İsrail mallarını almanın haram olduğunu belirten Lübnanlı Alim Fadlullah; “ Müslüman halkların üzerine düşen en büyük mesuliyet şu aşamada bu katliama sessiz kalmamak ve bu saldırıyı boykot etmektir.” diye açıkladı.. Seyyid Fadlullah Türkiye halkının bu konudaki rolüne de dikkat çekerek “Türk halkı bu meselede çok örnek bir tavır sergilemiştir” dedi.

İRANLI HAHAM: “İSRAİL ÜRÜNLERİ HARAM”

İranlı Yahudilerin dini lideri Haham Maşaallah Gülistaninejad, "Tevrat'ın öğretilerine aykırı hareket ettiği gerekçesiyle İsrail ile her türlü alışverişi" yasakladı.

Haham Gülistaninejad, "Siyonist İsrailliler, Hz. Yakub'un çocukları değil ve Hz. Musa'nın ümmetinden sayılmaz" diyerek, İsrail'in

Gazze Şeridi'nde yaptıklarının Yahudilik ahlakıyla çeliştiğini belirtti.

"İsrail'in on emirden biri olan 'Adam öldürmeyin' ilkesini hiçe sayarak Filistin halkına karşı katliam yaptığını" belirten Gülistaninejad, "Adam öldürme, katliam, zulüm ve insanlığın kötülüğü için kullanılacağından İsrail ile her türlü alışverişin ve bu ülkeye ait ürünleri kullanmanın haram sayılacağını" söyledi.

YAHUDİ HAHAMLAR: “İSRAİL DÜNYANIN BAŞINA BELA”

“İsrail dünyanın başına bela, yıkılmaya mahkûmdur” diyen Yahudi Hahamlar İsrail’in Filistin’deki katliamlarını sert bir dille kınadı. Hahamlar, “Biz Siyonist değiliz” dedi.

“Siyonizm Karşıtı Yahudiler” hareketinden hahamlar, Katar’ın başkenti Doha’da İslam dünyasının tanınmış düşünürlerinden Yusuf el-Karadavi ile biraraya geldi. İsrail’in yok olması gerektiğini söyleyen Yahudi hahamlar, İsrail’in Filistin’de işlediği katliamları sert bir dille kınadı.

Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Dr. Yusuf el-Karadavi semavi din mensupları olarak Müslümanlarla Yahudiler arasında hiçbir problemin olmadığını Müslümanların düşmanlığının Yahudi milletine değil emperyalist mütecaviz Siyonist harekete yönelik olduğunu vurguladı.

Doha’daki evinde Siyonizm karşıtı İngiliz hahamları kabul eden el-Karadavi Siyonizm ve İsrail Devleti’nin kurulmasına muhalif olan Yahudi hahamların iştirak ettiği tüm görüşme, panel ve konferanslara katılmaya hazır olduğunu ifade etti.

El Karadavi’yi ziyaret eden haham heyetinde yer alan Aharon Kohen, İsrael Dovid Weis ve Dovid Sholomo Fidelman Tevrat hocaları olup “Notura Carty” yani “ siyonizm karşıtı yahudiler” cemaatini temsil ediyor. “Rabbani Yahudiler” olarak bilinen bu grup kendilerini siyonist yayılmacılığına karşı Eski Kudüs kentinin koruyucuları olarak kabul ediyor.

Ünlü Arap televizyonu el-Cezire’nin davetlisi olarak Katar’a gelen Yahudi hahamların ceketlerindeki rozetlerde, “Ben Yahudiyim, Siyonist Değil” yazılıydı.

 

 

19.01.2009 17:29:00 Bu haber 6723 defa okundu
Musevi ve Müslümanlardan ortak fetva
Siyonizm ve Siyonistlerin devleti İsrail, Müslümanların yanısıra Yahudilerin de başına bela
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri