Son Dakika
Cuma, 16 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Mülakat Haberleri
İslam dünyasının sembolü, Peygamber Efendimiz’in sembolü, sevgi ve güzelliğin sembolü… Evet, bunları biliyoruz ama gülü ne kadar tanıyoruz? Onun ilaçların en güzeli olduğunu biliyor muyuz? Peki ya 200 milyon yıllık bir geçmişini olduğunu!
 
21 Mayıs Dünya Süt Günü’nde ürkütücü açıklamalar. Ankara Damızlık Süt Sığırı Yetiştirici Birliği Başkanı Cengizhan Yorulmaz, raflardaki sütün yüzde 80’inde süt tozu kullanıldığını söyledi.

Cep telefonunu diğer elektronik aletlerden zararsız diyenlere, Prof. Dr. Selim Şeker'den yanıt geldi.
 
Alman asıllı Amerikalı araştırmacı-gazeteci F. William Engdahl'ın istenmeyen ırkları kısırlaştırma planınız ayrıntıları açıkladığı üprertici iddialarla şok olacaksınız!

Prof. Dr. Erkan Topuz: “Yaradana inanmak önemli. Allah öyle yaratmıştır ki, kanser tedavisinde en önemli şey inançtır.”
 
İlkbahar meyvelerin de habercisi. Artık meyveler birbiri ardından gelecek. Meyveleri doğru tüketirsek hayatımızda neler değişir, maddi ve manevi neler kazanırız? Yrd. Doç. Dr. Aysun Çetin anlatıyor.

Kimilerimiz burun akıntısı ve hapşırmaktan yakınıyor, kimilerimiz ise tıkanan nefesinden ve durmak bilmeyen öksürük krizlerinden... Alerji ile ilgili merak edilenler...
 
Demirkol'un mesleği cerrahlık olmasına rağmen, uzun yıllar beslenme üzerine yaptığı araştırmalar sonucu akıllı beslenmenin sırrını bulmuş. O bir “akıllı beslenme” uzmanı. İnsanları bıçak altına yatmaktan ve hasta olmaktan koruyacak formülü bilimsel olarak açıklıyor...

fizyolojik reflülerin sayısının ve süresinin fazla olması yemek borusunda hasara yol açabilir. Biz bu durumu “Gastroözafagiyel Reflü” hastalığı olarak tanımlıyoruz”
 
Antimikrobik, antioksidan, antikansorejen, antidiyabetik, antikolestremik, antispazmodik, antiromatizmal! Evet kekik işte bu kadar güçlü. Aynı zamanda Türkiye ekonomisi için de çok önemli bir yeri var. Yrd. Doç. Dr. Aysun Çetin anlatıyor.

Türkiye'de 300 binden fazla Çölyak hastası var. Hastalıkla ilgili hemen hiçkimsenin bilgisi yok. Güliten aleriji olan hastalıkla ilgili Prof. Dr. Ahmet Aydın ile yapılan mülakaat:
 
Dünya çapında başarılarıyla adını duyuran Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, koruyucu tıbbın önemini anlattı, Kevser Suresi’ndeki ''soyu kesik'' sözüne farklı bir izah getirdi.
Sayfa: 6/7 - 75 kayıttan 61 - 72 arası
1 2 3 4 5 [6] 7 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri