Son Dakika
Cuma, 16 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Mülakat Haberleri
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, bir domuz gribi salgını olduğunu ama bu hastalığın iddia edildiği gibi çok öldürücü bir hastalık olmadığını söylüyor ve çok iddialı konuşuyor; “Aşıya gerek yok!” Peki neden?
 
Türkiye’nin bir gıda güvenliği stratejisi ve ilgili kuruluşlar arasında bir eşgüdüm var mı? Bu alanda Türkiye’de bir yetki dağınıklığından söz etmek mümkün mü? Tarım Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları, Le Monde Diplomatique Türkiye'nin sorularını cevapladı.

Bitkilerin, hayvanların, insanların, arzın zedelenmedik yanı kalmadı. Aradığımız ne, doğru yerde aradığımızdan emin miyiz? Sınır tanımayan teknoloji, Rabbini tanımayan insan üretiyor! Prof. Dr. Teoman Duralı anlatıyor.
 
"Bağışıklık sistemini güçlendirmek çok da zor bir şey değildir. Buğday müthiş bir kanser ilacıdır. Buğday şırası kanseri önler ve bu önemli bir bitkisel tedavi aracıdır."

Hasad Gıda Dergisi'nden Beytullah Kutlu'ya konuşan Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer, “Türkiye Gıda güvenliği konusunda şaibeli bir ülke” dedi.
 
Sivil Toplumun kökenini, diğer ülkelerdeki tezahürünü ve kendi toplumsal örgütlenmesini iyi tanıyan Prof. Dr. Atilla Yayla ile Sivil Toplum kavramı ve Türkiye’de ki STK üzerine konuştuk.

"Türkiye’de maalesef her üç kişiden biri şeker hastasıdır. Bunun başlıca sebebini beyaz ekmeğin tüketiminin fazla oluşuna bağlayabiliriz. Obezite arttıkça şeker hastalığı da artar."
 
Toplum sağlığını korumak için “Baz istasyonlarına sınırlama geliyor!” Sağlık Bakanlığı, Çevre Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve Telekominikasyon Kurumu ile ortak yapılan çalışma ile bir genelge hazırlandı. Prof. Dr. Murat Tuncer anlatıyor.

Sigarayı bırakmanın faydası kaç yıl sonra görülecek? Ailevi kanser kriterimiz ne? Gelecekte yeni kanser türleri ortaya çıkacak mı? Nadir hastalıklar için neler yapılıyor?
 
"İletişim teknolojisi gelişiyor, diyor ki mesela bir cep telefonu operatörü reklamında: "geyiğe doyacaksın"… Yüz yüze iletişimin, karşılıklı yüz yüze bakmanın yerini ne tutabilir? Yani telefonda yaptığınız şey ancak "geyik" olabilir."

Büyük nimet diye pazarlanan 3G'nin içinden bakın ne çıktı? Baz istasyonları sayısını 9 kat artırması beklenen 3G ölüm mü kusacak? İşte 3G gerçeği:
 
Dünya Sağlık Örgütü Ulusal Tütün Kontrol Programı Sorumlusu Dr. Toker Ergüder, "Türkiye'de her iki erkekten birisi sigara içiyor, sigara içen her iki erkekten birisi de yani yüzde 50'si sigara içtiği için ölecek. Umarım karaborsa olmaz" dedi.
Sayfa: 5/7 - 75 kayıttan 49 - 60 arası
1 2 3 4 [5] 6 7 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri