Son Dakika
Perşembe, 25 Şubat 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Muharrem Balcı, Yeşilay'a Genel Başkan oldu
Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi kurucularından ve Onur Kurulu Başkanı Av Muharrem Balcı Türkiye Yeşilay Cemiyeti'nin Genel Başkanı seçildi.

Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi'nin kurucularından olan ve İstanbul' Barosu'nun önceki dönemde Başkan adayı da olan seçkin avukatlardan Muharrem Balcı Türkiye Yeşilay Cemiyeti'nin Genel Başkanı seçildi.

İşte Av Muharrem Balcı'nın ilk mesajı:

Çok Değerli ve Duyarlı dostlarım,

Uzun yıllar genç hukukçu arkadaşlarımla yaptığımız hukukun yaygınlaştırılması çalışmalarımız, ülke insanımızın geleceğine kast eden ve yaşam haklarını ellerinden alan her türlü kötü alışkanlıkların ve bağımlılıkların da ortadan kaldırılmasına yönelmiş bulunmaktadır. Birlikte gayret ve güvenimizle oluşturulan zincirin halkaları bu defa Yeşilay özelinde bizleri bir yeni göreve hazırlamaktadır.

Özellikle geleceğimiz olan gençlerimizin beden ve ruh sağlığını tahrip eden sigara, içki, kumar, fuhuş, internet ve ekran bağımlılıklarının tek tek bireyler olarak engellenmesi mümkün olmamaktadır. Bu nedenle 90 yıl önce hamiyetli insanlar tarafından kurulmuş ve kamuya yaralı statüsü tescilli Yeşilay’ımıza Genel Başkan olarak takdim ve tensip edildim. Yönetim ve Denetim Kurullarına seçilmiş değerli uzman arkadaşlarımla Yeşilay’ın bu güne kadar yaptığı faaliyetleri “Yeşilay Daha Fazlasını Yapabilir” düsturu ile daha da ileri götürmek azim ve karalığındayız.

Kurullarımızda her biri alanlarında deneyimli ve yüksek özverili değerli uzman Yeşilay Dostları’mız bulunmaktadır. Geçmiş dönemlerde görev almış Yeşilay Dostlarının da katkılarıyla yeni dönemde Yeşilay’ımızı umut olmaya devam ettireceğimize inanıyoruz. Özellikle Sayın Başbakanımız başta olmak üzere bizlere destek veren ve verecek olan tüm Yeşilay dostlarına gönüllü görevli arkadaşlarım adına şimdiden şükranlarımı sunuyorum.

Yeşilay’ımızın tüm çalışmalarından sizleri haberdar ederek, katkılarınızı talep edecek, her kurumun kapısını çalacağız. Tüm insanımızın evine misafir olacak, birlikte üretecek, Aile İçi Sağlıklı İletişimi sağlayacak ve geleceğimizi teminat altına almaya çalışacağız.

Sürekli gündem maddemiz, ‘Aile İçi Sağlıklı İletişim’ ile ‘kamu ve özel kurumların Yeşilay’ımızın misyonuna uyarlı çalışmalara katkıları’ olacaktır. Bu kapsamda “Yeşilay olarak sağlıklı yaşama kültürünü aşılayan, bilimsel veriler ve yeni yöntemlerle çalışan kurum olmaya çalışacağız. Tüm ulusal ve uluslar arası Sağlık Örgütleri ile irtibatlı ve eş zamanlı çalışmalarımızda dostlarımızı yanımızda görmek dileğimizdir.

Değerli Dostlarım,
Uluslar arası şer odaklarının arzuladığı ahlâkî çöküntünün giderilmesine yönelik çalışmalarımızda her tür katkıyı yanımızda hissedeceğimiz inancını hiçbir zaman yitirmeyeceğimize inanıyorum. Yeşilay camiasındaki tüm gönüllülerin bu yöndeki enerjileri ve heyecanları, dostlarımızın ilgileri ve katkıları çalışma esaslarımızın en önemli destekleri olacaktır.

Yeşilay’ımızın yeni döneminde tüm gönüllülerimize, görevlilerimize, siz değerli Yeşilay Dostları’na derin sevgi ve saygılarımı sunarım.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti

 

15.10.2010 23:09:00 Bu haber 8736 defa okundu
Muharrem Balcı, Yeşilay'a Genel Başkan oldu
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri