Son Dakika
Cuma, 21 Şubat 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
McDonald's'ın hamburgerinde fare ve solucan
Dünyaca ünlü fast-food zinciri McDonald's'da hamburgerin içinden fare kuyruğu çıktı.

Yetkililer, Şili'nin başkenti Santiago'nun 700 km güneyinde yer alan Temuco kentindeki restorandan alınan hamburgerin içinden fare kuyruğunun çıktığını bildirdi.

McDonalds'tan aldığı hamburgerin içinde "garip birşey" farkeden ve bunun fare kuyruğu olduğunu anlayan müşteri olayı hemen sağlık yetkililerine iletti.

Bölgenin üst düzey sağlık yetkilisi Waldo Armstrong gazetecilere yaptığı açıklamada, incelemelerden sonra peynir ve hamburger ekmeğinin içinde pişmiş fare kuyruğu parçalarına rastlandığını doğruladı.

Fare kuyruğunun hamburgerin içine yanlışlıkla düştüğü iddia ettiler.

Restoran, restoran müdürüne verilecek para cezasının miktarı belirleyene kadar kapalı kalacağı öğrenildi.

TÜRKİYE'DE İSE SOLUCAN ÇIKTI

Geçen hafta Şili'deki bir restoranında sunulan hamburgerinden fare kuyruğu çıkmasıyla gündeme gelen ünlü fast-food zinciri şimdi de Rusya'da yaşanan bir olayla haber konusu oldu. Kommersant FM’in haberine göre, Moskova’daki Global City alışveriş merkezinde bulunan Mc Donalds’tan alışveriş yapan bir müşteri, hamburgerin içerisinde solucanla karşılaştı.

Bayan müşterinin aldığı ve paket yaptırdığı Mc Chicken tavuklu burgerde solucan görülürken, burgerin yarısını bitirildikten sonra paket ve burgerin içerisinde solucanı gördü. Olay üzerine solucanlı burgeri iade eden müşteri parasını geri aldı.

 

22.07.2012 18:22:00 Bu haber 7735 defa okundu
McDonald's'ın hamburgerinde fare ve solucan
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri