Son Dakika
Salı, 14 Temmuz 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Kötülük kanserdir Doç Dr Kemal Yeşilçimen
Dünya Sağlık Teşkilatına göre sağlık, tam bir iyilik hali (bedensel, ruhsal, sosyal, zihinsel) Hastalık ise her çeşit kötülük hali diyebiliriz.

 İyilik ve kötülük derken hemen hatırlatalım : Allah iyiliği emreder, kötülüğü yasaklar.

Kötülüğü önlemekte bir nevi iyiliktir ve esas olan hastalık ve kötülüğü olmadan önlemektir. İnancımızın özü ve amacı budur.

Her çeşit hastalık ve kötülüğü olsun diye beklemek, görmezden gelmek, önlem almamak günahtır, yasaktır. Bir çukur gördüğünde gereğini yapmayan kötü sonuçlardan sorumludur.

Mümin olan eliyle, diliyle, kalbiyle ve aklıyla kötülüğe karşı çıkmalıdır. Kötülüğe karşı çıkmayan, Allah katında bunun hesabını verecektir.

Bizim inanç ve kültürümüzün esası budur. Sağlıklı toplumun yolu budur. Başka nasıl sağlıklı bir toplum olabiliriz ki?

Sağlık ve iyilik hayattır (LİVE), hayatın tersi ise (EVİL) ölüm ve kötülüktür.

Kötülük; insanı, toplumu, değerlerini ve gelişimini bozan, hasta eden, yok eden eylemin adıdır. Nihai hedefi bedensel, ruhsal, sosyal, zihinsel her çeşit hastalık ve ölümdür.

İnanç ve kültürümüz iyiliği emreder, kötülüğü yasaklar ve kötülerle mücadeleyi şart koşar. Bu yüzden halkımız, nasılsınız diye sorulursa ‘iyilik sağlık’ diye cevap verir, çünkü iyilik ve sağlık yoksa, hastalık ve kötülük vardır.

Peki yüce Allah neden kötülüğü önlemeyi emrediyor? İslamın hedefi olan sağlıklı bir toplum için, her çeşit kötülük ve risklerin önlenmesi gerekir ki hastalıklar olmasın. Çünkü hastalık ve kötülük oluştuktan sonra tedavi ve telafi, pahalı, zor ve çoğu zaman imkansızdır.

Ölen bir insanı geri getirmek mümkün mü? Tecavüzün yol açtığı yıkımı tamir kolay mı? Hapiste çürüyen hayatlar ne olacak?

Sürekli kötülük yapma halini, modern tıp hastalık olarak görmese de kötülük en tehlikeli, en yaygın hastalıktır. İnsanlık tarihi kötülerle iyilerin savaşının tarihidir. Her çeşit hastalık ve kötülük şeytanın, iyilik ve sağlık ise Allahın emridir.

Kültürel, sosyal, ahlaki, vicdani, dini, milli değerleri yok etmek isteyenlerle bu değerlere sahip çıkanların amansız savaşı devam ediyor. Kötülük lobisi, genetik kaderi bozmaya, tekamülü engellemeye, hasta etmeye çalışıyor.

Toplum vicdanını sarsan vahşet ve kötülüklerde, hemen herkes ölüm cezasını dile getiriyor. 7 milyarı aşan kalabalık bir dünyada, tedavisi imkansız olan psikopatları beslemek yerine asmak, gideni geri getirmese de toplum için bela olan potansiyel tehlikeyi azaltabilir.

Ama önce, bunların toplumdan izolasyonunu yasaklayan ve bizi bunlarla birlikte yaşamaya yani ölme riskine mahkum eden modern tıbbı sorgulamak gerekiyor.

Ayrıca alkolden teröre önleyici ve koruyucu her yasaya karşı çıkan kötülük lobisini hangi maskeyi takarsa taksın tanımak gerekiyor.

26.02.2015 Bu yazi 2115 defa okundu
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
 • Bir kıyamet silahı: GDO
  Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı ve aynı zamanda Yeni Söz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Özer ile son yılların en tartışmalı konularından biri olan GDO’yu konuştuk. Kemal Özer ile sohbet tadında gerçekleştirdiğimiz Röportajımızda GDO’nun insanlığa ne tür zararlar verdiğini, aşıların neslimiz açısından nasıl büyük tehlikeler saçtığını, modern hayatın getirdiği hastalıklara, Modern Tıp olarak bilinen Rockefeller Tıbbı’nın neler getirdiğine, tohum konusunun önemine, Dünya nüfusunu azaltma planı uygulayan “Şeytani Akıl”ın ne tür tuzaklar kurduğunu ve Türkiye’de Gıda ve Tarım alanının ne durumda olduğunu ele aldık.
 • Etyen Mahçupyan: Modern tıp çok kibirli
  Gazeteci Etyen Mahçupyan tıp dünyasını pek çok hekimden daha iyi tanıyan isimlerden biri. Alternatif yaklaşımları yakından takip eden ve modern tıp yöntemlerini “beyaz mafya”, “Ortodoks tıp”, “modern dünyanın şamanları” gibi iddialı kavramlarla eleştiren Mahçupyan ile dosya konumuz kapsamında SD’nin yeni sayısı için konuştuk.
 • GDO zararsız diyen yalan söylüyor!
  Yeni yönetmelik ile artık yüzde 0,9'a kadar GDO içeren besinler serbest bırakılıyor. Bu besinlere kanunlarca yasaklanmasına rağmen, bebek mamaları da dahil...
 • Gıda politikaları milli güvenlik meselesidir
  “Tohum, su, toprak, aşı, ilaç dünyanın en etkin, en ölümcül, en siyasi ve en tehlikeli sessiz silahlarıdır” bu sözler, gıda ve tarım teması üzerinde Türkiye’nin en çok konuşulan isimlerden biri Gıda Hareketi Lideri Kemal Özer’e ait.
 • Şehirler arası su savaşı çıkacak!
  Prof. Mikdat Kadıoğlu, gelecekte yaşanaca meteorolojik felaketleri anlattı
 • Endüstriyel sütteki gizli tehlike!
  Onkolog Dr. Yavuz Dizdar'dan süt ve süt ürünlerin, kanser ve GDO hakkında çarpıcı tespitler...
Diğer mülakatlar:
1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri