Son Dakika
Pazartesi, 12 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4
Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Isparta S. D. Üniversitesi'nde yapılan bir deneyle kablosuz haberleşme cihazlar
Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü'nde yapılan bir araştırma, kekiğin sinek kovucu ve öldürücü özelliği
Amerikan uzay ajansı NASA, bilim insanları Amerika’nın California eyaletindeki Mono gölünde arsenikle hayatta kalabilen
İktibaslar > Keşif Haberleri
Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Isparta S. D. Üniversitesi'nde yapılan bir deneyle kablosuz haberleşme cihazlarının kansere neden olduğu ispatlandı.
 
Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü'nde yapılan bir araştırma, kekiğin sinek kovucu ve öldürücü özelliği bulunduğunu ortaya çıkardı.

Bedenin yaralanan kısmında kan, 80’den fazla kimyasal reaksiyonun rol aldığı akıl almaz bir süreçle pıhtılaşıyor. Mikroplarla savaşan akyuvarlar yaralı bölgeye geliyor, özel proteinler doku yapım çalışmalarına girişiyor.
 
Amerikan uzay ajansı NASA, bilim insanları Amerika’nın California eyaletindeki Mono gölünde arsenikle hayatta kalabilen bir bakteri keşfettiğini duyurdu.

Telegraph Gazetesi'nin yayınladığı habere göre, Bilim adamları hızlı büyüyen ağaçlar ve çimenlerdeki şekeri, plastik üretmek için, polimer olarak bilinen bir moleküle dönüştürdüler.
 
Yaz ve kış aylarında sofraları süsleyen meyve ve sebzelerin şekillerinin faydalı oldukları organlara benzediği bildirildi. Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Tayar, doğadaki tüm meyve ve sebzelerin sağlık açısından çok önemli vitamin ve mineraller içerdiğini söyledi.

İranlı bir araştırmacı ilk kez domates ürününü solduran bir virüsü tespit etmeyi başardı.Bu keşfin, biyoloji ve bitkibilimleri -Botanik- sahalarında bir çığır açması bekleniyor.
 
Kısır olan erkekleri baba yapacak yeni bir tedavi yöntemi bulundu.Baba olmak isteyen ancak spermlerindeki DNA yapısının bozukluğu nedeniyle çocuk sahibi olamayan erkeklere müjde!

Kanser tedavisinde yeni umut keneler. Kenelerin salyasındaki bir protein, kanserli hücreleri küçültüyor, hatta yok ediyor.
 
Günümüz toplumunda zenginlik olarak kabul edilen şey çılgınca bir tüketim durumudur. Aslında lüks içinde gerçek fakirliği yaşıyoruz çünkü kendimizden uzağız ve biz hayata değil hayat bize hükmediyor. Bir insanın değerini, onun cinselliği, zamanı ve parayı nasıl ele aldığını inceleyerek anlayabiliriz.

Bilim adamları, inananlarla inanmayanların beyinleri arasında bariz farklar olduğunu ortaya çıkardı. Araştırmaya göre inananlar, daha az hata yapıp daha az strese kapılıyor.
 
İngiliz psikologların yaptığı araştırma, söz konusu geni taşıyan insanların, etraflarındaki olumsuz olaylara daha az ilgi gösterdiklerini, bunun yerine hayatın mutluluk veren yanlarına odaklandıklarını gösterdi.
Sayfa: 1/2 - 14 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri