Son Dakika
Cumartesi, 23 Mart 2019 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Kamuya açık alanlar artık alkole kapalı
Geçtiğimiz günlerde bazı ülkelerle birlikte yürürlüğe giren yeni sigara yasağı tartışmaları halen devam ededursun daha çok tartışılacak yasaklar Avrupa’da sessiz sedasız kabul görüyor.

Avusturya Steirmark eyaletinde Graz başta olmak üzere çeşitli şehirlerinde park ve meydanlar gibi halkın ortak kullanım alanlarında alkol yasağı başladı. Graz ile başlayan yasak çeşitli şehirlerde de ilgi görmeye başladı.

Son zamanlarda tramvaylarda cep telefonu yasaklaması, sessiz bölgeler oluşturulması yönünde çalışmalarıyla dikkat çeken Graz Belediyesi bu kez açık alanlarda alkol yasağı ile gündeme geliyor. Partilerin büyük çoğunluğunun desteğini alan yasak bir yıl süre ile denenecek ve başarılı olunduğu takdirde yasak sürekli yürürlükte kalacak.

Yasak yalnızca açık alanları kapsıyor yani bir anlamda ‘ulu orta içilmesi’ yasaklanıyor. Bunun sebebi olarak çevre ve gürültü kirliği ve gelip geçenleri rahatsız edilmesi olarak dile getiriliyor. Yasağa uymayanları ise 2000 Euro’ya varan cezalar bekliyor.

Alkol Yasağı, Üniversite çevresi ile başladı ve genişlemeye devam ediyor. Resimde Başkan Siegfried Nagl ve politikacı Werner Miedl (solda) Kent Meydanı’nda yasağın açıklanmasının ardından basına birlikte görüntü veriyorlar. (teknikgündem)

Yasak sigara tüketimini artırdı mı?

17 milyon lüks daire nasıl yakılır?

17.08.2009 16:43:00 Bu haber 8139 defa okundu
Kamuya açık alanlar artık alkole kapalı
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri