Son Dakika
Salı, 13 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Kamuoyuna zorunlu açıklama ve bilgilendirme
Bazı su firmalarının ‘Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin itibarından yararlanarak istismar yaptıkları tespit edilmiştir. Bu nedenle bu açıklamanın yapılması zorunlu hale gelmiştir.

‘Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’ hiçbir siyasi, ticari ve cemaatsel yapı ile organik yahut inorganik bağı olmadığı için, özgün ve özgür çalışmalar yapabilen bu nedenle de itibarı en yüksek toplumsal hareketlerinden biridir.

Yanlışlarında dimdik karşılarında, doğrularında ise onları yüreklendiren faaliyetler yürüten Gıda Hareketi, Türkiye devlet ve bürokrasisinin pek dikkatini çekmeyi başaramamış gibi gözükse de, gerçeğin aksi yönde olduğunu hem onlar, hem de biz çok iyi biliyoruz.

Öte yandan başta ABD ve Kanada olmak üzere bazı ülkeler, Gıda Hareketi’nin faaliyetleri ve yapısı hakkında bilgi almak maksadıyla güya yüksek lisans ve doktora çalışmalarına konu etmekte, bu nedenle görüşme talepleri ve ziyaretler yaparak derneğimizi mercek altına aldığının da farkındayız.

Bugün Ankara ve Konya illerinde dağıtılan ve birer suretleri gönüldaşlarımızca tarafımıza ulaştırılan broşürlerde, “Tekir su” ve “Taşkesti su” markalarının bazı bayilerinin bilgimiz ve iznimiz dışında Gıda Hareketi ve Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer’in sularını tavsiye ettiği ve en iyi su markaları seçtiği şeklinde ibarelere yer verdikleri görülmüştür.

Bu hukuksuz reklâm çalışması hakkında ilgili firmalara -bu markalar hakkındaki hukukî haklarımıza saklı olmak üzere- ihtarnameler gönderilerek derhal son vermeleri ve tarafımızın yazılı olarak bilgilendirilmesi istenmiştir.

Şu gayet iyi bilinmelidir ki: Gıda Hareketi bu tür suiistimallere asla izin vermez ve vermeyecektir de. Bu gelişmeyi üyelerimiz, gönüldaşlarımız, takipçilerimiz ve kamuoyunun bilgisine sunarken ne bu firmalarla, nede bundan sonra zuhur edebilecek benzer firmalarla uzaktan yakından hiçbir bağımızın olmadığını ilan ediyor, hiçbir zaman suiistimale izin vermeyeceğimizin bilinmesini arzu ediyoruz.

Bilgilerinize!
 

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 3 yorum)
 • mehmet
  yolunuz açık olsun
  gıda hareketi nereden besleniyor,finans kaynakları nedir,bu duyarlı ahareket kimin fikri,bu yapıyı kim düşündü ve aynı fikre ve duyarlıga sahip çalışma arkadaşını nereden buldu,nasıl ayakta kalıyor.her ağaç büyüdükçe daha fazla sallanır,kökü sağlamsa,en fazla eğilir yıkılmaz. benim gibi memleketimizde çok az vatandaş size ulaşabiliyor,ülkemiz boş tv programları ve gündemin kölesi oldu. çok çok çok daha fazla insana ulaşmanızı diliyorum. başta yazdığım gibi bu hareketin gücünün oluşumunun kaynağını bilmiyorum,büyük başarı. en azından benim çocuklarıma aileme kadar faydanız dokundu,ahırette allah bu sevabın karşılığını kat ve kat misliyle verir sizlere inşallah; en büyük kaynak ve desteğiniz vicdanınız ve allahın mükafatlarıdır... YOLUNUZ AÇIK OLSUN...
  13.10.2014 03:07:25

 • Serdar Memişoğlu
  Dava Bilinci
  Dava bilinci bu demektir. Helal olsun. Allah-u Teala ayağınızı kaydırmasın. Sayılarınız çoğalsın.
  14.09.2014 13:18:56

 • kazım çelik
  helal
  adamın hammaddesisiniz. helal olsun. çizginizi bozmayın arkanızdayız.
  12.09.2014 23:25:59
12.09.2014 22:20:00 Bu haber 9665 defa okundu
Kamuoyuna zorunlu açıklama ve bilgilendirme
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri