Son Dakika
Çarşamba, 3 Haziran 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Geçtiğimiz Ocak ayında açıkladığımız su raporumuz ile ilgili bir dernek ve 2 su firması suç duyurusunda bulunmuştu. Savc
Sağlık Bakanlığı'nın kaliteli olmayan damacana su firmalarını açıkladı. Bu konuyu Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer’le ko
Bugün Sabah gazetesinin İnternet sitesinde ‘bir benzeri dünyada yok’ başlıklı bir yazı yayınlandı. Cevap vermeye değer b
Basın Açıklamaları > İçecekler Haberleri
Yaz geldi. Özellikle damaca suyu tüketenler çok dikkatli olmalıdır. Bu suların güneşte taşınması ve saklanması sağlık açısından ciddi bir tehdittir. Aynı durum sokaklarda satılan pet sular içinde geçerlidir. Su içerken petrol, plastik ve zehir içmiş olmamaya özen gösteriniz.
 
Alkolsüz bira olur mu, Mevzuat içeceklere alkol eklenmesine izin veriyor mu, Yeşilay'a girişimine bakanlık neden sessiz, Danıştaş alkolik bir toplum mu arzuluyor? İşte merak edilenler soruların cevapları.

Çayda domuz kanı iddiasını değerlendiren Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer; “Çaya domuz kanı eklendi haberleri, Türkiye’nin gıda fotoğrafının sadece küçük bir kesitidir” dedi.
 
Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi'nin Kahta'nın içme suyu ile ilgili açıklaması Ankarayı karıştırdı. Milletvekilleri ve Sağlık Bakanlığı'nı harekete geçiren açıklamanın yankıları sürüyor.

Adıyaman Kâhta’nın içme suyu analizlerinin sonuçlarını açıklayan Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Genel Başkanı Kemal Özer ve Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Adıyaman Temsilcisi Mehmet Öztürk; “Kâhta’nın içme sularında ani ölümlere neden olabilecek kadmiyum ve bromat tespit edilmiştir. Bu analiz sonuçları, insanların yaşamının ciddi boyutta tehdit altında olduğunu göstermektedir” dediler.
 
Soğuk çay içmem diyenler aman dikkat. Sıcak çayın göre gırtlak kanserine yakalanma riski 5 kat artırdığı tespit edildi.

Sigara yasağıyla önemli bir adım atan Türkiye, alkolle ilgili özellikle gençleri tehdit eden yeni bir sorunla karşı karşıya. 3 yıl hapis gerektirdiği halde İnternet'ten alkol satışı devam ediyor.
Sayfa: 2/2 - 19 kayıttan 13 - 19 arası
1 [2] 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri