Son Dakika
Cuma, 22 Haziran 2018 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Kazakistan'da yönetim gıda ürünlerine helal sertifikası verilmesini tekeline aldı. Sertifikanın helal olan ismini de adi
Fransa saldırısını bahane eden Avrupa Birliği ülkeleri, terörle mücadele bahanesiyle Müslümanları fişlemeye başladı. Bu
Yetkililerin sık sık “Bu Ramazan’da gıda maddelerinde fiyat artışı yok” sözlerine rağmen, gıda ürünlerine büyük oranlard
İktibaslar > Helâl-Haram Haberleri
Haramın hamuduyla götürüldüğü bir çağda, şu köylünün yaptığı olacak şey değil.
 
Kazakistan'da yönetim gıda ürünlerine helal sertifikası verilmesini tekeline aldı. Sertifikanın helal olan ismini de adil olarak değiştirdi.

Fransa saldırısını bahane eden Avrupa Birliği ülkeleri, terörle mücadele bahanesiyle Müslümanları fişlemeye başladı. Bu karara göre uçaklarda helal gııda talep edenleri dahi fişleyecek.
 
Yetkililerin sık sık “Bu Ramazan’da gıda maddelerinde fiyat artışı yok” sözlerine rağmen, gıda ürünlerine büyük oranlarda zam yapıldı. Bir ay içinde 20 temel gıda ürününün fiyatı yüzde 21’i aşan ölçüde arttı.

'2 trilyonluk pazardan pay almak' yola çıkan helal sertifikacılar işin suyunu çıkardı. İçinde sayısız zararlı kimyasalın yanısıra domuza ait ürünler ile insan cenin parçacıkları dahi kullandığı bilinen sektöre helal(!) sertifika verilmeye başlanıyor
 
Polonya Parlamentosu’nun helal kesimi yasaklaması ülke hayvancılığında büyük krize neden oldu. Yasak, canlı hayvan fiyatını düşürdü. Helal kesim için yatırım yapan işletmeler atıl kalırken, ihracat özleşmelerini yerine getiremeyenler büyük cezalar ödüyor. - See more at: http://www.retailnews.com.tr/polonya-da-helal-kesim-krizi.html#sthash.sw6Fg2mr.dpuf

Habervaktim yazarı Bilal şahan, gıdalar hakkında kısa bir gezintiye çıkmış. İşte o makale
 
Sabah Gazetesi yazarı Emre Aköz'ün "Helal gıda: Domuzdan kaçınmak yeterli mi?" başlıklı yazısında yaşadığı bir anının yanısıra, helal gıda meselesinin küçük bi boyutunu ele almış. Keşke sorun bu kadarla da bitse. Ne yazık ki konu binlerce sayfaya sığmayacak kadar derin ve karmaşık. İşte Aköz'ün yazısı:

Vicdan sahibi aşçılar yeni bir skandal perdesini araladı: 'Domuz etini sosa batırıp, kırmızı et diye servis ediyoruz.'
 
Doç. Dr. İlker Alat, hastaya verilecek ilaçların, helal-haram konusunda bilgilendirilmesi ve ilaçların prospektüsünde üretim bilgilerinin yer alması gerektiğini söyledi.

Yabancı üreticilerin özellikle jelatin gibi domuz kullanılan katkı maddelerinde Ortadoğu pazarına girmekte zorlandıklarını söyleyen UBM İstanbul Genel Müdürü Kerim Alain Bertnard; "Bu markalar her ne kadar ürünlerine 'domuz yoktur' ibaresi koysalar da inandırıcı olamıyorlar. Ürünün Türkiye'den gitmesi kapıları açıyor" dedi." Peki Türkiye bu şaibeli ürünleri aklar mı?
 
Gün geçmiyor ki Gıda Hareketi'nin helal sertifika sisteminin sıkıntılı bir sistem olduğu yönündeki görüşlerini doğrulayan haberler ortaya çıkmasın. Büyüyen ekonomik pazardan pay almaya endekslenen 'helal sertifika' sistemi tüm dünyada çıkış amacından sapmış ve ihtiraslara kurban olmuştur. Pazardan pay almaya endekslenen ve diğer ürünlerden pek de farkı olmayan bu sistemin sorunları son gelişme ile açık seçik ortaya çıkmıştır. İşte ayrıntılar:
Sayfa: 1/4 - 48 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 3 4 
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri