Son Dakika
Salı, 11 Ağustos 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Helal Akreditasyon Kurumu kuruldu. Tüm üretici ve pazarlama kurumları Danışman Kurulu'n
Kazakistan'da yönetim gıda ürünlerine helal sertifikası verilmesini tekeline aldı. Sertifikanın helal olan ismini de adi
Fransa saldırısını bahane eden Avrupa Birliği ülkeleri, terörle mücadele bahanesiyle Müslümanları fişlemeye başladı. Bu
İktibaslar > Helâl-Haram Haberleri
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, helal meselesinin sadece bir beslenme konusu değil aynı zamanda bir ahlak konusu olduğuna dikkat çekti.
 
Hollanda'dna Müslümanlar ve Yahudileri kızdıracak karar. Hollanda parlamentosunda bugün benimsenmesi beklenen yeni yasa, kesilecek tüm hayvanların önce uyuşturulmasını şart koşuyor.

Bizim Market Dergisi ve Çözüm Araştırma tarafından yapılan, tüketicinin bilinicini görmek ve perakende sektörünün aktörlerine bu görüşleri sunmak üzere 4 aydır yürüttüğü araştırmalara bu ay da bir yenisini ekledi.
 
Newsweek Dergisi'nin deneyimli muhabiri Adem Demir ilginç bir haber yaptı. Derginin son sayısında yayınlanan habere göre Yahudi kasaplar hayvanları Yahudi Şeriatine göre kesiyor. Yahudiler kestiklerin etlerden yemedikleri bölümleri ise Müslümanlara satıyorlar. İşte eli 'kanlı' hahamlar...

Yemeklerdeki domuz etini tespit edilebilir mi? Bu mümkün mü? Kazakistan'da bilim adamları, yiyeceklerde domuz eti olup olmadığını anında test edecek bir alet geliştirdiği duyurdu ama bir bu tespit gözardı edilen bir nokta vardı...
 
Bugün Hürriyet Gazetesi yazarlarından Vahap Munyar köşesine öyle bir konu taşıdı ki bu durum Türkiye'de bürokrasinin 'helâl'e yaklaşımını gözler önüne seriyor. İşte bürokrasinin helâl takıntısı:

Japonların, yemeklerin İslami usullere uygun olup olmadığını anlamaya yarayan icatları helal dedektörü Brunei'de hayranlıkla karşılandı.
 
Çoğu kez 'neden olmuyor', 'neden böyle', 'neden başaramıyoruz' sorularını hemen hepimiz sormuşuzdur. Ramazan Kayan hocanın Özgün Duruş Gazetesi'nden yayınlanan 'Helal Yaşam' makalesi bu sorulara cevap niteliğinde.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, globalleşen dünya ile birlikte insanların, tükettikleri maddenin güvenilirliğine daha titiz davranmaya başladıklarını söyledi. Ergun, yerli 'helal gıda standardı' istedi
 
Herkes gözünü helal sertifikaya dikmiş durumda. Bu çalışmayı başlatanlardan biri de İstanbul Ticaret Odası. İTO Başkanı helal sertifika çalışmalarındaki amacı; "ihracatçının önündeki engeli aşmak" olarak açıklıyor. Yani helal endişesi yerine ihracatı artırmak... Helal ürün talep eden kimseler olarak bu duruma sevinmeli miyiz yoksa üzülmeli mi?

Dünyada gıda israfı çok büyük boyutlara vardı. Guardian gazetesi, israf engellenirse dünyada hiçbir milletin aç kalmayacağını yazdı. İsrafın nedeni, aşırı gıda tüketimi ve lüks yaşam.
 
Hollanda'da İslami kurallara göre hazırlanan et ve öteki gıdaların tüketiminin giderek yaygınlaştığı, Müslüman olmayan Hollandalıların bile bu gıdaları daha çok benimsemeye başladığı bildirildi.
Sayfa: 3/5 - 49 kayıttan 25 - 36 arası
1 2 [3] 4 5 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri