Son Dakika
Pazartesi, 12 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Gıda Hareketi, 30 Eylül 3 Ekim tarihleri arasınca CNR Fuar alanında gerçekleştirilecek 'Helal Gıda' fuarında.
Basın Açıklamaları > Helâl-Haram Haberleri
Yaklaşan kurban yeni bir tartışmayı gündeme getirdi. Eti, sütü ve yumurtası yenilen hayvanların insanlar gibi helal ve temiz gıdalarla beslenmesini isteyen İslam, GDO'yu helal ve temiz kabul ediyor mu? GDO'lu yemlerle beslenenlerden kurban olur mu?
 
Helal sertifikacıların 'helal gıda pazarının büyüklüğü 2 trilyon dolar' şeklindeki söylemi AB'yinin de gözlerini kamaştırdı. Bunun üzerine Avrupa Standardizasyon Komitesi (CEN)'nin de Helal Gıda Standardı çıkarma hazırlığı yaptığı öğrenildi.

Domuz jambonundan sonra 'bira'ya ve 'likörlü çikolata'ya da helal sertifikası verdiler. Peki, timeturk.com yazarı ve Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer, helal sertifika paradoksunu nasıl değerlendirdi
 
Gıda Hareketi, 30 Eylül 3 Ekim tarihleri arasınca CNR Fuar alanında gerçekleştirilecek 'Helal Gıda' fuarında.

Yahudiler, şeriat esaslarını her türlü platformda geçerli kılmak için çaba sarfediyorlar.
 
Ramazan Bayramı için geri sayım başladı. Herkes bayramlık şeker, lokum ve çikolatalarını temin ediyor. Peki bayramlarda çikolata ve şeker ikram etmek doğru mu? Bu ürünler sağlıklı mı? Hangi şeker ve çikolataları almalı hangilerini almamalıyız?

İstanbul’da ikincisi gerçekleştirilen "Uluslararası Helâl Gıda Konferansı"da Genel Başkan Yardımcımız Orhan Demir’in "Tüketici talebi açısından helâl sertifika 'hâk'mıdır" konulu bir tebliğinden sonra basın tarafından yöneltilen sorular ve cevapları
 
İstanbul "Uluslararası Helal Gıda Konferansı"nın ikincisi bugün sona erdi. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Genel Başkan Yardımcısı Orhan Demir'de "Tüketici talebi açısından helal sertifika 'hâk'mıdır" konulu bir tebliğ sundu.
Sayfa: 1/1 - 8 kayıttan 1 - 8 arası
[1] 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri