Son Dakika
Cuma, 3 Nisan 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Bilgisayar kullanımı sırasında kişilerin göz kırpma reflekslerinin azaldığı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır, bu da
Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı, erken teşhis masalıyla tüm kadınların rahimlerini kontrol edecek. İnsanları has
Biyolog Prof. Dr. Barbaros Çetin’den otizm hastalığıyla ilgili ezber bozan iddia: Otizm tedavisi gören hastaların en az
İktibaslar > Hastalıklar Haberleri
ABD’nin New York kentinde domuz gribi (A/H1N1) aşısı yaptırmaları zorunlu kılınan sağlık görevlileri, aşıların yeterince test edilmediğini belirterek aşı kampanyasını durdurmak için dava açtı.
 
Psikiyatr Dr. Mustafa Merter, "Depresyonun karanlığına düşmüş hastalarıma Tarık Sûresi'ni öneriyorum" dedi.

Bazı yörelerde 'çay üzümü' olarak da bilinen yaban mersini'nin, şişmanlık ve şeker hastalığına iyi gelebileceği belirlendi.
 
Gazete Gıda’da yayınlanan makalesinde Şahsenem Selvi; Salmonella’nın yayılmasında önemli bir yeri kümes hayvanları tuttuğunu belirterek “Yumurta ve yumurta ürünleri de salmonella’nın yayılmasında etkili bir gıda” diyor.

Dünyanın en ürkütücü hastalıklarından biri olan AIDS'in Müslümanlara bulaşmadığı belirtiliyor. Peki, Müslümanları AIDS hastalığından koruyan nedenler ne? İşte o nedenler...
 
Domuz gribi bahanesiyle ülkelerin kaynakları soyuluyor. Guardian gazetesi, domuz gribi salgınından kimin yüzünün güleceğini irdeliyor.

Migren denince akla ilk olarak saatlerce, bazen günlerce süren korkunç baş ağrısı atakları geliyor. Oysaki migren sadece baş ağrısı değildir; baş ağrısı migrenin belirtilerindendir. Prof Dr Mustafa Ertaş'tan migrene dair bilgiler:
 
Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mahmut Bülbül, kanser vakalarında ciddi bir artış yaşandığını belirtti. Bülbül, Kanser vakası ve kanser tipi açısından son 30 yıllık sürede 3 kat artış meydana geldiğini belirten Bülbül, hastalığın görülme yaşının artık 30'un altına kadar indiğini söyledi.

ünya Sağlık Örgütü, yaklaşık 1 milyon kişinin ölümüne neden olan Hong Kong gribinin ardından, domuz gribi için ilk kez alarm seviyesini 6'ya yükseltti. Hastalığın seyri, seviyelerin anlamı ve yüzyılın grip salgınları...
 
"Virüsü ABD üretip ihraç mı ediyor?" sorusu Vakit Gazetesi'nin dünkü manşeti idi. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi olarak bu virüslerin dünyaya empoze edildiği gibi olmayıp, laboratuvarlarda üretilmiş olma ihtimalinden söz etmiştik. Benzer bir iddia Rusya tarafından da dile getirildi.

Bilim adamları, Afrika'da Ebola virüsü gibi kanamalı ve öldürücü yeni bir virüs keşfederek, bu virüse "Lujo" adını verdi.
 
Çok sık görülen guatr hastalığı, diğer hastalıklarla benzer özellikler taşıdığı için fark edilemiyor. Çoğu kez hekimler başka hastalıkları aradıkları için guatr’ın teşhisi gecikebiliyor.
Sayfa: 6/7 - 78 kayıttan 61 - 72 arası
1 2 3 4 5 [6] 7 
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri