Son Dakika
Çarşamba, 15 Temmuz 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Haram lokma, erkekleri ‘Gay’leştiriyor
Amerikalı Prof. Ahmet Sakr, hormonlu gıdaların insanlık için tehlike oluşturduğunu, ürünlerde verim arttırılması için kullanılan ostrojen'in erkekleri kadınlaştırdığını söyledi.

ARAM LOKMA HASTA EDİYOR
Müslüman toplumların helal talebi konulu oturumu, Endonezya ulame Konseyi Başkanı ve Dünya Helal Konseyi Başkanı Dr. Nadratuzzaman Hosen yönetti. Oturumda Prof. Dr. Hayrettin Kahraman’ın Helal Gıda Sertifikası ile ilgili problemler konulu tebliği okundu.

Kaliforniya İslami Eğitim Merkezi Müdürü / IFANCA Yönetim Kurulu Üyesi, Dr. Ahmed SAKR, “Helal Gıdalar Hakkındaki Yanlış Anlayışlar” konusunu ele aldı. Helal gıda meselesiyle uğraşanların hem İslami ilimleri hem de fen ilimlerini çok iyi bilmesi gerektiğini vurgulayan Prof. Sakr, “Rebiha ile helal arasında farklar vardır. Rebiha bir kesim biçimidir. Bir hayvan İslami usullere göre kesilmesine rağmen helal olmayabilir. Bu hayvana et ve kan ürünleri verildiyse 40 ün boyunca karantinaya alınmalıdır. Para hırsına bürünen üreticiler birçok hayvana et ve kan türevleri veriyorlar. Bugün helal haramlığına bakmadan herkes organik gıdaya yöneliyor. Birçok satıcı eti daha koyu göstermek için sodyum nitrat sıkıyor. Bu eti güzel gösteriyor ama kanserojen bir maddedir.” Dedi.

HORMONLU ÜRÜNLER ERKEKLERİ GAYLEŞTİRİYOR

Beyrut’ta Amerikan Kolejinde okuduğu sıralarda, östrojenli gıdaların insanları ne hale çevidiğini gördüğünü anlatan Prof. Sakr, “Bugün ostrojenli gıdaları selilüt için tavsiye ediyorlar. Oysa Ostrojen kadınlık hormonu demek. Beyrut’ta aşırı ostrojenli gıda alan birçok kimsenin, yüzündeki kılların döküldüğünü, seslerinin inceldiğini, erkeklerde kadınsı cinsel dürtülerin arttığını, erkeklerin gayleştiğini gördüm” şeklinde konuştu.

ABD’DE MÜSLÜMANLAR KOŞER SERTİFİKALI ÜRÜN ALIYOR

Eski İstanbul Milletvekili Merve Kavakçı ise, ABD’de yaşayan Müslümanların haram yememek için Yahudilerin Koşer sertifikalı ürünlerini tercih ettiklerini söyledi. ABD’de yaşayan Müslümanların yediklerinin helal olup olmadığına dikkat ettikleri halde Türkiye’deki Müslümanların böyle bir kaygusunun bulunmadığına işaret eden Kavakçı, “Artık Amerika’da sadece helal ürün satan marketler var. Ben içindeki şüpheli maddeler sebebiyle Amerika’da yemediğim peynirlerin Türkiye’de alışveriş merkezlerinde satıldıklarını gördüm. Ümraniye Carrefur’da domuz kıyması ile dana kıymasının yan yana satıldığına şahit olduk. İstanbul Çevresinde 80’in üzerinde kaçak domuz çiftliğinin bulunduğunu biliyoruz. ABD toplumunun yüzde 2’ini oluşturan Yahudilerin Koşar belgeli ürünleri pazarda yüzde 25’lik bir pay elde edebiliyor. Amerikada 7 milyon koşer sertifikalı ürün müşterisi var. Yılda 3 milyar dolar bir pazara hükmediyorlar. Müslümanlar tek ses tek yürek olamadıkları için bu pazardan gereken payı alamıyorlar” dedi.

İNSANIN GIDA İLE İMTİHANI

İlk insan Hz. Adem ile Havva’nın ilk imtihanlarının gıda ile olduğunu belirten Prof. Dr. Mustafa Nutku, Müslüman tüketici ile helal gıda arasına çeşitli engellerin koyulduğuna işaret etti. Nutku, yüzde 98’i Müslüman olan bir ülkede devletin laik olması sebebiyle domuz çiftliklerinin yasaklanmadığını, domuz eti satışının durdurulamadığını belirterek, “Devlet laik olabilir. Ancak laik olmayan bireyler helal gıda taleplerini uygulayacak metodları bulmalıdırlar. Müslüman ile helal gıda arasında, ferdi, ilmi, ictimai, iktisadi ve siyasi engeller konulmaktadır. Helal gıda konusunda sivil toplum kuruluşları çalışma yapabilirler laik devlet ise, bu kuruluşları denetleyerek suistimali önleyebilir” şeklinde konuştu.

25.04.2009 17:59:00 Bu haber 13304 defa okundu
Haram lokma, erkekleri ‘Gay’leştiriyor
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri