Son Dakika
Cuma, 30 Temmuz 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (MÜSİAD) düzenlediği "Bilinçli Gıda ve Satın Alma" konulu seminerde, Türkiy
Gıda hilecileri yine işbaşında. Şeker yerine yapay tatlandırıcı, meyve yerine de boya katıyorlar. Dondurma diye tüketici
Akşam Gazetesi yazarı Cemalettin Taşçı öyle bir iddia ortaya attı ki bu iddia yenilir yutulur cinsten değil. Bu isbatı i
İktibaslar > Gıda Güvenliği Haberleri
Dün Kanaltürk'te yayınlanan Neşter programına katılan baklava ve pasta üreticisi Yakup Avlukyarı baklava üretimindeki dudak uçuklatan hileleri anlattı. İçerisinde yer aldığı sektördeki tağşişleri anlatan Avlukyarı'nın söyledikleri 'gıda terörü' olarak isimlendirilen terörün aslında gıda terörü değil, kimyasal bir terör olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.
 
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (MÜSİAD) düzenlediği "Bilinçli Gıda ve Satın Alma" konulu seminerde, Türkiye'de gıda üretimi yapan firmaların kriterlere ne kadar uyduğu tartışıldı. Seminerde konuşan MÜSİAD Gıda ve Tarım Sektörü Kurulu Başkanı Burhan Sayılgan, "Türkiye'de gıda üretimi yapan 21,600 gıda üreticisinden 12,500'ü Bakanlığı'nın belirttiği kriterlere uygun üretim yapmıyor" dedi.

Bugün Takvim gazetesinde ilginç bir haber var. Haber başlığı hiç de yabancı olduğumuz bir başlık değil, fakat gizli amaç ayrıntıda gizli.
 
Gıda hilecileri yine işbaşında. Şeker yerine yapay tatlandırıcı, meyve yerine de boya katıyorlar. Dondurma diye tüketiciye sattıkları ürünlerin içeriğinde sağlığı tehdit eden hangi hammade kullanılıyor? Ünlü markaların ürünlerinde bile süt yok. Su ve suni boya var.

Akşam Gazetesi yazarı Cemalettin Taşçı öyle bir iddia ortaya attı ki bu iddia yenilir yutulur cinsten değil. Bu isbatı imkansız iddia herkesi şoke etti. Ancak yazarın daha önce de Hz. Peygamber'e (s.a.v.) hakaret ettiğini öğrenince şaşkınlığımız birden sona eriyor.
 
ABD Ulusal Kanser Enstitüsü Uluslararası Programlar sorumlusu Dr. Ben Prickril gıda kanser ilişkisi hakkında açıklamalarda bulundu.

Hem yemek pişirmek hem de buzdolabında yemek saklamak için her gün kullanılan alüminyum folyo ve kaplar hakkında müthiş iddia… İnsan vücuduna zararları konusunda yapılan son araştırmalardan haberiniz var mı?
 
Colaların renklendirilmesi ve Starbucks'ın içecek renklendiricisi olarak kullandığı aıklanan 'karmin' raftaki gıdaların çoğunda var. Böcekten elde edilen 'karmin' isimli renklendirici sadece Starbucks'ın kullandığı bir madde değil. Market rafları reçelden bisküviye, aynı maddenin kullanıldığı ürünlerle dolu.

"Sahte Bal"ın ardından başka bir gıda skandalı daha gün yüzüne çıktı. Erlere domuz, öğrencilere at eti yedirildiği ortaya çıktı
 
Selçuk Üniversitesi’nden Doç. Dr. Nuh Boyraz, bekleme süresi 14-15 gün olan ilaçlar verilen ürünlerin hasat edildiğini söyledi, "Pazara gelen üründe pestisit (zirai ilaçlar) denetimi yok'' dedi.

Özel yetkili gıda kontrol laboratuvarlarının piyasa analizleri Türkiye'nin gıda fotografını gözler önüne serdi. İşte Türkiye'nin belki de dünyanın gerçek fotografı:
 
Bolivya Cumhurbaşkanı Eva Morales, ülkesinin gıda güvenliğini garanti altına almaya yönelik bir yasayı onayladı.
Sayfa: 1/3 - 30 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 3 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri