Son Dakika
Salı, 19 Haziran 2018 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Geleneksel tohumlar mezara kötü tohumlar mideye
ABD’li gıda araştırmacıları Dr.Gary Null ve Richard Polonetsky’ın yapımcılığını üstlendiği “seeds of death” isimli belgeseli aşağıda izleyebilirsiniz. Belgeselin alt başlığı “unveiling the lies of GMO” yani GDO’lu ürünlerin yalanlarını deşifre etmek, ortaya çıkarmak anlamında.

Oldukça iyi bir prodüksiyon gibi duruyor bu film, bizim vakit ve imkanlarımız olmadığı için tamamını çeviremiyoruz ama zaten bizce bu tarz belgeseller neden “duyarlı” kanallarımızda yayınlanmaz orasını hiç bir zaman çözemedik.

Televizyon sektörü “danışıklı dövüş” tabirine yakışır bir şekilde hareket eder ve rüşvet çarkları bürokrasiden daha hızlı ve iştahlı döner, onu da biliyoruz ama vicdanlı iki belgeselcinin çektiği bağımsız bir belgeselin Türkçe tv yayın hakları ne kadar tutabilir ki?

Yeşilçam denilen insanlık tarihinin en garabet sululuklarını yayınlayan “İslami” kanallarımız biraz da halkı bilinçlendirmek niyeti ile böyle belgeseller yayınlasa ya. Böyle belgesellerin bizim “alternatif” kanallarımızda yayınlanmasını diliyoruz, tvlerdeki program alım-satım müdürlerine sesleniyoruz.

Belgeselde Monsanto, DuPont ve Syngenta gibi firmaların tüm dünya halklarını bu konuda nasıl kandırmaya çalıştıkları, aslında gdo’nun bilimsel bir gelişme olarak gösterildiği ve bunun zararları anlatılıyor. (haricihaber.com)

07.10.2014 11:09:00 Bu haber 4067 defa okundu
Geleneksel tohumlar mezara kötü tohumlar mideye
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri