Son Dakika
Cumartesi, 16 Ocak 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
GDO ile, geleceğimizi yiyoruz Cevdet Tellioğlu
Genetiği değiştirilen organizmalar. Şu an iktidarda olanların, milletini düşünen her yönetim gibi GDO lu ürünler konusunda kesinlikle sıkıntı ve çözüm arayışı içinde olduklarına inanıyorum.

Allah’ın (cc) Hz. Adem’e yasakladığı yasak meyvenin, şeytanın Hz. Adem’e sunduğu gibi sunuluyor. "ye ölümsüz ol" yerine "ye genç kal, sağlıklı ol,uzun yaşa" deniyor.

 

Dünya yaşamı;  Yasak bitkinin, insanlığın mutluluğunu alabileceğinin ve sonunun da yasak bitkiden olabileceğinin örneği ile başlamış…

Şimdi de durum aynı; GDO’lu yasak bitkilerden almayın!

 

İyi de bireyler nasıl ayırt edecekler?

Hadi ürünlerin tazelerini ayırt ettiler diyelim ya mamul madde halinde kullanıma sunulanlarda durum ne olacak?

 

Herkesin elinde bir büyüteç ketçaplarda,"modifiye edilmiştir" lafını veya "soya lesidin katkılıdır" yazıları yazan ürünleri bulup bunların evimize girmesini mi engelleyeceğiz.

 

Hem de bunların girişi beyana dayalı. Yani ithalatçı eğer GDO katkılıdır derse etikete bunları yazar demezse yazmaz.

 

İnsaflarına kaldık yani.

Bir an önce bunun kontrol altına alınması lazım.

 

Hükümet, bir kanun taslağı ile uğraşıyor.

 

Getirene  " 10 milyon tl. ve 1 yıl hapis."

Düşünsenize, hızıl üretimle oluşturulacak ucuz maliyetlerle hazırlanacak ürünlerin katkıları ile hazırlanan gıdalar ülkemize girecek, 70 milyonu zehirleyecek hasbel kader yakalanırsa da;  " 10 milyon tl. ve 1 yıl hapis."

 

İnsaf… insaf… insaf…

Uyuşturucudan daha tehlikeli olan bir ürün gamı ile;

70 milyona taammüden cinayet teşebbüsüne;  "10 milyon tl. ve 1 yıl hapis."

 

İnsaf..

Tarım bakanlığı elinizde, tarım kooperatifleri elinizde... Tarım birlikleri , ticaret odaları ,halk, yönlendirmenize açık olarak denetimde..

 

Bir de milyonlarca tohumu, GDO’dan uzak, üretebileceğiniz, halkınıza sağlıklı tohumları ila nihayet sunabileceğiniz kalitede topraklara sahip,  mayınlı araziniz  var.

 

Sizleri, bir tohum bankası kurmaktan alıkoyan nedir?

GDO’lu ürünleri veya katkılı ürünlerini, ülkemize sokmayı, cinayetle eşdeğer tutarak; Müebbet hapis ve tüm mallarına el koymayı sağlayabilecek bir kanunu çıkartmaktan, sizleri alıkoyan nedir?

 

Allah Resulünün lanet ettiği; Köleliği oluşturacak kısırlığı, yasak meyveyi sunan bu şeytani prezantasyona dur demenizi engelleyecek, hatta bu noktada dünyadaki mazlumlara da destek olacak birikimle donanmamızı engelleyen nedir?

 

Taslağında hazırladığınız gibi; 7 kişilik bir komisyonun 70 milyon insanın, hayatı ile oynama hakkına sahip olmasına, onay veren bir kanun değil;

 

Sivil toplum örgütleri, basını, üreticilere, üniversiteleri; bu konuda söyleyecek sözü olanların tümünü kapsayan bir yapı ile biyo-kontrol mekanizması kurulmalıdır.

 

Geleceğimizi yemeden:

Çocuklar için… Millet için... Ümmet için… Dünya için… Gelecek için...

 

Allah için, önlem alın.

 

"GDO’lu ve GDO KATKILI ÜRÜNLER GİREMEZ", tabelasını ülkemize asalım.

 

Yarın, çok geç olmadan.

 


14.07.2009 Bu yazi 47861 defa okundu
  Sonraki:
  Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

   
  • Bir kıyamet silahı: GDO
   Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı ve aynı zamanda Yeni Söz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Özer ile son yılların en tartışmalı konularından biri olan GDO’yu konuştuk. Kemal Özer ile sohbet tadında gerçekleştirdiğimiz Röportajımızda GDO’nun insanlığa ne tür zararlar verdiğini, aşıların neslimiz açısından nasıl büyük tehlikeler saçtığını, modern hayatın getirdiği hastalıklara, Modern Tıp olarak bilinen Rockefeller Tıbbı’nın neler getirdiğine, tohum konusunun önemine, Dünya nüfusunu azaltma planı uygulayan “Şeytani Akıl”ın ne tür tuzaklar kurduğunu ve Türkiye’de Gıda ve Tarım alanının ne durumda olduğunu ele aldık.
  • Etyen Mahçupyan: Modern tıp çok kibirli
   Gazeteci Etyen Mahçupyan tıp dünyasını pek çok hekimden daha iyi tanıyan isimlerden biri. Alternatif yaklaşımları yakından takip eden ve modern tıp yöntemlerini “beyaz mafya”, “Ortodoks tıp”, “modern dünyanın şamanları” gibi iddialı kavramlarla eleştiren Mahçupyan ile dosya konumuz kapsamında SD’nin yeni sayısı için konuştuk.
  • GDO zararsız diyen yalan söylüyor!
   Yeni yönetmelik ile artık yüzde 0,9'a kadar GDO içeren besinler serbest bırakılıyor. Bu besinlere kanunlarca yasaklanmasına rağmen, bebek mamaları da dahil...
  • Gıda politikaları milli güvenlik meselesidir
   “Tohum, su, toprak, aşı, ilaç dünyanın en etkin, en ölümcül, en siyasi ve en tehlikeli sessiz silahlarıdır” bu sözler, gıda ve tarım teması üzerinde Türkiye’nin en çok konuşulan isimlerden biri Gıda Hareketi Lideri Kemal Özer’e ait.
  • Şehirler arası su savaşı çıkacak!
   Prof. Mikdat Kadıoğlu, gelecekte yaşanaca meteorolojik felaketleri anlattı
  • Endüstriyel sütteki gizli tehlike!
   Onkolog Dr. Yavuz Dizdar'dan süt ve süt ürünlerin, kanser ve GDO hakkında çarpıcı tespitler...
  Diğer mülakatlar:
  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6
  Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
  Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
  Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri