Son Dakika
Salı, 29 Eylül 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
GDO’lu ürünler domuz gribi aşısı taşıyacak
Yeni domuz giribi aşıları için geliştirme çalıştırmaları devam ederken Iowa Üniversitesi deki bilim adamları domuz gribi aşısını GDO’lu mısıra aktarmak için yollar arıyor.

İlaç ve gıda şirketleri yiyeceklere domuz gribi aşısı enjekte etmek için güçlerini birleştirdiler.Yeni ürünün sloganı ise şimdiden hazır; ‘Aşıya ya da doktora gitmeye gerek yok, ilacınız bakkal kadar yakınınızda!’

Iowa Üniversitesi araştırmacıları domuz giribi virüsündeki genlerle mısırdaki genleri biraraya getirmek için kolları sıvadı. Proje insanaların sadace mısır gevreği yiyerek aşılanmasını amaçlıyor.

Bilim ekibinden Hank Harris’e göre domuz girbine neden olan H1N1 virüsünün genlerinin mısır genlerine başarılı bir şekilde aktarabilmesi ile bu mümkün. Artık insanlar aşı olmak yerine mısır gevreğiyle tedavi olabilcek. Planlanan aşı işevli mısır gevreklerinin 5 ila 7 sene içersinde piyasada olması.

Ağız yoluyla alındığında mısır gevreğinin işe yarayıp yaramayacağı soru işareti olsa da yeni ürünün güvenli ve istikrarlı olması en önemli avantajı olarak görülüyor. Yeni ürünün güvenilir olacağı düşünülüyor çünkü mısır uzun süre bozulmadan saklanabiliyor.

Bir grip salgınıı görüldüğünde mısırın hızlı bir şekilde ulaştırılabilecek olması ve sırada aşıya göre daha kısa ve ucuz olması yeni ürünün diğer avantajları.

Araştırma şimdiden GDO karşıtları ve yiyecek üreticileriğ arasında yeni savaşın başlayacağının sinyallirini veriyor. (ntv)

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 1 yorum)
  • arzu
    domuzun intikamı
    domuz gribinin bir fiyaskodan ibaret olduğunu herkes anladı dünya çapında milyonlarca aşı iade edildi edilmek istendi bu işten pazarın kaymağını götürdüler ama elde etmek istedikleri çok daha fazlasıydı umduklarını bulamadılar aşılanmayan insanları kendilerine bağımlı yapamadılar ama gıda en büyük silah nihayetinde senmisin aşı olmayan dediler gıdalara saldırdılar insanları kendilerine bağımlı androit yapma konusunda çalışmaları hızla devam ediyor birşeyler geç olmadan çaresine bakmalıyız yoksa sonumuz kötü
    16.02.2010 23:19:55
14.02.2010 23:41:00 Bu haber 16789 defa okundu
GDO’lu ürünler domuz gribi aşısı taşıyacak
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri