Son Dakika
Cumartesi, 16 Ocak 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Evsizlere engelsiz çorba
Engelsiz Pedal Derneği sokakta yaşayanlara yönelik ilginç bir proje başlattı. "Engelsiz Çorba" adı verilen projeye göre gönüllü "ÇorbaAdam" ve "ÇorbaKadınlar" gece 24'ten sabaha kadar sokakta yaşayanlara çorba dağıtıyor.
Derneğin sitesinde 'ENGELSİZ ÇORBA' hakkında şu bilgiler yer alıyor.
 
"Geceleri Istanbul'da bisikletlerimizle sokağa çıkıyor, sabahın ilk ışıklarına dek pedallayarak evsizlere, mültecilere çorba dağıtıyoruz. Engelli engelsiz hep birlikte, çorba dağıtımına çıkan ÇorbaAdam ve ÇorbaKadın'larız.
 

Engelsiz Pedal Derneği, toplumu ilgilendiren konulara engellilerin de müdahil olmasını, değişim ve dönüşüm de onların da "tuzunun bulunmasını" sağlamak amacıyla "EngelsizÇorba" projesini başlattı. Çözüme yönelik yapılacak iş veya girişimlere engellilerin seyirci (beğen tuşuna basan) değil, bir fiil aktör (çorbayı dağıtan) olarak katılımını sağlamak amacıyla geceleri 24.00'den sonra iş başı yapan büyük bir gönüllülük organizasyonu kurdu.
 
Bizler, özetle; Toplumu ilgilendiren konulara engellilerin de "çorba olmasını" istiyoruz.

 
Sana ihtiyacımız var. Dişlileri inceleyebilir ve benim de çorbada tuzum bulunsun diyebilirsin."
 
GIDA HAREKETİ DİYOR Kİ:
 
Sokakta yaşamak batı kültürünün ürünüdür. Engelsiz Pedal Derneği'nin bu ilginç ve takdire şayan projesi oldukça ilginçtir. Yapılan büyük bir fedakarlıktır. Ancak acaba bu tür yardımlar henüz sokağa düşmemiş kimselerinde sokağı tercih etmesi yönünde bir 'teşvik' olur mu? İşte biz de bunun endişesini taşıyoruz. Lakin bizim endişemiz bu kıymetli projenin değerini asla düşürmez. Belki kaybedilen değerlerimizle ilgili daha köklü çözümlere kapı aralar. Kimbilir belki!
 
 
 
21.01.2015 12:51:00 Bu haber 4296 defa okundu
Evsizlere engelsiz çorba
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri