Son Dakika
Perşembe, 25 Şubat 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4
Antalya’da düzenlenen 30’uncu Kardiyoloji Kongresi’nde konuşan kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Murat Tuzcu, et ağırlıklı be
Mersin'de yakalan etlerle ilgili ilginçlikler bitmiyor. Eski maliyesi olan Gümrük ve Ticaret Bakanı, işin vergi boyutuyl
Batı kültürünün geldiği noktayı özetleyen en ürkütücü iraf dünyaca ünlü İngiliz şef Jamie Oliver'den geldi. Ünlü aşçı ke
İktibaslar > Et ve Ürünleri Haberleri
Antalya’da düzenlenen 30’uncu Kardiyoloji Kongresi’nde konuşan kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Murat Tuzcu, et ağırlıklı beslenenlerin daha kısa ömürlü olduğunu söyledi. Tek bir besin ürününe yoğunlaşarak yapılan tavsiyelerin yerine hayat boyu sürdürülebilir beslenme modellerinin önerildiğini belirtti.
 
1957, 1978 ve 2005 yılları arasında yetiştirilen 3 tavuğun ağırlıklarının farklı çıkması görenleri şaşırttı.

Mersin'de yakalan etlerle ilgili ilginçlikler bitmiyor. Eski maliyesi olan Gümrük ve Ticaret Bakanı, işin vergi boyutuyla ilgilene dursun, kıymıkları boyayıp et diye satmışlar. Olayla ilgili hâlâ sessizliğini koruyan Tarım Bakanlığı ise her zaman olduğu gibi uyumuş ya da ...
 
Batı kültürünün geldiği noktayı özetleyen en ürkütücü iraf dünyaca ünlü İngiliz şef Jamie Oliver'den geldi. Ünlü aşçı kendisine insan eti pişirmesinin teklif edildiğini itiraf etti.

New York Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin yaptığı araştırmaya göre çiftlik hayvanlarını kilo alsınlar diye antibiyotikle beslemek, çocuklarda obeziteyi tetikliyor.
 
Hz Ali'nin haftada bir defadan az yiyen veya haftadan bir defadan fazla yiyeni "ahmak" olarak nitelediği etin erken ölüm riskini artırdığı şimdi anlaşılmış.

Macaristan'dan ithal edildi diye gösterilerek deli dana riski taşıyan ülkelerden hayvan ithal edildiği iddia edildi.
 
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, Türkiye'ye kaçak yollarla sokulan tarım ve gıda ürünlerinin değerinin yıllık 10 milyar dolar olarak tahmin edildiğini söyledi.

Yaşam kalitemizi olumsuz yönde etkileyen en büyük iki faktörden birisi STRES, diğeri de ikiz kardeşi olan DEPRESYONdur. Kontrol altına alınamaması ya da yönetilememesi (yaşam şartının değiştirilememesi) durumunda hayatı çekilmez hale getirebilir.
 
"Yüzde yüz dana eti" diye satılan markalı et ürünlerinde yapılan araştırma bu ürünlerde de büyük sıkıntıların olduğunu ortaya çıkardı. Ünlü markalardan oluşan 93 farklı işlenmiş numunen tümünün beyanları "yalan" çıktı.

6'sı Türk, 4'ü yabancı 10 bilim adamı, 2 yıl süreyle Türkiye'deki et tüketimini araştırdı. Araştırma sonuçlarına göre Türkiye'de tüketilen etin yarısı kaçak.
 
Hazır tavuk yemekleriyle birlikte buzlanmış olarak ve taze olarak satılan tavukların içinden cam parçaları çıkması üzerine, bazı restoranlar tavuklu ürün satışlarını durdurdu.
Sayfa: 1/2 - 16 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri