Son Dakika
Perşembe, 4 Mart 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Eski Tarım Bakanlığı yöneticisinden acı itiraf
Tarım Bakanlığı'nda Ziraat Mühendisi ve yönetici olarak görevlerde bulunan Mualla Ergen'den acı itiraflar geldi. Yöneticilerimiz makamları uğruna bir türlü kabul edemediklerini çoğu kez emekli olunca da itiraf etmezler. Ancak Mualla Ergen "Organik Beslenme ve Gıda Terörü" isimli kitabında ilginç bilgiler veriyor.

Tarım Bakanlığı'nda yıllarca denetim yaptıktan sonra üst düzey kadrolarda görev yapan ve kısa bir süre önce emekliye ayrılan Ziraat Mühendisi Mualla Ergen, mesleği süresince gördüklerini ve edindiği bilgileri bir kitapta toplayarak önemli mesajlar verdi. Ergen, genetiği değiştirilmiş organizmalarla üretilen ürünlerle beslenen kişilerin genlerinde meydana gelen deformasyon yüzünden kişilik bozuklukları yaşandığını ve bu durumun son günlerde arttığına dikkat çekti.

Kısa bir süre önce piyasada satışa sunulan "Organik Beslenme ve Gıda Terörü" isimli kitabında terörün sadece öldürdüğünü, gıda terörünün ise süründürdüğünü ifade eden Mualla Ergen, özellikle genetiği değiştirilmiş organizmalarla üretilen ürünlerle ilgili önemli bilgiler verdi. Ergen, radyasyonlu çaylar, zehirli variller, kabak tadı veren karpuzlar, hormonlu sebzeler, hormonlu etler gibi konulara dikkat çekti.

Ankara Ziraat Fakültesi'ni bitirdikten sonra Tarım Bakanlığı'nda uzun yıllar görev yaptığını anlatan emekli Ziraat Mühendisi Mualla Ergen, şöyle konuştu: "Bu süre içinde yaptığım denetimlerde insan sağlığı ile oynayanlara karşı mücadele verdim. Daha sonra üst düzeyde yönetici konumunda görevlerde bulundum. Gördüklerimi ve bildiklerimi halkla paylaşma ve onları bilgilendirmek için kitap çıkarmaya karar verdim."

Gıda terörüne karşı sağlıklı gıdalarla bilinçli beslenmeye dikkat edilmesi konusunda önemli uyarılarda bulunan Mualla Ergen, sözlerine şöyle devam etti: "Terör tarafından yapılan silahlı saldırılarda insanlar ölüyor. Oysa soframıza koyduğumuz gıdalarımızdaki genetiği değiştirilmiş organizmalar da terörün başka bir benzeri. Gıda terörü insanlarımızı öldürmüyor, süründürüyor."

Dünyada gıda sektörünün hızla değişmekte olduğunu ve rafları yeni yeni gıdaların süslediğini belirten Ergen, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni üretilen gıdalar yapılan reklamlarla satış rekorları kırıyor. Kontrol mekanizması, bu hızla değişime ayak uyduramaz hale gelmiştir. O gıdaların zararları ortaya çıktıkça yıllar sonra yasaklanabiliyor. O zamana kadar kontrolsüzlükten beslenen gıda terörü çok can yakıyor. Kimi kanser olurken kimi erken yaşlanmakta, kimi aşırı şişmanlamakta ve ömürler kısalıyor. Hastanelerimiz gıda terörü yüzünden dolmakta ve insanlarımız sağlıklarına çare arıyorlar. Gıda terörünün kurbanları sağlık sorunları ile boğuşarak adeta sürünüyorlar."

Genetiği değiştirilmiş organizmaların artık günümüzde gıda sanayiinin her alanında kullanıldığını belirten Ergen, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu tip ürünlerle beslenen kişilerin genlerinde deformasyon yüzünden kişilik bozuklukları yaşanıyor. Son zamanlarda kişilik bozukluğu yaşayan insanların sayısında artış gözlenmektedir. Bu da aldığımız gıdalarla bağlantılıdır." (gidaclub)

09.07.2009 17:29:00 Bu haber 7446 defa okundu
Eski Tarım Bakanlığı yöneticisinden acı itiraf
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri