Son Dakika
Salı, 13 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Ekmeğin fiyatı artacakmış. Olmayan şeyin fiyatı artar mı?
Türkiye'de ekmek denilince iki şey akla gelir. Birincisi fiyatı ikincisi ise sağlıksızlığı. 20'ye yakın katkı maddesi eklenen ve sağlıksız beyaz undan yapılan ve herbiri mikrop ve zehir deposu olan ve adına Türkiye'de ekmek denilenlere zam yapılacakmış...

Fırıncılar Federasyonu "ekmek" fiyatının artırılmasına karar vermiş. Biz aradık taradık piyasada ekmek bulamadık. Piyasada olmayan şeyin fiyatını artırsanız ne olacak ki?

Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Genel Başkanı Kemal Özer, belediyelerin ve valiliklerin onayından geçmemesi halinde zammın geçersiz olacağını kaydetti. Ekmeğin sürekli fiyatıyla gündeme gelmesini talihsizlik olarak nitelendiren Özer, enflasyon oranının böyle bir fiyat artışı gerektirmediğini kaydetti.

Ekmeğin fiyatının artmasının asıl sebebinin sağlıksız katkı maddelerinin fazla kullanılması olduğunu vurgulayan Özer, "Sağlığa birçok zararı olan yaklaşık 20 farklı madde, ekmeğin daha hızlı pişmesi, daha parlak görünmesi ve hacminin büyük olması için kullanılıyor. Oysa bu maddelerin kanserojen olduğu da biliniyor. Bunların tüketiciye de hiçbir faydası yok. Aksine ekmeğin tadını ve kalitesini de düşürüyor. Bu maddeleri ekmekte kullanmasalar maliyet de yaklaşık yüzde 15-20 oranında düşer." dedi. (Zaman)

15.10.2010 21:51:00 Bu haber 7125 defa okundu
Ekmeğin fiyatı artacakmış. Olmayan şeyin fiyatı artar mı?
Ekmek yemek isteyenler, tam buğday unundan, hiçbir katkı maddesi eklenmeden evde kendisi yapabilir.
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri