Son Dakika
Pazartesi, 12 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Domuzluk bunun neresinde?
Halen ilkokul 2. sınıf kitabında yer alan bir resim ve toplumun inanç ve değerleriyle nasıl alay edildiğini gösteriyor.

Akvaryum Yayınları'nın ilkokul 1. sınıflara yönelik çıkarılan 'Test kitabı'nda sıradan bir soru ve ama çarpıcı bir resim yer alıyor. Minik çocukların bilinçlerine yapılan bu saldırıyı Talim Terbiye'nin görmemiş olması düşünülemez elbet.

Yayıncının yaptığı elbette kasıtlı bir eylem. Daha doğrusu bilinç altının kurnaz bir şekilde kitaba yansıtılması. Belki de kültürel erezyon projelerinin küçücük bir parçası.

Bunu denetlemekle görevli olduğu halde görmezlikten gelenler de aynı amaca hizmet ediyor olmasınlar sakın? Toplum bu saldırıya karşı nasıl bir müeyyide geleceğini merak ediyor.

 

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 3 yorum)
 • ertan sancak
  çocuk ne anlar
  arkadaşlar soru hayvanlarla ilgili olduğu içib hayvan resmi konulmuş çocuklar domuz resmini gördü diye domuz dinen uygun olup olmadığını bilecek kadar büyümüş değiller henüz. gereksiz bir haber maalesef.
  17.11.2014 00:31:37

 • sonay yavuz
  doğru okumak gerek
  ben bir ilkokul öğretmeni olarak bırakın test kitaplarını ders kitaplarında bile bir sürü yanlışa denk geldim.. at ve domuz resminin yanına martı ve kediyi de ekleselerdi bence olanı yansıttıları için onları çok da yadırgamazdım..müslüman bir ülkede domuz haram sayılırken onun resmini koyarak tüketim alışkanlığı kazandırılmak istenen nesiller aslında zaten başka bir noktada çok daha ciddi savaşlar vermekte.. çocuklarımızın insanlığına hertürlü saldırılmakta.. matematik, fen bilgisi gibi bir çok derste malesef çocuklara yalan yanlış bir sürü şey gösteriliyor.. ben dini inanışların kullanılarak insanların yönlendirilmesinden, kandırılmasından bıktım usandım.. uzak durun çocuklardan.. yani hem buraya domuz resmi koyan zihniyeti hem de çocuklara ölülerin mezarlarından çıkacağını iğrenç bir şekilde anlatan din kitaplarını, yazarlarını sevmiyorum.. allah onları hak'tan ayırmasın!!
  03.08.2014 12:05:39

 • ebubahar
  sktr
  Domuz ve at var bu ne srfszliktir haysiyetsizler
  04.10.2013 14:04:51
30.09.2013 11:52:00 Bu haber 6253 defa okundu
Domuzluk bunun neresinde?
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri