Son Dakika
Cumartesi, 29 Şubat 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Dikkat! Tavuklarda antibiyotik var!
Tavuk yemlerine içinde birçok hastalık barındıran kanların yanısıra, hayvansal mezbaha atıkları, ölü tavuklar, GDO'lu bitkilerin yanısıra antibiyotikler ekleniyor. Bu nedenle de yumurta ve tavuk eti tüketenleri büyük tehlikeler bekliyor. Otcul oldukları halde kendi cinsleri ve hayvansal gıdalarla beslenerek yamyamlaştırılan tavuklar, aynı zamanda birer antibiyotik deposuna dönüştürüldükleri için insan sağlığını tehdit ediyor!

Kısa adı ÇETKODER olan Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı Mustafa Göktaş, tavuk yemlerinde kullanılan antibiyotik yüzünden insan sağlığının tehdit altında olduğunu söyledi.

Göktaş, yaptığı açıklamada, "Ülkemizde yılda 700–800 bin ton makine pilici üretilir hale geldi. Ne varki bu üretim yeterince kontrol edilmiyor. Yem olarak antibiyotikli ürünler veriliyor ve bunlar piliç ve tavuk etiyle birlikte insana geçip çeşitli hastalıklara yolaçıyor" dedi.

Piliçlerin üretiminde AB standartlarının esas alınması gerektiğini ifade eden Göktaş, Tarım ve Köyişleri Bakanlığının piliç üreten tesisleri daha sıkı kontrol etmesini istedi. (gazetegıda)

Yumurtanın beyazını mı kahverengisini mi seversiniz?

Tavuklarda cam parçaları çıktı

Kuş gribi, köy tavuğunu yok etmek için miydi?

14.07.2009 22:19:00 Bu haber 9104 defa okundu
Dikkat! Tavuklarda antibiyotik var!
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri