Son Dakika
Pazar, 11 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Dikenli İncir tam bir C vitamini deposu
Bu meyve doğada kendiliğinden yetişmesi nedeniyle tamamen organik ve oldukça da yararlı bir besin... Bir kaktüs meyvesi olan “dikenli incir” tam bir C vitamini deposu.

Dünyada organik ürünlerin hızla yükselişe geçtiği ve ürünlerin doğallığının tartışıldığı bir dönemde, doğada kendiliğinden yetişen, kaktüs türü bir bitkinin meyvesi olan “dikenli incir” tam bir C vitamini deposu.

Vücut direncini artırma, güç ve zindelik verme özelliği bulunan dikenli incir, kabızlık gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarında da etkili. Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer Türkiye'nin hemen hemen yer yöresinde görülen ancak, Akdeniz ve Ege'de daha sık rastlanan yabani bir bitki olan dikenli incirin, halk arasında ‘Frenk İnciri’, ‘Frenk Yemişi’ olarak da adlandırıldığını belirtti.

ÇOK DA LEZZETLİ

Doğada hiçbir hormon veya katkı maddesi olmadan kendiliğinden yetişen dikenli incir, bu nedenle tamamen organik. Genelde soğuk tüketilen, bu nedenle satıcıların buz parçalarının üzerine serdiği meyve son derece de lezzetli olmasıyla dikkat çekiyor. (Bugün)

28.07.2009 18:37:00 Bu haber 14873 defa okundu
Dikenli İncir tam bir C vitamini deposu
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri