Son Dakika
Cumartesi, 23 Mart 2019 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Cola şişesinde hamam böceği çıktı
Adana'da bir kişinin iftar için aldığı ünlü bir firmaya ait gazlı içecek şişesinden böcek çıktı. Böceği noterde tastik ettiren vatandaş yasal süreç başlattı. Üretici firma yetkilisi ise 'olasılığa' sığındı

ORUÇU KOLA İLE AÇANLAR BUNA MÜSTAHAK

İftar için marketten 1,5 litrelik bir cola alan Adanalı tüketicinin kolasından hamam böceği çıktı. Koladaki böceği bilirkişi nezaretinde noterden tasdik ettiren tüketici üretici firma hakkında dava açtı. Anadolu Ajanı Muhabirine konuşan cola yetkilisi üretim bandında milyonda bir de olsa bu tür durumların yaşanabildiğini belirtti.

Tübitak'ta yapılan analizlerde tüm gazlı içeceklere tiryaki/bağımlılık yapması için ve çözücü olarak "etil alkol" eklendiği tespit edilmişti. AB Gıda Kodeksi ve Türk Gıda Kodeksi litreye 3 gr TSE'nin gazlı içecekler standardı ise 5 gr/lt etil alkol eklenmesine izin veriyor.

Hurma, zeytin, su gibi temiz nimetler varken iftarı alkollü kolalarla açan insanlar elbette bunları hak ederler. Kaldı ki bu tür içeceklerin eziciği çoğunda elkolün dışında zararlı katkılar ve GDO'lu içerikler yer almakta.

17.09.2009 13:38:00 Bu haber 11978 defa okundu
Cola şişesinde hamam böceği çıktı
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri