Son Dakika
Salı, 13 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Bu sembol hayatınıza mâl olabilir
İkon ve sembollerin çağında bazı semboller bilincimizi esir ederken, biz farkına varmasak da bazı semboller hayatımızın karartılacağını haber verirler. Gıdalarda ışınlama yani radyasyon sembolü de bunlardan biri. Gıda Hareketi’nin yeni raporu işte bu gerçeği anlatıyor.

Bugün anlamlarını pek de bilmediğimiz semboller aslında bazı gerçeklerden haber verirler. Türkiye’de de 1999’dan bu yana pek çok üründe görmeye başladığımız ışınlama yani radyasyon sembolü bize karşı karşıya olduğumuz riskleri haber verir.

Yer aldığı ya da yer almadığı halde radyasyona maruz bırakılmış ‘gıdalar’, ne yazık ki toplum sağlığını tehdit ediyor.

İşte bu nedenle Gıda Hareketi, olarak gıdalara, “ışınlama” adıyla maskelenerek verilen radyasyon konusunda pazar araştırması da içeren bir raporu takdim ediyoruz. Bu raporda yazılanlar az sayıda kitaba konu olduğu için bazı kimselerce biliniyor olsa da, geniş kitlelerce bilinmeyen bir derttir.

Bugün telkin edildiği üzere asıl olan beslenmek değil, nitelikli ve tayyib ürünlerle gerektiği kadar daha iyi ifadesiyle sindirebileceğin kadarı ile beslenmektir. İşte gıdalara radyasyon verilmesi aynı zamanda bir sindirim sorunudur da. Bu vesileyle daha geniş kitlelerin tercihlerini değiştirmesini ümit ederken, az bilinen bir gerçeği kayda geçiriyoruz.

İŞTE
‘GIDALARA RADYASYON VERİLMESİ VE TOPLUM SAĞLIĞINA ETKİLERİ RAPORU’

     

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 3 yorum)
 • Emrah Dogan
  Olmusuz aglayanimiz yok
  Gida teroru ile ilgili bir cok makale okumustum ama GDO dahil bu denli buyuk bir fiyasko gormedim. En dogal diye elimizi attigimiz bir sebze, meyve ve hatta en kaliteli diye aldigimiz ve masumiyetinde suphe duymayacagimiz Allah'in pul biberi. Hepsinde radyasyon varmis megersem. Aman Allah'ım. 75 milyon Turk nufusunun gelecekte kanserden olecegi simdiden garantilenmis. Kapitalizme her konuda yenik dusmeyi anlarim ama saglik konusunda tavizler veren ve bizi her gun olume goturen tum karar mercilerini Allah'a havale ediyorum.
  11.01.2015 20:04:11

 • kubra unal
  Teşekkürler
  Bilincinin salih amelleriniz ve erdemli çalışmalarınız için tebrik ve tesekkurler
  09.01.2015 11:09:27

 • Cihan Kara
  Tebrik ve Teşekkür
  Gıda güvenliğimiz için göstermiş olduğunuz üstün gayretleriniz nedeniyle insanlik adına tebrik ediyor çok teşekkürlerimi ve muhabbetlerimi gönderiyorum. Yapacağınız çalışmalara sağlayabileceğim şahsi katkılarım için bilgilendirilmek isterim.saygılarımla
  07.01.2015 20:52:21
31.12.2014 01:14:00 Bu haber 18518 defa okundu
Bu sembol hayatınıza mâl olabilir
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri