Son Dakika
Perşembe, 29 Ekim 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Bu hafta 'kadınlara pazarlanan' hormonları ele alacağız! Yiğit Bulut
TÜRKİYE’de bazı ünlü kadınların “rahim ağzı kanserine” yakalandıklarını açıklayıp günlerce gazete ve dergilere kapak oldukları dönem ile rahim ağzı kanserine karşı aşının Türkiye’de pazara çıkması ve Sağlık Bakanlığı vasıtasıyla yapılmasının zorlanmasının aynı döneme rastlaması ne tesadüf değil mi!

Sevgili dostlar, yukarıdaki satırları unutmayın lütfen ve bir de Amerika’da yazılan ve yıllar önce olanları tespit eden şu satırlara göz atalım: “...Bir kadının hayatındaki doğal değişimin östrojen kaybına bağlı tıbbi bir rahatsızlık olarak pazarlanmasının 20-30 senelik bir geçmişi var. O zamanlar da tıpkı bugün gibi olanların merkezinde ünlüler vardı ve bu gerçek hiç değişmedi. 1960’lı yıllarda New York’lu ünlü kadın doğum uzmanı Dr. RobertWilson ‘Sonsuza Kadar Kadın’ çalışmasını yayınladı. Kitap devrimci bir buluşu müjdeliyordu: Menopoz hormon eksikliğinden kaynaklanıyor ve tamamen önlenebilir, tedavi edilebilir bir durumdur! Bunun anlamı şuydu: Her kadın hayat boyu güven içinde kadınlık işlevini yerine getirebilir...”

Ne kadar büyük benzerlik değil mi! 1960’lı yıllarda Amerikan toplumuna yapılan “pazarlama” 1980’ler sonrası “yeni ürünler için Türkiye’de de aynen uygulanıyor”. Bu noktada gelelim kadınlarımıza son 50 yıldır pazarlanan hormonlara...

Bu pazarlamanın özü 1960’lara dayanıyor ve o günden bugüne aynı mesaj veriliyor: “Kadın kalmak için şunları ölene kadar 40 yaşına gelmeden başlayarak alacaksın!”

Sonuç: O günlerden bugünlere milyar dolarlık bir “hormon pazarı” yaratıldı ve “özüne bakılmaksızın” milyonlar bu hapları kullandı! İşte bu hafta Sansürsüz programında bu “pazarı” masaya yatıracağız ve korkunç gerçekleri sizlerle bütün çıplaklığıyla paylaşacağız...

11.12.2011 Bu yazi 3776 defa okundu
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
 • Bir kıyamet silahı: GDO
  Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı ve aynı zamanda Yeni Söz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Özer ile son yılların en tartışmalı konularından biri olan GDO’yu konuştuk. Kemal Özer ile sohbet tadında gerçekleştirdiğimiz Röportajımızda GDO’nun insanlığa ne tür zararlar verdiğini, aşıların neslimiz açısından nasıl büyük tehlikeler saçtığını, modern hayatın getirdiği hastalıklara, Modern Tıp olarak bilinen Rockefeller Tıbbı’nın neler getirdiğine, tohum konusunun önemine, Dünya nüfusunu azaltma planı uygulayan “Şeytani Akıl”ın ne tür tuzaklar kurduğunu ve Türkiye’de Gıda ve Tarım alanının ne durumda olduğunu ele aldık.
 • Etyen Mahçupyan: Modern tıp çok kibirli
  Gazeteci Etyen Mahçupyan tıp dünyasını pek çok hekimden daha iyi tanıyan isimlerden biri. Alternatif yaklaşımları yakından takip eden ve modern tıp yöntemlerini “beyaz mafya”, “Ortodoks tıp”, “modern dünyanın şamanları” gibi iddialı kavramlarla eleştiren Mahçupyan ile dosya konumuz kapsamında SD’nin yeni sayısı için konuştuk.
 • GDO zararsız diyen yalan söylüyor!
  Yeni yönetmelik ile artık yüzde 0,9'a kadar GDO içeren besinler serbest bırakılıyor. Bu besinlere kanunlarca yasaklanmasına rağmen, bebek mamaları da dahil...
 • Gıda politikaları milli güvenlik meselesidir
  “Tohum, su, toprak, aşı, ilaç dünyanın en etkin, en ölümcül, en siyasi ve en tehlikeli sessiz silahlarıdır” bu sözler, gıda ve tarım teması üzerinde Türkiye’nin en çok konuşulan isimlerden biri Gıda Hareketi Lideri Kemal Özer’e ait.
 • Şehirler arası su savaşı çıkacak!
  Prof. Mikdat Kadıoğlu, gelecekte yaşanaca meteorolojik felaketleri anlattı
 • Endüstriyel sütteki gizli tehlike!
  Onkolog Dr. Yavuz Dizdar'dan süt ve süt ürünlerin, kanser ve GDO hakkında çarpıcı tespitler...
Diğer mülakatlar:
1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri