Son Dakika
Salı, 13 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Bozuk ithal gıdalara rüşvetle temiz raporu
Mersin Tarım İl Müdürlüğünde, ''yolsuzluk ve rüşvet'' iddiaları üzerine Emniyet Müdürlüğü ekiplerince başlatılan inceleme tamamlandı.

Alınan bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, merkez Yenişehir ilçesindeki Tarım İl Müdürlüğü binasında başlatılan arama çalışmaları kapsamlı olarak sürdürülüyor. Ekiplerin, bazı kurum çalışanlarının ifadelerine de başvurduğu öğrenildi.

Ekiplerin, 14 aylık çalışma neticesinde, kurum bünyesindeki laboratuvarlarda ithal edilen bozuk gıdalar için rüşvet karşılığında uygun numuneler üzerinden işlem yaptırıldığı ve evrak düzenlenerek iç piyasaya sürüldüğü yönündeki bilgiler üzerine operasyonu başlattığı kaydedildi.

Evrak ve bilgisayarlara el konuldu

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince merkez Yenişehir ilçesindeki İl Tarım Müdürlüğü binasında yapılan arama çalışmaları tamamlandı, arama sonucu el konulan bazı evrak ve bilgisayarlar Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Aralarında özel laboratuvar ve gümrük müşavirliklerinin de bulunduğu toplam 30 adreste arama yapıldığı, Gümrük Müdürlüğü ve İl Tarım Müdürlüğünün işlemlerinde kullanılan sahte mühürler ele geçirildiği öğrenildi.

21.06.2011 23:08:00 Bu haber 6014 defa okundu
Bozuk ithal gıdalara rüşvetle temiz raporu
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri