Son Dakika
Pazartesi, 12 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Bize siz yardım edebilirsiniz!
Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi, kurulduğu günden bu yana kıt imkânlarına rağmen, varlık amacından hiç sapmadan, küresel dayatmalar ve uzantıları olan yerel uygulamalarla mücadele etmiş, toplumu bilgilendirmiş ve kadim değerleri korumaya gayret etmiştir.

Hiçbir ekonomik veya siyasi yapı ile organik veya inorganik bağı olmayan Gıda Hareketi, bu nedenle önyargısız bir şekilde iyi yapılan her şeye destek verip ‘iyi’, kötü yapılanla mücadele edip ‘kötü’ diyebilmektedir.

BİZE SADECE SİZ DESTEK OLABİLİSİNİZ!

Bu faaliyetlerimizin devam edebilmesi her şeyde olduğu üzere insan, bilgi ve finansal olmak üzere üç temel kaynağa dayanmakta...

Kuşkusuz bunlardan insan ve bilgi kaynağı her şeyin üzerindedir ve her zaman en çok ihtiyaç duyduğumuz ana unsurlardır. Para ise zorunlu giderlerimizin idamesi için bir zaruret,  o kadar!

Liberalizm tabiata efendilik yapmaya kalkmakta, onun bir çocuğu olan kapitalizm ise kendini ‘ilah’ yerine koymaktadır. Bu nedenle de her türlü değerle mücadele etmekte ve o değeri ya metalaştırmakta, ya da yok etmektedir. En büyük düşmanlığı ise içinde insanında bulunduğu tabiata yapmakta ve dolayısıyla hedefinde tüm canlılar var...

Bu şeytanî amaçlarla mücadelede bizi fikren, bedenen ve maddeten yalnız bırakmayacağınızı ümit ediyoruz.

Bu mücadelede gönlümüz aksini arzu etse dahi, amaç sonuç almak değil, doğru araç ve yöntemlerle mücadele etmektir. Sonucu belirleyecek olan ne biz, ne de muhataplarımız... Çabamızın neticesini yalnızca Allah (c.c.) takdir eder. Ancak biz;

İman eder,

Bilgi eksikliğimizi giderir,

Kendi nefsimizde yaşayarak örnek olur ve

Mücadele eder isek, Allah’ın yardımını hak ederiz. Allah’ın yardımını alanın az bir çabası, dünyanın her türlü gücünden daha üstün ve etkindir!

BİZE KATILABİLİRSİNİZ!

Bu nedenlerle bizimle gayret gerektiren, yorucu, uzun bir yolculuğa çıkmak isteyenler (her alandan),  iletisim@gidahareketi.org adresine kendini tanıtan bir eposta gönderebilirler.

MADDİ DESTEK VEREBİLİRSİNİZ!

'Ben bu mücadelede maddeten destek olabilirim' diyenlerden, aşağıdaki resmi hesaplara katkılarını bekleriz.

(Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Derneği resmi hesapları)

KUVEYT TÜRK  Fatih Şb - IBAN: TR50-0020-5000-0086-3807-0000-01

ALBARAKA       Fatih Şb - IBAN: TR79-0020-3000-0144-3987-0000 01

TOHUMLARI KORUYABİLİRSİNİZ!

Nesebi bilinen geleneksel tohumlarınız varsa, ekip çoğaltarak, hayatta kalmasına yardım edebilirsiniz ve etmelisiniz! Ya da aynı amaçla kullanılmak üzere bize gönderebilirsiniz. Bunun için iletisim@gidahareketi.org adresinden bilgi alınız.

KADİM BİRİKİM VE GELENEKSEL TARIMI GELİŞTİRMEK İÇİN…

İnsanlığın binlerce yıllık birikimi olan ve hikmetli bilgiler içeren Geleneksel Tarım yöntem ve uygulamalarının yok olmaması, korunması, geliştirilmesi, kaybolanların araştırılması ve zararsız üretim ve mücadele yöntemlerinin geniş kitlelere öğretilmesine yönelik, kurma hazırlıklarını yürüttüğümüz Vakfımıza; aynî, nakti, bu alana münhasır kıymetli bilgi, kitap, arazi vb katkılar sunabilirsiniz.

BUNLARI HEPİMİZ YAPABİLİRİZ

Tabiatla savaş, insanın kendisiyle savaşıdır. Kendine savaş açan insan, akıllı insan olmaz. Bu nedenle;

Tabiat/fıtrat dolayısıyla yaratılışla savaşmayın ve savaşanlarla mücadele ediniz. Zira bu mücadelede herkese büyük görevler düşüyor. Mesela tarım ilacı denilen zehirleri, kimyasal gübreleri, mutfak, banyo ve lavabolardaki sentetik sabun ve deterjanları kullanmayınız. Plastik eşyaları kullanmaktan vazgeçip veya azaltınız. Geleneksel tohumları koruyunuz. Şeytanî bir işlem/eylem olan HİBRİT tohumları kullanmayınız. ‘Tayyib’ olmayan gıdaları yemeyiniz. Kur’an-ı Kerim’in istediği şekilde besleniniz.

Lütfen dualarınıza bizleri de ekleyiniz. Zira her şeyden daha çok, Allah (c.c.)’ın yardımına ihtiyacımız var.

Bekliyoruz!

 

16.06.2014 00:30:00 Bu haber 5924 defa okundu
Bize siz yardım edebilirsiniz!
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri